Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Bankų teisės apžvalga

Bankų teisės apžvalga

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bankų sistema. Centrinis bankas. Komerciniai bankai ir jų veikla. Banko kapitalas. Apskaita. Finansinė atskaitomybė. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos bankas nuo įsikūrimo pradžios pradėjo vykdyti vieną iš įstatymų numatytų banko funkcijų – reguliuoti komercinių bankų steigimą ir kontroliuoti jų veiklą. " Bankų priežiūros uždaviniai ir turinys keitėsi ir plėtėsi priklausomai šalies bankų sistemos raidos" . Taigi pasirinkta (mane asmeniškai dominanti ) referato tema – bankų apžvalga. Savo darbe aš apžvelgiu centrinio (Lietuvos banko) ir komercinių bankų svarbiausius ir aktualiausius klausimus:
kokia yra vykdoma pinigų politika;
bankų struktūra;
bankų sistema;
veiklos principai ir funkcijos;
paskolos bendrieji klausimai;
vidaus kontrolė;
kapitalas, apskaita, finansinė atskaitomybė.
Kiekvienoje valstybėje svarbų vaidmenį vaidina bankų sistema. Pati svarbiausia finansų bei bankų sistemos funkcija- mobilizuoti šalies finansinius išteklius ir nukreipti juos į kuo efektyvesnę panaudojimo sferą.
Priklausomai nuo vykdomų operacijų pobūdžio, galima išskirti 3 pagrindines bankų grupes:
centrinis bankas;
universalūs arba komerciniai bankai;
specializuoti bankai (inovaciniai- finansuoja naujų technologijų parengimą ir įsisavinimą; investiciniai – teikia ilgalaikius kreditus juridiniams ir fiziniams asmenims, taip pat platina firmų naujų emisijų vertybinius popierius; taupomieji , hipotetiniai – skolina pinigus, užstatant žemę ar kitą nekilnojamąjį turtą; šakiniai – finansuoja atskiras šalies ūkio subjektus: žemės ūkio, transporto, statybos, pramonės ir kt.; biržiniai – finansuoja biržų sandorius, prekybą vertybiniais popieriais; kiti bankai ir kreditinės institucijos).
"Visos šios bankų grupės valstybėje funkcionuoja kaip vieninga sistema" . Bankų veiklą Lietuvoje reglamentuoja LR Bankų įstatymas (komercinių bankų), o centrinio banko veiklą – LR Lietuvos Banko įstatymas.
Lietuvos centrinio banko funkcijas atlieka Lietuvos bankas, kuris nuosavybės teise priklauso Lietuvos valstybei. Pagrindinis Lietuvos banko tikslas- siekti kainų stabilumo. Pagal savo kompetenciją palaiko Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekonominę politiką, kiek ji neprieštarauja Lietuvos banko pagrindiniams tikslams. Savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, tarptautinėmis sutartimis ir kitais teisės aktais.
Jis taip pat turi išimtinę pinigų emisijos teisę, t.y. išleidžia į apyvartą ir išima iš apyvartos Lietuvos Respublikos pinigus, nustato pinigų nominalus, skiriamuosius, apsaugos ir mokumo požymius, organizuoja pinigų gavimą bei saugojimą. Lietuvos bankas yra juridinis asmuo, turi antspaudą, kuriame yra Lietuvos valstybės herbas ir žodžiai "Lietuvos bankas", buveinė – Vilniuje, Gedimino pr. 6, Lietuvos valstybė neatsako už Lietuvos banko prievoles ir Lietuvos bankas neatsako už Lietuvos valstybės prievoles. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.86 KB
AutoriusAUSRA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. A.L. Mikaliūnas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Banku teises apzvalga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • doc.dr. A.L. Mikaliūnas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą