Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės sienos apsauga

Valstybės sienos apsauga

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Valstybės sienos apsaugos raida nuo senovės iki 1940 metų. Valstybės sienos apsauga nuo 1940 m. iki šių laikų. Lietuvos Respublikos valstybės sienos ribos ir apsauga. Pagrindinės VSAT funkcijos. Tarnybos įgaliojimai saugant valstybės sieną. Tarnybos įgaliojimai atliekant asmenų ir transporto priemonių pasienio kontrolę. Tarnybos įgaliojimai užtikrinant pasienio teisinį režimą ir pasienio kontrolės punktų režimą. Tarnybos organizacinė struktūra. Tarnybos štabas. Tarnybos rinktinė. Tarnybos užkarda. Tarnybos finansavimas ir kontrolė. Tarnybos pareigūnas , taikomi apribojimai. Bendrieji pareigūnų tarnybiniai įgaliojimai. Tarnybos pareigūnų bendrosios pareigos ir atsakomybė. Tarnybos pareigūnų tarnybinės uniformos, skiriamieji ženklai, specialieji laipsniai, pareigūnų pažymėjimai ir socialinės garantijos. VSAT tarptautinis bendradarbiavimas. Svarbiausieji veiklos akcentai. Išvados.

Ištrauka

Valstybės žemėlapiuose yra pažymėtos stora raudona linija – tai valstybės sienos ribos. Kiekviena valstybė stengiasi savo sienos ribas saugoti visais įmanomais būdais ir kaip galima profesionaliau.
Lietuvoje valstybės sienos apsaugą vykdo Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Tai valstybės institucija, kurios paskirtis – įgyvendinti valstybės sienos apsaugą, jos kirtimo kontrolę, piliečių saugumą. Karo metu – ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti valstybę. Tarnyba priklauso Vidaus reikalų ministerijos valdymo sričiai. Vidaus reikalų ministerija vadovauja valstybės sienos apsaugos politikos įgyvendinimui ir jį kontroliuoja. Tarnyba savo veiklą grindžia teisėtumo, pagarbos žmogaus teisėms ir laisvėms, pareigūno asmens laisvės ir statutinės drausmės derinimo, nuolatinės parengties, viešumo ir konfidencialumo derinimo principais.
Vidinis tarnybos organizavimas grindžiamas statutiniais pagrindais. Tarnybos pareigūnų statutiniams santykiams reguliuoti, jų tarnybos stažui, kvalifikacijai bei pareigoms žymėti nustatomi tarnybos pareigūnų specialieji laipsniai. Tarnyba yra operatyvinės veiklos subjektas. Įgyvendindama pavestas ikiteisminio tyrimo funkcijas, Tarnyba veikia visoje valstybės teritorijoje. Tarnyba ir jos pareigūnai nedalyvauja politinėje veikloje. Tarnyba yra juridinis asmuo, savarankiškas asignavimų valdytojas, turintis atsiskaitomąją sąskaitą banke, antspaudą, vėliavą ir ženklą.

Tarnyba organizuoja ir įgyvendina savo veiklą vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis bei kitais teisės aktais. Tarnyba, įgyvendindama savo funkcijas, bendradarbiauja su valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis ir panašiomis kitų valstybių tarnybomis.
Šiame darbe aprašysiu Valstybės sienos apsaugos raida nuo senųjų amžių iki šių dienų, pagrindines tarnybos funkcijas ir įgaliojimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis34.37 KB
AutoriusMantas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes sienos apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą