Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Steigėjo ir verslo subjekto nuosavybės teisės santykis

Steigėjo ir verslo subjekto nuosavybės teisės santykis

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos įmonės – komercinės teisės subjektai. Komercinės teisės subjekto samprata. Įmonės samprata. Lietuvos įmonių rūšys. Nuosavybės teisė. Nuosavybės teisės sąvoka ir turinys. Nuosavybės rūšys ir formos. Privati ir viešoji nuosavybė. Bendroji nuosavybė. Intelektinė nuosavybė. Pramoninė nuosavybė. Autorinė teisė. Steigėjų nuosavybės teisė atskirų rūšių įmonėse. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos ūkis grindžiamas nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva. (Lietuvos Respublikos Konstitucija)
Nuosavybė leidžia savininkui laisvai savo nuožiūra elgtis su nuosavybės objektu – jį valdyti, juo naudotis bei juo disponuoti. Tuo pačiu nuosavybė reiškia, kad kitas asmuo negali kėsintis į svetimą turtą. Taigi, nuosavybė yra tarsi ribos, atskiriančios vieno žmogaus laisvę nuo kito žmogaus laisvės. Nuosavybė yra neatskiriama nuo kiekvieno žmogaus bei jo veiklos. Atsiranda ir naujų nuosavybės objektų, pvz., įvairiausios intelektinės bei pramoninės nuosavybės formos. Bet kokia nuosavybės forma yra apribojama nuosavybės teisės įstatymais bei kitais teisės aktais. Nuosavybės teisė ne vienodai įtakoja atskirų verslo subjektų veiklą bei santykį tarp steigėjų ir verslo subjektų.
Darbo tikslas: išsiaiškinti steigėjo ir verslo subjekto nuosavybės teisės santykį.
Darbo uždaviniai:
apžvelgti Lietuvos įmonių padėtį teisės sistemoje;
aptarti nuosavybės teisę bei atskiras jos rūšis bei formas;
palyginti steigėjų ir įmonių nuosavybės teisės santykį.
Komercinės ir civilinės teisės subjektiškumo kriterijus – teisės subjekto dalyvavimo civilinėje apyvartoje pobūdis. Naujasis Civilinis kodeksas, 2.4 straipsnyje apibūdindamas fizinį asmenį kaip teisės subjektą, jam suteikė naują kokybę, pažymėdamas, kad fizinis asmuo, besiverčiantis ūkine komercine veikla, laikomas verslininku. Taip kodekse fiziniam asmeniui suteiktas komercinis teisinis verslininko statusas. Be to, straipsnio 3 dalyje pabrėžiama, kad visi asmenys, kurie verčiasi verslu, t.y. ir juridiniai asmenys, privalo tvarkyti specialią apskaitą, saugoti dokumentus įstatymų numatyta tvarka [5, p. 43]. Taigi fizinio ir juridinio asmens sampratos nepakanka apibūdinti civilinės apyvartos (verslo) dalyvį. Šiam dalyviui įstatymuose skiriamas specialus dėmesys ir keliami papildomi reikalavimai, palyginti su kitais teisės subjektais. Veiklos pobūdis suteikia galimybę suskirstyti teisės subjektus į komersantus (verslininkus) ir nekomercinius teisės subjektus, kurie gali sudaryti civilines sutartis, neturinčias komercinės sutarties reikšmės. Komercinės teisės subjekto tikslas yra pelno siekimas ir jo dalijimas įstatymų nustatyta tvarka. Taigi komercinės teisės subjektu yra verslininko (komersanto) statusą turintis teisės subjektas (fizinis ir juridinis asmuo), savininkas arba nuomininkas, kurio pagrindinis tikslas yra pelno siekimas, kuris veiklą vykdo profesiniais pagrindais ir yra įregistruotas kaip verslininkas valstybiniame rejestre. Verslininko statusas nuodugniausiai nagrinėjamas ir praktikuojamas komercinėje teisėje. Civilinio kodekso 2.4. straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodoma, kad kiekvienas asmuo, kuris verčiasi verslo ar profesine veikla, yra laikytinas verslininku. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-14
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.6 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Steigejo ir verslo subjekto nuosavybes teises santykis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą