Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės atsakomybės sąvoka ir reikšmė

Civilinės atsakomybės sąvoka ir reikšmė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Atsakomybės samprata. Civilinės atsakomybės sąvoka ir reikšmė. Civilinės atsakomybės pagrindinės rūšys. Civilinės atsakomybės sąlygos. Išvados.

Ištrauka

Temą "Civilinės atsakomybės sąvoka ir reikšmė" pasirinkau todėl, kad ji man yra svarbi, kaip ir kiekvienam piliečiui, nes kiekvienas iš mūsų, gyvendamas visuomenėje privalome paklusti daugeliui istoriškai susiklosčiusių bei valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja mūsų elgesį. Civilinė atsakomybė yra viena iš įstatymo ar sutarties nustatytų sankcijų, kuri padeda reguliuoti visuomeninį gyvenimą, todėl ne tik naudinga, bet ir labai įdomu yra žinoti kas tai yra civilinė atsakomybė ir kokia jos reikšmė mūsų gyvenime.
Šia tema tikriausiai būtų galima parašyti visą knygą, tačiau savo darbe aš pernelyg neišsiplėsiu ir pabandysiu kuo aiškiau išnagrinėti bei išskirti tik pačius svarbiausius bruožus bei paaiškinimus apie tai, kas yra civilinė atsakomybė ir kokia šios sąvokos reikšmė. Bandysiu išnagrinėti tokius civilinės atsakomybės klausimus, kaip jos samprata, t.y. paaiškinti kaip suprantama civilinė atsakomybė, ir reikšmė – kokią reikšmę ji turi mūsų gyvenime, į šio darbo struktūra taip pat nusprendžiau įtraukti ir civilinės atsakomybės rūšis, nurodyti pagrindinius bruožus, taip pat paminėti sąlygas, būtinas atsirasti civilinei atsakomybei, nes man tai taip pasirodė labai svarbu. Visas šias dalis, kurias ruošiuosi aprašyti, išdėstysiu pagrindinėje šio darbo dalyje, nuosekliai vieną po kitos, kad būtų galima susidaryti aiškesnį vaizdą, o aptarimą ir konkrečias išvadas pateiksiu darbo pabaigoje.
Kadangi informacijos šia tema yra nemažai, aš pasiremsiu net keliais civilinės teisės vadovėliais, nes juose pakankamai aiškiai aprašoma mano pasirinkta tema ir civiliniu kodeksu, kuris, visgi, yra vienas iš pagrindinių civilinės teisės šaltinių, todėl ir neatsiejamas mano darbo pagalbininkas.
Prieš atsakant į klausimą kas yra civilinė atsakomybė, svarbu bent trumpai išsiaiškinti, kas yra atsakomybė apskritai. Teisės literatūra atsakomybės apskritai neapibrėžia, o dalykiniai žodynai pateikia arba labai miglotus, arba logiškai ydingus atsakomybės apibrėžimus. Filosofas L. Archangelskis, apibrėžia "atsakomybę kaip pasirengimą atsakyti už savo poelgius". I.S. Samosčenko atsakomybę supranta kaip "specifinį socialinį ir moralinį teisinį asmens santykį su visuomene, kuriam būdingas savo moralinės pareigos ir teisės normų vykdymas". "Atsakomybės aiškinimas pareiga grįstinas tuo, kad atsakomybės sąmonė atsiranda kartu su visuomene ir galima tik visuomenėje. Būtinybė žmonėms gyventi drauge reikalauja naudotis subjektinėmis teisėmis vykdant vienas kitam atitinkamas pareigas, kurių pagrindu tik ir galimas bendras žmonių gyvenimas ir kiekvieno asmens teisių sauga" . Taigi kaip jau matome, vieno apibrėžimo kas yra atsakomybė nėra, tačiau iš šių kelių paaiškinimų suprantame, kad tai kiekvieno piliečio pareiga atsakyti už savo veiksmus, juos vertinti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.53 KB
AutoriusEmilija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. D. Bukantaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines atsakomybes savoka ir reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • asist. D. Bukantaitė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą