Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Šeimos kūrimo principai ir motyvacija

Šeimos kūrimo principai ir motyvacija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Šeima – visuomenės pirminis kolektyvas. Šeimos sistemos struktūrinės dalis. Bendruomenė kaip socialinė sistema. Šeimos socialinės funkcijos. Šeimos kūrimo motyvai. Išvados.

Ištrauka

Santuoka – tai istoriškai sąlygota, visuomenės įteisinta reglamentuota vyro ir moters santykių forma, nusakanti jų teises ir pareigas vieno kitam bei vaikams. Neįregistruotas moters ir vyro susitarimas gyventi kartu neturi vedybinių teisių ir pareigų. Santuoka įregistruojama dėl to, kad būtų apsaugota valstybės bei visuomenės interesai, taip pat sutuoktinių ir jų vaikų teisės. Tik sutuoktiniai sprendžia, ar sudaryti sąjungą, kitų (tėvų, giminaičių) sutikimo nereikia.
Visuomenės raidoje santuoka visada buvo reikšmingas įvykis, lydimas tam tikrų apeigų bei tradicijų. Santuokos įregistravimas tai ne formalus aktas, o veiksmas, turintis teisinę reikšmę ir sutuoktiniams, ir jų vaikams. Santuokos įregistravimas reiškia šeimos sukūrimą, visuomeninį ir valstybinį jos pripažinimą.
Bendras gyvenimas moko sutuoktinius derinti savo charakterius, rūpintis vienas kitu ir šeimos reikalais, užjausti bei gerbti vienas kitą. Šeima suteikia galimybę šeimynykščiams būti laimingiems (laiminga vaikystė, laiminga senatvė, laimingas vyras, žmona ...), sukuria būtiną gyvenimo ritmą, padeda išsaugoti žvalumą, gyvenimą daro prasmingą. Gerai išauklėti vaikai teikia tėvams daug džiaugsmo iki pat mirties. Lietuvių šeima nuo seno garsėjo darna. Didžioji senovės lietuvių žemdirbių dalis buvo dori, ištikimi savo šeimoms, žmonoms, gerai auklėjo vaikus. Vaikai labai gerbė ir mylėjo savo šeimą, tėvus ir ne vien dėl žemės ar ūkio paveldėjimo, o todėl, kad tokie buvo jų tėvai bei tėvų tėvai.
Tikra šeima yra ta, kurios gyvenimas grindžiamas visai tautai reikšmingomis bendromis žmogiškomis vertybėmis. Nuo jų priklauso šeimos dorovingumas, dvasinis nusiteikimas, tautinė savimonė ir savijauta. Kiekviena šeima jaučiasi organiškai susijusi su savo tauta, Tėvyne, jos istorija, kalba, kultūra, papročiais ir kitomis vertybėmis. Tai padeda vaikui išsiugdyti veiklumą ir ištikimybę Tėvynei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-24
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis87 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis13.59 KB
AutoriusErikas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos kurimo principai ir motyvacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 87 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą