Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Patyrusios smurtą asmenybės psichologinė charakteristika (būsenos) ir bendravimo bei psichologinės pagalbos teikimo ypatumai

Patyrusios smurtą asmenybės psichologinė charakteristika (būsenos) ir bendravimo bei psichologinės pagalbos teikimo ypatumai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Smurto samprata. Smurtas buityje. Smurtinio elgesio psichologinės priežastys. Teikiama pagalba. Pagalbos teikimo svarbiausi aspektai. Išvados.

Ištrauka

Žiaurumas yra didelė socialinė problema. Tik prasidėjus Lietuvos moterų judėjimui, pavienių žurnalistų tyrimų dėka, Lietuvos piliečiai palengva pradėjo suvokti smurto prieš moteris išplitimo mąstą ir smurto padarinius, pradėta mąstyti apie patriarchalinių tradicijų ir smurto ryšį. Nacionalinės tradicijos padeda išsaugoti smurtą šeimoje: patikėjęs neribota valdžia, vyras žemina moterį, riboja jo laisvę, paverčia ją paklusnia savo valios vykdytoja bei instinktų tenkintoja.
Lietuvoje tik pradedama analizuoti smurto prieš moteris problema. Mūsų krašte nėra išsamių statistinių, sociologinių, psichologinių tyrimo duomenų, rodančių, kiek moterų, kaip asmenybių, liko moraliai, dvasiškai suluošintos, kiek jų liko pasmerktos gyventi su baime ir nepasitikėjimu savimi bei visuomene.
Darbe apžvelgsime literatūroje pateiktas smurto sampratas, apibrėšime aktualiausias sąvokas kartu su smurto priežastimi, skirsime dėmesį galimiems pagalbos būdams, įvertinsime pagalbos teikimo svarbiausius aspektus.
Visuotinai priimta, kad smurtas prieš moteris tiek viešąjame, tiek privačiame gyvenime yra žmogaus teisių pažeidimas ir viena pagrindinių kliūčių, trukdančių pasiekti lygybės tikslų. Smurtas prieš moteris pažeidžia ir riboja moterų galimybes naudotis žmogaus teisėmis bei pagrindinėmis laisvėmis. Lyčių konfliktu pagrįstas smurtas, toks kaip mušimas, kitas fizinis, psichologinis smurtas, kitos smurto prieš moteris atmainos, yra nesuderinami su žmogaus garbe bei orumu.
Smurto prieš moteris viktimologinio tyrimo, atlikto 1997, duomenimis, 63,3 proc. suaugusių Lietuvos moterų nuo tada, kai joms suėjo 16 metų, bent kartą patyrė vyrų fizinį, seksualinį smurtą ir grasinimus, 42,4 proc. ištekėjusių arba gyvenančių neįregistravus santuokos moterų patyrė savo dabartinio sutuoktinio ar partnerio fizinį, seksualinį smurtą ar grasinimus.1994 metais atlikto tyrimo "Moteris Lietuvos visuomenėje" rezultatai patvirtino, kad viešosiose vietose nuo fizinio smurto dažniau nukenčia vyrai, o suaugusiųjų šeimyniniame gyvenime smurto aukomis dažniausiai tampa moterys. Smurto šeimoje atvejų nemažėja, nuo smurto šeimoje dažniausiai kenčia moterys ir vaikai, tai siejama su atsakomybės už smurtą šeimoje stoka.
Pagrindinis smurto prieš moterį tikslas šeimoje yra dominuoti ir valdyti. Be tiesioginių pasekmių auka gali sulaukti ir gan nemalonių netiesioginių padarinių – fizinį sužalojimą, psichologinį skausmą, ir jausti didžiulę baimę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-15
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis14.99 KB
Autoriususer
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Patyrusios smurta asmenybes psichologine charakteristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą