Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>J. Dobson "Užsispyręs vaikas"

J. Dobson "Užsispyręs vaikas"

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Daktaro Jameso Dobsono knygos "Užsispyręs vaikas" aprašymas. Įvadas. Teisingas vaiko valios ugdymas. Mušti ar nemušti. Nuo gimimo iki septynių mėnesių. Nuo aštuonių iki keturiolikos mėnesių. Nuo penkiolikos mėnesių iki dvejų metų. Nuo dvejų iki trejų metų. Nuo ketverių iki aštuonerių metų. Saugokime dvasią. Hiperaktyvumas. Išvados.

Ištrauka

Užsispyręs vaikas- Jį vadina įvairiai: atkaklus kūdikis, kaprizingas mažylis, nepaklusnus vaikas. James C, Dobson (Džeimsas Dobsonas) tokią nepakartojamą asmenybe aprašo taip: "Vieni vaikai iš prigimties paklusnūs, kiti... be jokių ceremonijų su cigaru dantyse ir kovos šūksniu lūpose tik ką palikę įsčias tuojau pat pareiškia savo nuomonę dėl gimdymo palatos temperatūros, medicinos seserų nepatyrimo ir administracijos reikalų tvarkymo..." Tokia mažytė "jėgainė" reikalinga ypatingo tėvų dėmesio, supratimo ir disciplinos.
Manau, kad tema "užsispyręs vaikas" yra aktuali kiekvienai mamai, ne išimtis ir aš. Auginu 1,9mėn. dukrytę kuri yra labai užsispyrusi, kaprizinga ir turi labai daug "ožiukų". Todėl tikiu, kad ši knyga pateiks man atsakymus į kylančius klausimus, dėl vaiko auklėjimo. Ši knyga — praktinis vadovas tėvams, kaip perspektyviai ir kūrybiškai spręsti iškilusias disciplinos bei vaikų auklėjimo problemas.
Jei vaikas suvokia, ko iš jo nori, jis turi atsakyti už savo poelgius pagal suvokimo lygį. Tačiau mes matome jog vaikai priešinasi vyresniųjų autoritetui, kad patikrintųjų teisę įsakinėti. Maištaujantis vaikas aiškiai su¬vokia, ko nori tėvai, bet užsispiria ir pasirenka nepaklusnumą. Kada tėvai ir vaikai susiduria kaktomuša, labai svarbu kad suaugęs nugalėtų tvirtai ir ryžtingai. Vaikas labai aiškiai parodo, kad nori kautis; būkite išmintingi tėvai nenuvilkite jo! Tokioje kovoje tėvų autoritetą griauna savitvardos praradimas. Kai vyresnysis vis pralaimi mūšius — tai ašaroja, tai šaukia ar parodo savo bejėgiškumą, keičiasi vaiko nuomonė apie jį. Patikimi vadovai virsta nevertomis pagarbos ir pasiaukojimo bestuburėmis medūzomis.
Kai konfliktas baigėsi,o ypatingai jeigu ašaromist tvirtai apkabinkite ir būtinai pasakykite, kad ji mylite. Priglauskite ir dar kartą paaiškinkite, už ką jis buvo nubaustas ir kaip kitą kartą to išvengti. Tokiomis akimirkomis ugdoma meilė, artumas ir šeimos vienybė. Jei šeima krikščioniška, ypač svarbu pasimelsti kartu su vaiku, pripažįstant, kad Dievo akivaizdoje mes visi nusidedame ir pasaulyje nėra nė vieno tobulo žmogaus. Nuostabu patirti, kad Dievas mums atleidžia. Net mažas vaikas gali tai pajusti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-30
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis32.3 KB
Autoriusrita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Stražinskaitė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word J. Dobson Uzsispyres vaikas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Stražinskaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą