Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Smurtas prieš moteris (2)

Smurtas prieš moteris (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Smurtas šeimoje prieš moterį. Smurto rūšys, priežastys ir pasekmės. Patirto smurto padariniai tolesniam moters gyvenimui. Pagalba smurtą šeimoje patiriančioms moterims. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucija įtvirtina žmogaus teises ir laisves, kurios yra prigimtinės. Niekam nevalia pažeisti žmogaus teisės į gyvybę, laisvės neliečiamumo, asmens neliečiamumo.
Moterų, patiriančių smurtą šeimoje, pažeidžiama viena iš prigimtinių teisių, kurią gina Lietuvos Respublikos Konstitucija - tai asmens neliečiamumas, kuris įtvirtintas 21 LR Konstitucijos straipsnyje. Draudžiama žmogų kankinti, žaloti, žeminti jo orumą, žiauriai su juo elgtis. Tačiau moterys patiria smurtą ir šeimoje, ir už jos ribų, nuolat jusdamos emocinę, fizinę ir seksualinę prievartą. Smurtas prieš moteris pažeidžia ir riboja moterų galimybes naudotis žmogaus teisėmis bei pagrindinėmis laisvėmis. Lyčių konfliktu grįstas smurtas, toks kaip mušimas ar kitas fizinis smurtas, psichologinis smurtas, kitos smurto prieš moteris atmainos, yra nesuderinami su asmens garbe bei orumu.
Lietuvos Respublikos Civiliniame Kodekse yra nurodyta, kad sutuoktiniai turi pareigas vienas kitam. Jie privalo būti vienas kitam lojalūs ir vienas kitą gerbti, vienas kitą remti moraliai ir materialiai, prisidėti prie bendrų šeimos ir kito sutuoktinio poreikių tenkinimo. Kai nevykdomos pareigos, atsiranda pažeidimai. O remiantis statistikos ir tyrimų duomenimis galime teigti, kad dažniausiai šeimoje pažeidžiamos moterų teises.
Nors smurtas šeimoje vis labiau pastebimas reiškinys šiandieniniame gyvenime, bet vis dar vyrauja nuomonė, kuri smerkia smurtą patiriančias moteris, o vyrus išteisina. Nesugebama suteikti reikiamos pagalbos smurtautojų aukoms, dažniausiai abejingumą nuskriaustiesiems pateisinant negalėjimu kištis į privačius šeimos reikalus. Pagaliau reikia suvokti, kad prievarta ir smurtas šeimoje prieš moteris nėra vien šeimos reikalas, bet tai yra socialinė problema, kuri svarbi visai visuomenei.
Pagrindinis šio darbo tikslas – išanalizuoti smurto šeimoje prieš moteris problemos aktualumą.
Ši darbo temą pasirinkta atsižvelgiant į šių dienų realijas bei poreikį atkreipti dėmesį į vis labiau įsikerojantį moterų smurtą šeimoje.
Darbą sudaro įvadas, keturios dalys bei išvados.
Pirmojoje darbo dalyje apibūdinamos smurto prieš moteris sąvokos.
Antrojoje dalyje analizuojamos buitinio smurto rūšys.
Trečioje darbo dalyje išsamiai išdėstytos pasekmės nuolatinės prievartos šeimoje.
Paskutinė darbo dalis skirta nurodyti pagalbos priemones moterims, kurios patiria smurtą šeimoje.
Išvadose pateikiami apibendrinimai iš viso darbo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-07-18
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai19
Dydis26.83 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Smurtas pries moteris (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą