Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Šeimos sąvoka prasmė ir legalizavimo reikalingumas

Šeimos sąvoka prasmė ir legalizavimo reikalingumas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - išsiaiškinti šeimos sąvokos prasmę ir jos legalizavimo reikalingumą. Šeimos raidos istorija. Bendroji šeimos raida. Šeimos sąvoka ir jos reglamentavimas senovės. Romoje. Šeimos raida Lietuvoje. Šiuolaikinės šeimos formos ir su jų atsiradimo susijusios problemos. Šeimos ir santuokos sąvokų atskyrimas. Šeimos sąvoka literatūroje. Šeimos sąvoka mokslinėje literatūroje. Šeimos sąvoka teisinėje literatūroje ir teisininkų darbuose. Šeimos sąvoka teisės aktuose. Šeimos sąvoka tarptautiniuose teisės aktuose . Šeimos teisių chartija. Bandymai legalizuoti šeimos sąvoką Lietuvos teisėje. Šeimos sąvokos reglamentavimas Lietuvos teisės aktuose. Naujos diskusijos dėl šeimos sąvokos. Išvados. Summary.

Ištrauka

Šeima dėl savo atliekamų funkcijų, tokių kaip giminės pratęsimas, ekonominių teisių suteikimas, atsakomybės nustatymas ir kitų yra laikoma svarbiausia visuomenės dalimi. Šeimos svarba ir vertybinis įvertinimas suformuluotas ir svarbiausiame teisės akte – Lietuvos Respublikos Konstitucijoje: "Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas" (38 straipsnio 1 dalis).
Šeima atsirado kartu su žmonija. Tad vykstant visuomenės tobulėjimui, kartu keitėsi ir šeima. Šiuolaikinėje visuomenėje pastebimos tokios šeimos raidos tendencijos kaip skyrybų skaičiaus didėjimas, šeimos dydžio mažėjimas, nepilnų šeimų gausėjimas, nesantuokinių vaikų skaičiaus augimas ir kt. Tad dabartinėse išsivysčiusiose šalyse susidarius ir realiai funkcionuojant įvairiems šeimos tipams ir modeliams, vyksta aštrūs ginčai ir diskusijos, ką laikyti ir nelaikyti šeima, kokiai žmonių grupei, jį gyvensenai, gali būti suteikiamas šeimos statusas ir kam jis nesuteikiamas.
Teisė reglamentuoja žmonių tarpusavio santykius, siekdama juos harmonizuoti ir socializuoti. Šeimos santykiai taip pat yra reguliuojami teisės normomis. Visuose tarptautiniuose teisės aktuose, ginančiuose žmogaus teises ir laisves, pažymima, kad asmens teisė į šeimos gyvenimą yra neliečiama. Bet motyvuotai galima teigti, kad šeima negali būti absoliučiai privati, nes dažniausiai būna neatsiejama nuo labiausiai, socialiai pažeidžiamų asmenų – vaikų - interesų. Šeima taip pat yra viešo teisinio reguliavimo dalykas priklausomai nuo to, kiek šis institutas pažeidžia subjektines jo šalių teises. Tad akivaizdu, kad svarbu teisiškai apibrėžti šeimos sąvoką, ypač dabar, kai matomas naujų šeimos formų pagausėjimas. Šeimos sąvokos legalizavimo aktualumą rodo ir neretai teisinių konsultacijų metu (taip pat ir internetinių) užduodami klausimai apie šeimos sąvokos apibrėžimą ir jos sudedamąsias dalis.
Šeimos – kaip pagrindinio socialinio instituto – raidos analizė, esmės atskleidimas ir vertinimas sudaro galimybę daryti teisingas išvadas dėl teisinio reglamentavimo pasiekimų ir klaidų, kurios trumpesniam ar ilgesniam laikui sutrikdo normalų šeimos funkcionavimą, skatina ieškoti įvairių šeimos formų, sukuriančių papildomas problemas tiek tokių šeimų nariams, tiek visuomenei, tiek ir valstybei.
Todėl nagrinėdami tarptautinius bei Lietuvos Respublikos aktus aptarsime juose įtvirtintas šeimos sąvokas, taip pat kaip ši sąvoka apibrėžiama mokslinėje, o atskirai imant, ir teisinėje literatūroje. Nagrinėdami šeimos teisės problemas apie šeimos sąvoka rašė P. S. Vitkevičius, V. Resencevas, P. Rasimavičius ir kiti autoriai. Visi autoriai nagrinėjantys šeimos institutą sutinka, kad vienas žmogus – dar ne šeima. Šeima galime vadinti tik žmonių grupę.
Šio darbo tikslas - išsiaiškinti šeimos sąvokos prasmę ir jos legalizavimo reikalingumą. Šiam tikslui pasiekti išsikeliame tokius uždavinius: 1. Priežasčių, lemiančių šeimos raidą ir naujų šeimos formų atsiradimą, nustatymas; 2. Šeimos ir santuokos institutų skirtumų įvardijimas; 3. Šeimos sąvokos įtvirtinimo teisės aktuose apžvalga; 4. Šeimos sąvokos legalizavimo reikalingumo pagrindimas arba paneigimas.
Šiame darbe naudojami teoriniai apibendrinimo, dokumentų analizės, abstrakcijos, indukcijos metodai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-09
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai61 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis59.24 KB
AutoriusSaule
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Kudinavičiūtė-Michailovienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos savoka prasme ir legalizavimo reikalingumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Kudinavičiūtė-Michailovienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą