Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Subjektyvus šeimos vaizdas visų jos narių piešiniuose

Subjektyvus šeimos vaizdas visų jos narių piešiniuose

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. I dalis. Šeimos sąvoka: pasaulietiškoji ir krikščioniškoji šeima. Šeimos institucija kaip asmenybės adaptacijos kintamoji. Šeimos mikroklimato kūrimas kaip auklėjamasis veiksnys. Darnesnio šeimos gyvenimo galimybės. Intymumo ugdymas šeimoje. Kas teisinga? Kas neteisinga? Skirtingi auklėjimo stiliai. Tėvų įtaka: sūnaus vyriškumui, dukros moteriškumui. Tėvo vaidmuo sūnui. Tėvo vaidmuo dukrai. Motinos vaidmuo sūnui. Motinos vaidmuo dukrai. II dalis. Vaikų piešimo gebėjimų raida. Šeimos piešinio interpretacijos principai. Tyrimas. Išvados.

Ištrauka

Kaip teigia prof. Gučas, "vaiko piešinys yra jo psichikos raktas, padedantis suvokti jo džiaugsmus ir rūpesčius, jo santykius su artimiausia aplinka ir žmonėmis, padedantis suprasti jo proto plėtotę" (G. Chomentauskas. Šeimos piešimo metodikos taikymas vaiko psichologiniams tyrimams. 1983., 3 psl.) Norint realizuoti šį profesoriaus požiūrį į vaiko piešinį, šiame kursiniame darbe pabandėme konkrečiai parodyti, kaip galima jį panaudoti vaikų tarpasmeniniams santykiams ir jų psichikai tirti. Tačiau šį metodą naudojome ne tik vaikams tirti. Ir ne tik vaikų piešiniai kažką slepia. Todėl norint giliau ištirti santykius, emocinę būklę, kultūrinę aplinką bei kt. šeimose, šį metodą taikėme visiems šeimos nariams.
Šeimos piešimas priklauso projekcinių asmenybės tyrimo metodikų grupei. Kaip ir dauguma šios grupės metodikų, jis teikia plačią informaciją, kuri, beje, nėra labai patikima. Šios metodikos taikymas praktikoje susiduria su tam tikromis moralės problemomis, nes ji gali teikti subtilią informaciją apie šeimą, santykius tarp šeimos narių ir yra savotiškas kišimasis į šeimos gyvenimą.
Piešimo metodika leidžia įvertinti šeimos narių emocinį santykį su kitais šeimos nariais, suprasti, kaip vaikai suvokia tėvus, brolių ir seserų vaidmenį šeimoje.
Šį kursinį darbą suskirstėme į dvi dalis. Pirmoje dalyje aptariama teoriškai kas yra šeima, kaip ugdyti intymumą joje, kokie yra auklėjimo stiliai, kokia yra tėvo ir motinos įtaka savo vaikams. Kitoje darbo dalyje labai trumpai aprašoma vaikų piešimo gebėjimų raida bei piešinių interpretacijos principai ir analizuojamas praktiškai atliktas tyrimas su penkiomis šeimomis, kuriose nors vienas vaikas yra 6-12 metų amžiaus.
Problemos aktualumas: kiekviename šeimos naryje slypi skirtingos nuostatos kitų šeimos narių atžvilgiu. Kai kada tai sukelia daug įvairiausių problemų. Ne visada žmonės moka jas išsakyti. O piešinyje galima įžvelgti tai, ką pats žmogus turi pasąmonėje ir pats to nesuvokia. Tyrimo analizė gali suteikti informacijos, padėsiančios išspręsti šeimoje esančias problemas.
Hipotezė: manome, kad šeimos piešinys atskleidžia emocinį klimatą šeimoje bei jos narių tarpusavio santykius.
Tyrimo objektas: šeima, auginanti 6-12 metų vaiką, jos nariai.
Tyrimo tikslas: remiantis projekcine asmenybės tyrimo metodika, išanalizuoti subtilų šeimos vaizdą visų jos narių piešiniuose.
Tyrimo metodai:
1. Teoriniai: edukologinės, psichologinės, literatūrologinės ir metodinės literatūros analizė ir apibendrinimas; content turinio analizė.
2. Empiriniai: visų šeimos narių šeimos piešinio tyrimas, jų analizės, apibendrinimai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-13
DalykasPsichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis49.91 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Irena Sabienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasEdukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Subjektyvus seimos vaizdas visu jos nariu piesiniuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. Irena Sabienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą