Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Seksualinę prievartą patyrusių vaikų konsultavimas

Seksualinę prievartą patyrusių vaikų konsultavimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Seksualinės prievartos prieš vaikus apibūdinimas. Psichologinė pagalba seksualinę prievartą patyrusiam vaikui. Išvados.

Ištrauka

Seksualinė prievarta prieš vaikus šiandien tapo diskutuotinu klausimu. Apie naujus prievartos aktus praneša žiniasklaida, valdžios viršūnėse ginčijamasi kaip galima būtų apsaugoti vaikus, ar kiekvienu konkrečiu atveju yra tikslinga vaiką atplėšti nuo šeimos, kiek esama teisinė bazė bei jos reformavimas, rengiamos prevencinės programos gali turėti įtakos šios problemos sprendimui.
Galima išskirti kelis politikų, su vaikais dirbančių institucijų bei eilinių Lietuvos piliečių susidomėjimą šiuo klausimu įtakojančius veiksnius:
1. Išaugęs seksualinės prievartos prieš vaikus atvejų skaičius. Reiktų pažymėti, kad kriminalinė statistika neatspindi realios situacijos. Užregistruotų nusikaltimų bei iškeltų bylų skaičius dažnai esti žymiai mažesnis už realių seksualinio vaikų išnaudojimo atvejų skaičių.
2. Konstruktyvesnis požiūris į vaikus, t.y. pripažįstama, kad vaikai kaip tam tikros valstybės piliečiai turi tiek pat, kaip ir suaugusiųjų svarbias laisves ir teises ir valstybės uždavinys šias teises ir laisves apsaugoti.
Seksualinė prievarta yra pati sunkiausia prievartos prieš vaikus forma, turinti skaudžių pasekmių visai vaiko raidai. Todėl labai svarbu pastebėti ženklus, rodančius, kad vaikas patyrė prievartą, ir laiku suteikti reikiamą pagalbą.
Teisės aktuose, mokslinėje literatūroje bei kituose šaltiniuose pateikiami gana panašūs seksualinės prievartos prieš vaikus apibūdinimai.
1999 m. Pasaulio sveikatos organizacijos "Konsultacijoje dėl prievartos prieš vaikus prevencijos" seksualinė prievarta apibrėžiama kaip priklausomų raidos požiūriu vaikų įtraukimas į seksualinę veiklą, kurios jis ar ji pakankamai nesuvokia ar kuriai nėra subrendęs ir negali duoti sutikimo, kuri pažeidžia įstatymus ar visuomenės socialinius tabu. Seksualinė prievarta prieš vaikus pasireiškia kaip veikla tarp vaiko ir suaugusiojo ar kito pagal amžių ar raidą labiau atsakingo, turinčio pasitikėjimą, pajėgesnio vaiko, šia veikla siekiama patenkinti kito asmens poreikius. Seksualinė prievarta taip pat apima vaiko raginimą ar vertimą užsiimti neteisėta seksualine veikla; vaiko išnaudojimą prostitucijai ar kitoms neteisėtoms seksualinėms praktikoms; vaikų išnaudojimą pornografijai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-21
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai18
Dydis42.68 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdr. M. Pileckaitė - Markovienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seksualine prievarta patyrusiu vaiku konsultavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • dr. M. Pileckaitė - Markovienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą