Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Direktorato ir konsulato konstitucijos

Direktorato ir konsulato konstitucijos

  
 
 
12345678
Aprašymas

Direktorato ir konsulato konstitucijos. Bendras istorinis kontekstas. Prielaidos, ištakos. Direktorato ir konsulato laikotarpių konstitucijų aprašymas. Direktorato laikotarpio konstitucijos sukūrimas ir esmė. Konsulato konstitucija ir imperijos sukūrimas. Esmė ir reikšmė dabarčiai. Klausimai ir atsakymai šia tema.

Ištrauka

XVIII a. Šviečiamasis sąjūdis buvo visus Vakarus apėmęs reiškinys, sukūręs ne tik Amerikos ir Prancūzijos revoliucijų ideologinius pagrindus, bet ir agitacija už radikalias permainas Anglijoje, Rusijoje. Kita vertus, šios tautinės revoliucijos, tik prasidėjusios, iškart sukeldavo didžiulį atgarsį Vakaruose. Vokietijoje, Anglijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse iškilo absoliutinės monarchijos su stipria valstybine tarnyba. Dar svarbiau tai, kad įvairių Europos tautų teisiniai institutai, nors nuo XVI a. jie tapo tautiškesni ir vis mažiau europietiški, vis dėlto išsaugojo savo vakarietišką pobūdį. Vis dėlto būta daugelio bendrų bruožų, siejusių įvairias tautines teisės sistemas. Visoms šioms sistemoms bendri tam tikri kategorijų taikymo būdai. Pavyzdžiui, visos jos nustato pusiausvyrą tarp įstatymų leidybos ir teismo sprendimų, o teismo sprendimuose – tarp kodifikuotos teisės ir precedentų teisės, nubrėžia griežtą ribą tarp baudžiamosios ir civilinės teisės. Už šių ir daugelio kitų bendrų analitinių kategorijų glūdi bendra politika ir vertybės. [Glendon M. A., Vakarų teisės tradicijos, psl. 44-45] Ypatingą reikšmę visuomeninei politikai, santvarkai ir vertybėms ne tik Prancūzijoje, bet ir visame pasaulyje, turėjo Didžioji Prancūzijos revoliucija, jos metu skirtingomis idėjomis griauta ir statyta demokratija.
Prancūzijoje XVIII a. II-ojoje pusėje visuomeninė padėtis buvo labai sudėtinga. Smarkiai išryškėjo feodalinės santvarkos krizė. Privilegijomis ir luomų nelygybe pagrįstą santvarką įasmenino monarchas, Prancūzijoje nebuvo Konstitucijos ir jokių konstitucinių garantijų, o teismai buvo labai priklausomi nuo karaliaus. Didžiulę įtaką Prancūzijos visuomenei turėjo švietėjų idėjos – jos tapo idėjiniu revoliucijos pagrindu, švietėjų parengtų visuomenės projektų įgyvendinimu. [Letukienė N., Gineika J. Istorija. Politologija, psl. 104-106] 1789 m. Didžiosios Prancūzijos revoliucijos pradžia. 1791 m. priimta konstitucija, pirmoji Europoje. Ji valdžią suskirsto į įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę. Žlunga konstitucinė monarchija. Prancūzija paskelbiama respublika. [Kniūraitė V. Visuotinė istorija]. Į valdžią ateina jakobinai . 1793 m. priimama nauja konstitucija, įvedama jakobinų diktatūra, vyksta politiniai pertvarkymai šalyje, plūsteli teroro banga – "revoliucija kaip Saturnas ryja savo vaikus" . 1794 m. liepos 27 d. įvyksta Termidoro 9-osios perversmas. Prasideda direktorato laikotarpis, priimama nauja Prancūzijos Respublikos Konstitucija. [Letukienė N., Gineika J. Istorija. Politologija, psl. 105].
Būtent pradedant direktorijos valdymo metais ir baigiant imperijos įkūrimu (konsulato pabaiga), bandysime plačiau aptarti tuo laikotarpiu egzistavusias konstitucijas, jų skirtumus, ypatybes, esmę. Prieš tai būtų verta apskritai susipažinti su konstitucijos sąvoka, reikšme, atsiradimo prielaidomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.2 KB
AutoriusJustė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Direktorato ir konsulato konstitucijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą