Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybė (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Asmenybės samprata. Psichoanalizės teorija. Mokymosi teorija. Augimo teorija. Įsimintini terminai ir sąvokos. Žmogaus asmenybės nustatymo būdai.

Ištrauka

Dažnai mes naudojame žodį "asmenybė", kai norim pasakyti apie žmogų ir jo charakterį. Žodis asmenybė turi įvairių reikšmių. PVZ.: Sakydamas asmenybė menininkas supranta kitaip negu psichologas. Mokslininkai, psichologai ir psichiatrai bendradarbiaudami su gydytojais pradėjo tyrinėti žmogų ir tas tyrinėjimas vyksta iki šiol. Specialistai "nagrinėja" ne tik žmogaus kūną ir jo funkcijas, bet ir jo asmenybę, jo mąstymo būdą, charakterį ir elgseną. Dabar žmonės vaikščioja pas gydytojus ne tik gydyti žaizdas, taip pat jie lankosi pas juos kai suserga psichine liga, kai jiems reikia moralinės pagalbos arba kai jiems reikia išspręsti savo kompleksus. Šiomis dienomis psichologijos mokslas gana pažangiai žengęs į priekį, bet vis tiek jie tęsia savo tyrinėjimus. Kadangi psichologai mano, kad dar ne viskas jiems yra žinoma, jie nori dar išsamiau nagrinėti žmogaus asmenybę ir ją geriau suvokti, kad būtų įmanoma suteikti žmogui geresnes pagalbas.

Vientisą ir išsamiausią žmogaus asmenybės teoriją- psichoanalizės teoriją- XX a. pradžioje sukūrė Z.Froidas (S.Freud), o ją išvystė K.Jungas (K.G.Jung), A.Adleris (A.Adler), K.Horni (K.Horney), H.Salivanas(H.S.Sullivan) ir E.Fromas(E.Fromm).
Z. Froidas ( 1856- 1939)- austrų psichiatras ir psichologas, sukūręs individo psichoseksualinio vystymosi teoriją, pasiūlęs laisvų asociacijų metodą laikyti psichoanalitinės terapijos pagrindu.
Psichoanalizė pagrįsta dviem pagrindinėmis hipotezėmis. I-osios esmė ta, kad kiekvienas psichologinis reiškinys turi konkrečią priežastį. Jis įrodinėjo, kad sapnų turinys - yra sąlygojamas nesąmoningų žmogaus impulsų ir norų, kartais atrodo kad nieko bendro su realybe neturintis.Ne butina kad sapnas tiesiogiai ką nors reikštų tai gali buti tik minėjimas apie kažką. Kalbos, rašymo, atminties klaidas - " Freudian slips",Froidas laikė ne atsitiktiniais nesusipratimais, o neįsisąmonintų siekių ir troškimų liudijimu. Jei daktaras sako kad jam nemalonu pranešti apie kažką, tai reišktų, kad pasąmonėje dėl įvairių priežasčių jis norėtų nesakyti arba vėliau pasiruošus pranešti apie tai.
II hipotezė – anot Froido, asmenybė kyla iš konflikto tarp agresyvių, malonumo siekiančių biologinių impulsų ir socialinių ribojimų. Froido požiūriu asmenybė – yra pastangų įveikti šį svarbiausiąjį konfliktą padarinys- išreiškiant šiuos impulsus tokiais būdais, kurie leistų patirti malonumą, tačiau kartu nesukeltų ir kaltės jausmo arba bausmės. Froidas sukūrė konflikta apimantį sąveikaujančias struktūrinį žmogaus psichinio gyvenimo organizacijos modelį - tris pagrindines dalis: "id" (arba "tai"), "ego" (arba "aš") ir "superego" (arba "aukščiau negu aš"). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-01
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis40.24 KB
Autoriussirunik
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybe (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą