Išplėstinė paieška
 
 
 

Savistaba

  
 
 
123456789
Aprašymas

Referatas "Savęs link". Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Iš kur aš esu? Koks aš esu? Ko aš siekiu? Mano poreikiai, motyvai, emocijos. Aš ir kiti. Ką aš norėčiau pakeisti. Išvados.

Ištrauka

Tikslas: gebėti taikyti įgytas žinias savistabai, saviraiškai, savikontrolei.

Uždaviniai:
1. Išsikelti ir atsakyti į klausimą "Iš kur aš?"
2. Atsakyti į klausimą "Koks aš esu?"
3. Parašyti savo siekius
4. Mano poreikiai, motyvai, emocijos
5. Aš ir kiti
6. Atsakyti į klausimą "Ką aš norėčiau pakeisti?"

Kiekvienas į šį pasaulį atėjęs žmogus yra nuostabus, nepakartojamas ir vis kintantis. Visi jie kitoniški – skiriasi vienas nuo kito ūgiu, figūra, odos, plaukų spalva; skiriasi jų judesiai, veido išraiška, balso tembras, nuotaika ir mąsto jie nevienodai ir ne apie tuos pačius dalykus, skirtingi ir tų žmonių jausmai. Norint pabrėžti individualius žmonių skirtumus ir to paties individo elgesio pastovumą, dažniausiai vartojamas žodis asmenybė.
Vaiko asmenybės vystymasis labai priklauso nuo tėvų, nes jie ne tik perduoda paveldėjimo galimybes, bet ir sudaro pačią reikšmingiausią jo aplinkos dalį. Tėvai turi rodyti savo vaikui besąlygiškos meilės ir stipraus prisirišimo jausmus. Motina paprastai tampa vaiko vystymąsi labiausiai veikiančiu asmeniu, todėl tarp jo ir motinos susidaro ilgalaikis emocinis ryšys ir vėliau jis labiau paklūsta jos nurodymams ir pamokymams nei kitų asmenų.
Aš užaugau darnioje, tvarkingoje šeimoje, apsuptas aplinkinių meilės. Visada jaučiau tėvų palaikymą, ypač iš mamos pusės. Tėtis labai senamadiškas ir labai dažnai mūsų nuomonės nesutampa. Šeimoje iš vaikų esu per viduriuka, turiu vyresni brolį ir jaunesne sesutę. Su broliu taip pat nuomonės dažnai skiresi, manau jis gryna tėčio kopija, o aš panašus į mama.

Savęs pažinimas ir priėmimas prasideda nuo nuoširdaus žvilgsnio į save – koks aš esu, kokie mano jausmai, mintys, kas man puikiai sekasi, kur aš klystu.
Charakteris formuojasi temperamento pagrindu. To paties temperamento žmonės, augantys skirtingoje aplinkoje gali turėti visiškai skirtingus charakterius. Tai priklauso nuo to, kokios temperamento savybės buvo skatinamos ir kokios slopinamos. Charakterio formavimąsi veikia pasaulėžiūra, jausmai, intelektas, aplinka. Charakteris pasireiškia visoje asmenybės veikloje, elgesyje, netgi išvaizdoje, kalboje, bendravime.
Kad ir kaip sunku būtų pripažinti mano charakteris nera priimtinas daugumai žmonių, nes aš esu gana kritiška asmenybė. O kaip žinome kritika patinka tik labai mažai dalelei žmonių. Sudėtingas uždavinys yra apibūdinti savo charakterį, nes blogosios savo charakterio pusės nenori pripažinti niekas. Savo atžvilgiu kritikos paprastai visai nemėgstu girdėti, bet kitiems ją išreikšti patinka, ypač kai manau, kad ji teisinga. Esu nuotaikos žmogus. Kartais su manim labai sunku būna bendrauti. Kai man nėra nuotaikos aš nepraleidžiu galimybės sugadinti jos ir aplinkiniams. Labai mėgstu linksmintis ir tą sugebu. Dauguma draugų nepraleidžia progos linksmintis kartu, nes žino, kad jei man bus nuotaika, tai vakaras tikrai bus įsimintinas ir linksmas. Taip pat esu atviras žmogus, tačiau savo atvirumu dalinuosi ne su visais. Vieni sako, kad esu šlykštaus charakterio, kitiems mano būdas patinka. Todėl pasidariau sau tokią išvadą, kad esu geras žmogus tik tiems, kurie man patinka, o kurių aš nemėgstu, tiems galiu pagadinti gyvenimą. Esu labai įžeidus, jautriai reaguoju į pastabas, kritika. Kai esu įžeidžiamas prarandu pusiausvyra ir spontaniškai, neapgalvotai galiu prišnekėti tai ko ištikrųjų nemanau apie mane įžeidusį žmogų. Tada tampu nejautrus kitiems, užsispiriu ir neatsiprašau, nors pats gerai suprantu, jog persistengiau. Po kiek laiko kai pyktis praeina įsijaučiu į įskaudintojo žmogaus emocijas, pradedu apgailestauti dėl barnio, skęstu mintimis praeityje ir vėl, ir vėl išgyvenu tuos nemalonius prisiminimus. Niekada pirmas neatsiprašau, bet vos tik pats išgirstu atsiprašyma iš karto atsiprašau ir aš. Mano temperamentas palyginus ganėtinai karštas, nes greitai užsiplieskiu ir kaip jau minėjau galiu įskaudinti žmogų net negalvodamas. Savo charakterį priskirčiau tiek ekstravertams cholerikams, o kitiems galiu netgi pasirodyti sangvinikas, nes turiu ir tokiu ir tokiu bruožų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-08
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12.64 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasB. Mikalauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Prano Mašioto vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savistaba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Prano Mašioto vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • B. Mikalauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą