Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Vaikų seksualinė prievarta

Vaikų seksualinė prievarta

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Vaiko seksualinės prievartos apibrėžimai. Vaiko seksualinio išnaudojimo prielaidos, teorijos. Vaikų seksualinės prievartos požymiai, padariniai. Pagalba seksualinę prievartą patyrusiam vaikui.

Ištrauka

Seksualinė prievarta prieš vaikus yra vienas labiausiai slepiamų nusikaltimų visuomenėje. Neabejotina, jog ji egzistuoja tiek, kiek egzistuoja žmonija. Tačiau tik neseniai šiai problemai imta skirti daugiau dėmesio.
Lietuvoje vaikų seksualinis išnaudojimas pradėtas plačiau analizuoti maždaug nuo 1995 metų. Šios problemos iškėlimas dideliai visuomenės daliai sukėlė šoką, nes visai neatitiko tuometinio lietuvių tautos stereotipo. Nuo tada spaudoje ir nusikaltimų suvestinėse vis dažniau minimi seksualinės prievartos prieš vaikus atvejai. Susidaro įspūdis, kad seksualinė prievarta prieš vaikus - Lietuvoje masiškai plintantis reiškinys. Toks įspūdis gali susidaryti, nes tiek visuomenė, tiek įvairūs specialistai - pedagogai, policininkai, psichologai, medikai ir kt. - vis daugiau žino apie tai ir gali atpažinti seksualinės prievartos aukas. Be to, šia tema ypač domisi ir žiniasklaida. Tačiau iš tikrųjų nėra aišku, ar seksualinė prievarta prieš vaikus mūsų šalyje plinta, ir jeigu plinta, tai kokiu greičiu.
Žmonės linkę manyti, kad bejėgio nekalto vaiko nepalies net ir žiauriausias nusikaltėlis. Sunku patikėti, kad kam nors mažas, nesubrendęs asmuo gali sukelti nenugalimą potraukį, sunku patikėti, kad žmogus gali pasinaudoti vaiko pasitikėjimu ir prieraišumu. Dar neįtikinamiau atrodo, kad tai gali padaryti žmogus, kurį mes pažįstame asmeniškai, kuriam simpatizuojame ar kurį mylime. Žmonių abejingumą šio reiškinio atžvilgiu didina ir tai, kad seksualinė prievarta yra sunkiai nustatoma, nes pačios aukos apie tai nekalba. Yra ir psichologinių priežasčių. Juk daug lengviau nepastebėti nemalonių ir nepatogių dalykų.
Šiame darbe vaikų seksualinės prievartos problema bus analizuojama teoriniu aspektu, taip pat bus kalbama apie vaikų seksualinio išnaudojimo simptomus, požymius, padarinius bei pagalbos tokiems vaikams suteikimo galimybes.
Seksualinė prievarta yra pati sunkiausia prievartos prieš vaikus forma, turinti skaudžiausias pasekmes visai vaiko raidai.
Seksualinės prievartos prieš vaikus sąvoką šiuo metu plačiai vartoja įvairių sričių specialistai. Dažnai šią sąvoką skirtingai supranta visuomenė bei profesionalai. Literatūroje galima rasti įvairių jos apibrėžimų, kurių kiekvienas akcentuoja vis kokį nors kitą šio reiškinio aspektą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-24
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.44 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku seksualine prievarta [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą