Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Asmenybė ir jos formavimas

Asmenybė ir jos formavimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Asmenybė. Asmenybės formavimo veiksniai. Kryptingumas. Temperamentas ir charakteris. Sugebėjimai. Z. Freud’as – psichodinaminės asmenybės teoretikas. Išvados.

Ištrauka

Asmenybė – tai kiekvienam būdinga savita mąstysena, jausena ir veiksena. Jei jūsų elgesys nuolatos labai skiriasi nuo kitų – jei, tarkime, esate nepaprastai gyvybingas, atviras, draugiškas ir vakarėlyje, ir klasėje, - žmonės tikriausiai sako, kad esate "ryški" asmenybė. Asmenybės skirtingos, kiekviena jų yra unikali sistema. Kyla klausimas, kokios priežastys nulemia šiuos skirtumus? Veiksnių, lemiančių asmenybių išskirtinumus, yra daug. Galima išskirti keletą sričių, kurios įtakoja asmenybės formavimąsi: tai kryptingumas, kuris skatina asmenybę motyvuotai veikti ir tobulėti, temperamentas – elgesio būdas, kuris apibūdina elgesio tipą, charakteris, kuris formuojasi temperamento pagrindu. Tai, kas yra įgimta, lyg padengiama auklėjimo, patirties sluoksniu, sugebėjimai, kurie įtakoja žmogaus vystymąsi ir funkcionavimą, nes nulemia būdus, kuriais siekiame savo tikslų ir išreiškiame save.
Pasak Z. Freud’o, žmogaus elgesį lemia pasąmonė, kurios žmogus negali kontroliuoti ir dažnai net nesuvokia jos turinio, žmogaus psichiką sudaro trys lygiai – tai ego, id, superego. Taip pat Z.Froidas išskyrė vystymosi stadijas (oralinę,analinę, falinę, latentinę, genitalinę), kurios taip pat daro įtaką asmenybės formavimui.

Dažnai girdime, kaip žmonės apibūdina vienas kitą: "Jis yra asmenybė", "O šis ir visai ne asmenybė". Natūralu, kad pirmiausia norisi išsiaiškinti, kas gi yra asmenybė ir ar verta žmones charakterizuoti panašiais teiginiais.
Žinoma, asmenybės formavimasis priklauso nuo įgimtų savybių. Gimsta žmogus su unikalia kūno struktūra, nervų sistema, medžiagų apykaitos ir jutimo organais.
Psichiniam asmenybės formavimuisi didelę įtaką turi socialinė aplinka, kurioje gyvena ir bręsta asmenybė, kokios kultūrinės vertybės periimamos sąmoningai kopijuojant grupės narių elgseną. Ypatingą reikšmę turi organizuoto ugdymo sistema, kuri padeda įgyti daugybę žinių, įgūdžių, ištobulinti sugebėjimus, suformuoti etinių ir estetinių vertybių ir vertybinių orientacijų sistemoms.
Individas virsta asmenybe palaipsniui, įsijungdamas į grupes, užmegzdamas santykius su grupės nariais, priimdamas grupėse susidariuses vertybių ir vertybinių orientacijų sistemas.

Darbo objektas: Asmenybės formavimosi problemų ypatybės.
Darbo tikslas: Šiame darbe atskleisti asmenybės formavimosi problemą.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti ar asmenybė yra žmogus, pajėgiantis suvokti save.
2. Atskleisti asmenybės formavimo veiksnius.
3. Išsiaiškinti Z. Freud’o teigimą, jog asmenybės mąstymą, jausmus, veiklą sąlygoja pasąmonės reiškiniai, vidinių jėgų sąveikos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.38 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybe ir jos formavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą