Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Kainodara>Kainodaros organizavimas: UAB "Vilniaus duona plius"

Kainodaros organizavimas: UAB "Vilniaus duona plius"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Kainų politika ir tikslai. Kainos samprata ir reikšmė. Kainų politikos esmė ir tikslai. Kainų politikos rūšys. Kainų nustatymo metodai. Galutinės kainos nustatymas. Nuolaidos . Praktinė dalis. Nagrinėjamos įmonės apibūdinimas. Įmonės juridinis statusas. Gaminamos produkcijos nomenklatūra. Darbo jėgos imlumas. Technologijos reikšmė. Rinkos, kurioje veikia įmonė, apibūdinimas. Produkcijos apimtis ir jos kaita. Pagrindiniai vartotojai. Konkurentai. Naudojamos žaliavos ir jų tiekėjai. UAB "Vilniaus duona plius" prekių kainos nustatymo principai. Produkto – duonos "Močiutės duona" - EXV kainos kalkuliacija. Pardavimo vartotojui produkto - duonos "Močiutės duona" - kalkuliacija. Importo kainų skaičiavimas. Optimalaus kainų lygio nustatymas. Įmonės kainodaros strategija, taikomos kainų nuolaidos. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekviena ekonominė veikla yra neatsiejama nuo pagrindinės ekonomikos problemos sprendimo: kaip minimaliai panaudoti turimus išteklius, kad būtų galima gauti maksimalią pridėtinę vertę. Planuojant tam tikros organizacijos veiklą, atliekami reikalingi tyrimai, prognozės ir kiti procesai, kurių dėka būtų galima pamatyti veiklos rezultatus ateityje bei kryptingai siekti tikslų, kuriais remiantis ir buvo pradėta veikla. Įgyvendinus reikiamas operacijas, organizacija pradeda savo veiklą, kuri susijusi su prekės gamyba (tiekimu) arba paslaugos teikimu. Šiame kursiniame projekte aprašysiu vieną iš organizacijos procesų – kainodaros politiką, kurią galime suprasti kaip visas su rinka, į kurią orientuota organizacijos veikla, susijusias priemones ir sprendimus, turinčius skatinti tam tikrų tikslų pasiekimą nustatant kainas.
Kursinio projekto tikslas – paaiškinti kainodaros, jos subjektų bei procesų ekonominę naudą organizacijai, užsiimančia ūkine – komercine veikla.
Kursinio projekto uždaviniai:
• išsiaiškinti kainų politikos esmę ir tikslus;
• nustatyti kainų politikos rūšis (strategijas);
• išsiaiškinti, kokie yra kainų nustatymo metodai;
• konkurencinės situacijos rinkoje analizė;
• UAB "Vilniaus duona plius" ir jos konkurentų prekių kainų analizė.

Kainodaros prasmė bei jos įtaka organizacijos veiklai bendrine prasme pateikta šio projekto pirmoje dalyje. Kainodarą suprantame kaip prekės ar paslaugos kainos nustatymą. Tačiau organizacijai svarbu nustatyti ne objektyvias kainas, o kainas, kurios atitinka keliamus organizacijos tikslus. Taigi kaina – tai suma pinigų, prašomų už prekę ar paslaugą arba suma tų vertybių, kuriuos vartotojas atiduoda už teisę gauti ir pasinaudoti preke ar paslauga. Kainos apibrėžimas nėra nustatyta norma ir nėra taisyklė, kuria privaloma vadovautis. Tačiau kiekvienai organizacijai svarbu suprasti, kas yra kaina jai pačiai, ir kaip ji turėtų būti traktuojama ir formuojama jos veiklos kontekste. Tai ir bus pagrindinis kursinio projekto tyrimo objektas – kainos nustatymo principai ir tam įtakojantys veiksniai.
Antroje kursinio projekto dalyje nagrinėjama konkrečios organizacijos – UAB "Vilniaus duona plius" – kainodaros politika. Aptariant šios bendrovės kainodaros politiką, kursiniame darbe pasirinkau vieno iš įmonės gaminamo produkto (duonos "Močiutės duona") pardavimo kainos formavimą. Kursinio projekto tikslas - atskleisti kainos ir kainų politikos ekonominę prasmę, remiantis praktiniais pavyzdžiais, parodyti, kaip kainos nustatomos UAB "Vilniaus duona plius". Kainodaros politikos formavimas įmonėje apima veiksmus, kuriuos galima suskirstyti į šias dalis: kainodaros tikslų nustatymą, įtakojančių veiksnių nagrinėjimą, kainos nustatymo metodų ir kainodaros strategijos pasirinkimą. Vadovaujantis šiais principais bus aprašoma kursinio projekto antoji dalis.
Pagrindiniai duomenys, naudojami pirmoje kursinio projekto dalyje, yra mokomųjų literatūros šaltinių pateikta informacija - tai yra objektyvūs duomenys. Antroje dalyje naudojama informacija gauta iš įvairių literatūros šaltinių, publikacijų, straipsnių, žurnalų, ekspertų tyrimų bei subjektyvi mano nuomonė ir išvados. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKainodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara >  Kainodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis96.79 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. dr. A. Miečinskienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kainodaros organizavimas UAB Vilniaus duona plius [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. dr. A. Miečinskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą