Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Skuodo sutrikusio intelekto jaunuolių darbo centras

Skuodo sutrikusio intelekto jaunuolių darbo centras

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Skuodo sutrikusio intelekto jaunuolių darbo centras. Sociokultūrinė aplinka. Tikslai ir siekiai. Vizija. Misija. Švietimas - ugdymas. Buities darbai. Muzikos terapija. Laisvalaikis, poilsis, kultūrinė veikla. Bendravimo būdai. Šeimos dalyvavimo darbo centro gyvenime privalumai ir bendradarbiavimo galimybės. Darbo centro veikla. Skuodo sutrikusio intelekto jaunuolių darbo centro valdymo struktūra.

Ištrauka

Dėl iš vakarų plintančių modernių, demokratinių idėjų įtakos Lietuvoje vis dažniau pasisakoma už neįgalių asmenų integraciją į visuomenę. Jau priimti Invalidų integracijos ir Specialiojo ugdymo įstatymai, aktyviai veikia nevyriausybinės organizacijos, žiniasklaida atvirai rūpinasi neįgaliaisiais, prasidėjo jų integracija į bendrojo lavinimo sistemą. Šie ir kiti faktai rodo, jog iš esmės suvokta, kad pilietinėje visuomenėje neturėtų būti atstumtųjų.
Visuomenės raidos bėgyje keičiantis socialinei aplinkai, žmogus yra veikiamas pats, jo vertybių pasaulis ir kas svarbiausia, - jo socialinė elgsena.
R. Grigas rašė: " Ypatingas mūsų gyvenamojo laikotarpio bruožas – grįžimo prie pilnavertiškesnės humanitarinės kultūros, jos vertybių, prie žmogaus dvasingumą formuojančių gyvybinių šaltinių. Šis bruožas vis labiau ryškėja ir mūsų atsinaujančioje, tobulesnių išraiškos formų ieškančioje visuomenėje. Aplinka žmogų supa nuo pat gimimo iki mirties, kuri jį gali formuoti kaip iškilią asmenybę arba atvirkščiai: tarsi apvalkalėlį gali nuvesti prie sunykimo, degradacijos."
Tas apvalkalėlis ir yra socialinių psichologinių santykių sistema. Jums priklauso tarpusavio bendravimo formos ir kultūra, jų veiklos būdai, socialinių grupių ir bendrijų tarpusavio santykiai, jų sąmonės bei elgsenos mechanizmas.
Ką tik užgimęs žmogus dar neturi jokių socialinių bruožų, jis – dar tik biologinė būtybė. Skirtingai nuo kitų gyvūnų, gamta taip patvarkė, kad žmogus savo esybę įgyja praktikos, tai yra santykio su aplinka, kitais žmonėmis keliu. Štai kodėl Aristotelis žmogų metaforiškai yra pavadinęs "socialiniu gyvuliu".
Kuo aukštesnis civilizacijos išsivystymo lygis, tuo turtingesnė kultūra, tuo formuojasi unikalesnė, individualesnė asmenybė. Žmogaus socializacijai ypatingas ne tik mokyklos, bet ir šeimos vaidmuo. Juk per juos gali būti persijojama, pervertinama iš išorės pasaulio ateinanti informacija. Ta informacija įgauna kryptingumą, tam tikrą atspalvį individualizuodama būsimos asmenybės vystymąsi. I.Lelingienė teigia, kad šeimos socializacijos stilių (autoritorinis,demokratinis ar kitoks) sąlygoja tautinės tradicijos, visuomenės kultūra, socialinė priklausomybė, tėvų išsilavinimas. Dabartinė šeima nuo ankstesnių laikų šeimos skiriasi emocinėmis psichologinėmis funkcijomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-21
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis27.64 KB
Autoriusrimas
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skuodo sutrikusio intelekto jaunuoliu darbo centras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą