Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Moterų, patyrusių smurtą šeimoje, gyvenimo kokybės analizė

Moterų, patyrusių smurtą šeimoje, gyvenimo kokybės analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041
Aprašymas

Įvadas. Gyvenimo kokybės (GK) samprata. Gyvenimo kokybės gerovės suvokimo pagrindų sistema. Asmenybės bruožai ir jų plėtotė. Šeima Lietuvos gyventojų GK vertybių skalėje. Smurtas šeimoje prieš moterį. Smurto rūšys, jų priežastys ir pasekmės. Smurto ir depresijos ryšys. Patirto smurto padariniai tolimesniam moters gyvenimui. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimo kokybė (GK) - subjektyvus tikrovės suvokimas, apimantis fizinį, psichologinį, socialinį, kultūrinį bei dvasinį lygmenis. Tai visuomeninis reiškinys, integralinė kiekvieno žmogaus esamų gyvenimo aplinkybių bei vertybių sistema.
Tokia gyvenimo kokybės samprata apima visą žmogaus vidinį gyvenimą, kurio pamatas -pasaulėjauta, inteligencija, dora, savivertės branda, gėris, gera sveikata ir dvasinė veikla. Kaip šią GK rodiklių gausą išsiugdyti vientisoje asmenybėje? Be abejonės, dvasios kultūra ugdoma ilgai, sunkiai, bet jei individas sugebės įvertinti savo paskirtį kultūros ir vertybių sistemų skalėje, kuri susijusi su jo tikslais, viltimis, standartais bei interesais, tai dvasios kultūra sulies jį su makro bei mikro aplinka.
Todėl šeima turi padėti atsiskleisti socialinėje ir kultūrinėje erdvėje, brandinti kiekvieno žmogaus savimonę ir nuostatą, bei siekti, kad šeima būtų vientisa socialinė bendrija, t. y. asmenybės ir visuomenės jungiamasis ryšys.
Bet negalima pamiršti, jog tikrovė, aplinkos siūlomi etalonai pirmiausia suvokiami subjektyviai, subjektyviai jie ir vertinami. Dėl požiūrių subjektyvumo, nepakankamo įsigilinimo į esmę dažnai daromos sunkios gyvenimo klaidos. Jų psichologinė analizė padeda suprasti asmenybės vidinio gyvenimo subtilybes ir galbūt neteisti žmogaus dėl jo klaidų. Kitas dalykas -klaidų kartojimo dažnumas. Didelis jų skaičius rodo deformuotą charakterį, o gal ir patologiją. Kiekvieno žmogaus gyvenimo klaidos meta šešėlį to žmogaus asmenybės vertingumui ir galbūt jį sumenkina. Jei šie klaidingi poelgiai kontroliuojami ir pertvarkomi - žmogus demonstruoja aukštą brandumo lygį bei asmeninį vertingumą. Jis atsispindi savigarboje ir savivertėje, skonių ir poreikių kultūroje, požiūrių platume, erudicijoje, gyvenimo išmintyje, vidinėje pozicijoje savo, savo šeimos bei aplinkos įvykių atžvilgiu. Žmogaus gyvenimas - nenutrūkstama vidinių bei išorinių įvykių visuma, sudaranti ištisą dramą, kuri gali tiek žadinti, tiek slopinti aktyvumą (V. Rajeckas, 1995). Teigiami išgyvenimai sukelia ilgalaikį aktyvų nusiteikimą, neigiami - slopina. Pastarieji dažnai pažeidžia vidinių vertybių stabilumą, o kartais jas nuvertina. Vertybių krizė, jų perkainojimas veda prie asmenybės krizės, kuri gali baigtis asmeninio vertingumo netekimu, elgesio anomalijomis, o gal net sunkiomis psichinėmis būsenomis. Jas pastebėjus, būtina teikti visapusę pagalbą.
Pagrindinis šio darbo tikslas - išanalizuoti moterų, patyrusių smurtą šeimoje gyvenimo kokybės aspektus. Jam pasiekti kelsime šiuos uždavinius:
Atrasti GK lygmenis, sąlygojančius gyvenimo kokybės sėkmę;

1. Išsiaiškinti fizinių, psichinių, socialinių, kultūrinių bei dvasinių GK lygmenų įtaką
šeimai;
2. Išanalizuoti smurto šeimoje prieš moteris problemos aktualumą;
3. Išsiaiškinti smurto rūšis ir atskleisti smurto šeimoje pasekmes tolimesniam moters
gyvenimui;
4. Įvertinti smurto ir depresijos ryšį.
Norint išspręsti iškeltus uždavinius darbe naudojami šie metodai:
4- Literatūros analizė;
4 Anketinės apklausos duoenų analizė;
4- Matematinė analizė.
Anketinės apklausos duomenų analizė atspindima diagramose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis39 puslapiai 
Literatūros šaltiniai31 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis167.23 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru patyrusiu smurta seimoje gyvenimo kokybes analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 39 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą