Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Seksualinė prievarta prieš vaikus

Seksualinė prievarta prieš vaikus

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Seksualinės prievartos prieš vaikus samprata. Seksualinės prievartos prielaidos. Teisiniai seksualinio išnaudojimo aspektai. Bendroji smurtautojų charakteristika. Smurtinis elgesys su auka. Seksualinės prievartos prieš vaikus paplitimas. Seksualinio išnaudojimo požymiai. Seksualinės prievartos pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Į viešumą vienas po kito iškyla faktų, kai vaikas šeimoje ar ne joje yra išnaudojamas seksualiai. Tai kriminalinis nusikaltimas. Vakarų šalyse apie vaikų seksualinę prievartą pradėta kalbėti 1970 metais, o Lietuvoje pirmieji straipsniai spaudoje pasirodė 1994 metais. Nors problema buvo ir ankščiau, ji buvo tabu. Lietuvoje didžiausia problema buvo ir lieka tokių vaikų identifikavimas, reabilitacija bei prevencijos priemonių nebuvimas.
Vaikų seksualinė prievarta ne tik pažeidžia mūsų tabu ir įstatymus, bet ir palieka ilgalaikius pėdsakus vaiko gyvenime, sutrikdo jo jausmus ir elgesį, paveikia mokymąsi ir bendravimą.
Vaiko teisių konvencija skelbia, kad vaikai turi teisę sveikai gyventi ir vystytis, vaikai gali reikšti savo nuomonę visais juos liečiančiais klausimais, siekti ir gauti visapusišką informaciją. Kiekvienas vaikas turi minties, sąžinės ir religijos laisves, niekas negali kištis į jų asmeninį gyvenimą, jei jie to nenori. Vaiko teisių konvencijoje ypač akcentuojama vaiko teisė nepatirti fizinio ar psichologinio smurto, o taip pat galimybė būti apsaugotiems nuo seksualinio ir kitokio išnaudojimo.
Seksualinė prievarta prieš vaiką - tai bet koks vaiko išnaudojimas suaugusiojo seksualiniams poreikiams tenkinti, nesvarbu, ar panaudojama fizinė jėga ir grasinimai, ar ne. Apytikriai 1 iš 4 mergaičių ir 1 iš 6 berniukų yra bent vieną kartą patyrę kokios nors rūšies seksualinę prievartą iki 18 metų.
Seksualinis vaikų išnaudojimas – tai priklausomų raidos požiūriu vaikų ir paauglių įtraukimas į seksualinę veilą, kuriai jie nėra pakankamai subrendę, kurią nevisiškai suvokia, į kurią nesugeba tinkamai reaguoti, kuri pažeidžia socialinius tabu ir kuria tvirkintojas siekia patenkintisavo seksualinius poreikius ar gauti su šia sritimi susijusį pelną.
Remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais, vaiku laikomas asmuo iki 18 metų amžiaus. Apibrėžiant seksualinę prievartą prieš vaikus, svarbu suvokti, kad vaikas negali sąmoningai sutikti santykiauti lytiškai, kadangi dar nėra visiškai psichologiškai ir socialiai ir nesugeba įvertinti visų padarinių. Seksualinio išnaudojimo veiksmais pažeidžiamos vaiko teisės, net jei nėra matomos prievartos pasekmės ar žala vaiko vystymuisi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-07
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis35.93 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seksualine prievarta pries vaikus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą