Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Teisinė sandorių registravimo reikšmė

Teisinė sandorių registravimo reikšmė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Sandorio, prokūros samprata. Teisinės sandorių registracijos pagrindiniai bruožai. Atskirų sutarčių teisinės registracijos ypatumai. Pagrindinių registrų įstaigos. Nekilnojamo turto registras. Valstybės registras. Juridinių asmenų registras. Išvados.

Ištrauka

Tiek teisėsaugos institucijos, tiek visuomenė susiduria su įvairiais faktais susijusiais su sandorių (rečiau prokūrų) registracija. Tokios registracijos be abejo vykdomos registro įstaigose. Registras - duomenų ir kitos informacijos sisteminimo, kaupimo, saugojimo ir naudojimo priemonė1. Valstybės registro įstaigų visuma, organizuotai tvarkoma taikant informacijos technologiją, sudaro Valstybės registrą. Lietuvoje ne vienas registras, įsteigtas remiantis teisės aktais. Daugumos yra patvirtinti Vyriausybės nuostatai, apie kitus kaupiamos duomenų bazės. Savo darbe aptarsiu svarbesnius, susijusius su rašoma darbo tema, registrus.
Ši, tema aktuali ne tik teisėsaugos institucijų darbuotojams, tokios žinios praverčia ir pravers ateityje kiekvienam visuomenės nariui, kadangi sandorių registravimas šiandieniniame gyvenime yra labai dažnas reiškinys ir su tuo susiduria vos ne kas antras visuomenės narys.
Šiame darbe remdamasi analizės, lyginamuoju, aprašomuoju, sintezės bei kitais metodais atskleisiu pagrindinius teisinės sandorių (prokūros) registracijos aspektus. Remdamasi tiek savo samprotavimais, tiek įvairių autorių literatūra, išaiškinsiu sandorio, prokūros sampratą, jų reikšmę, teisinės registracijos pagrindinius aspektus ir kitus klausimus susijusius su sandorių ir prokūrų registracija. Kai kuriais atvejais pateiksiu teorines žinias, kurias, manau, privalu žinoti kiekvienam visuomenės nariui.
Sutarties laisvės principas leidžia asmenims sudaryti bet kokius sandorius, kurie neprieštarauja imperatyvioms teisės normoms, viešajai tvarkai ir gerai moralei1. Šitaip Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas (toliau CK) sureikšmina prievolės šalių valią, arba individualią jų laisvę. Tokia CK nuostata atitinka Konstitucijos 46 straipsnio 1 dalyje įtvirtintą asmens ūkinės veiklos laisvės ir iniciatyvos, kaip Lietuvos ūkio gyvavimo pagrindo, idėją.
Civilinėje teisėje sandoriai turi svarbią civilinę teisinę ir socialinę-ekonominę reikšmę2 ir beje jie yra labiausiai paplitęs pagrindas atsirasti turtiniams ir neturtiniams teisiniams santykiams. Išskiriami sekantys keturi pagrindai : Visų pirma sandoriai yra pagrindas atsirasti daugumai teisinių santykių tarp įmonių, asmenų (pavyzdžiui, dėl pirkimo-pardavimo, tiekimo rangos, pervežimo ir kt.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-31
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.13 KB
Autoriuslaima
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine sandoriu registravimo reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą