Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Piliečių (užsieniečių) administracinė,teisinė padėtis

Piliečių (užsieniečių) administracinė,teisinė padėtis

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Piliečių teisinė ir administracinė padėtis. Administracinis teisnumas. Administracinis veiksnumas. Teisės ir laisvės santykis. Užsieniečių ir asmenų be pilietybės administracinis teisinis statusas. Asmeninės asmens ir piliečio teisės ir laisvės Lietuvos Konstitucijoje. Asmens ir piliečio pareigos Lietuvos Konstitucijoje. Administracinės teisinės piliečių teisių ir laisvių garantijos. Išvados.

Ištrauka

Pasirinkau šio rašto darbo tema,nes šiuo metu Lietuvoje yra nemažai atvykusių piliečių iš kitų šalių ir atvykimo priežastys yra labai įvairios, tačiau įstatymai yra bendri ir galioja visiems vienodai. Pagal asmens santykį su valstybe yra išskiriamos šios kategorijos : a) piliečiai, b) užsieniečiai, c) asmenys be pilietybės. Rašydamas ši pasirinkta rašto darbą, stengiausi atskleisti, kokia yra piliečių- užsieniečių teisinė padėtis Lietuvoje. Kokie yra kuriami įstatymai mūsų demokratinėje šalyje, kad žmogus Lietuvoje jaustųsi laisvai, galėtų pasinaudoti savo teisėmis ir laisvėmis. Iš mano pateiktos informacijos bus matyti, kad į Lietuvą atvyksta žmonės, norintys gyventi Lietuvoje, o nemažai ir prašančių politinio prieglobsčio. Dėl to, kad yra tiek norinčių gyventi Lietuvoje, patvirtina, kad mūsų šalyje kuriami demokratiniai įstatymai užsieniečių atžvilgiu. Ir šioje susikūrusioje visuomenėje yra svarbus teisinių prioritetų įgyvendinimas, iš kurių vienas reikšmingiausių ir labiausiai akcentuojamų yra žmogaus teisinė padėtis ir apsauga.
Teisinė ir administracinė padėtis, tai teisės normomis sureguliuotų ryšių ir santykių tarp piliečių, valstybės, jos institucijų visuma valstybinio valdymo sferoje. Kitaip sakant tai visuma teisių, laisvių ir pareigų valstybinio valdymo srityje.
TSRS laikais būdavo pabrėžiamas asmens, t.y.piliečio naudingumas tam tikram tikslui sukurti, tačiau laikui bėgant turime atvirkštinį procesą: dabar pats asmuo yra tikslas, jo gyvenimas, jo teisių įgyvendinimas ir užtikrinimas tampa visos valstybės pagrindinis tikslas ir uždavinys. Žmogus pats savaime tapo vertybe. Visų pirma norint įvertinti asmens administracinį teisinį statusą, reikia nustatyti apie kokį asmenį yra kalbama. Taigi pagal asmens santykį su valstybe yra išskiriamos šios kategorijos: 1) piliečiai; 2) užsieniečiai; 3) asmenys be pilietybės. Visų pirma reikėtų aptarti piliečius: vienas ir tas pats pilietis gali būti nagrinėtinas labai ivairiapusiškai pavyzdžiui, policininkas visų pirma yra pilietis (bendraja prasme), antra jis- valstybės tarnautojas, nes užima tam tikras pareigas valstybinio valdymo srityje, ir vykdomosios valdžios atstovas nes vykdo valstybinės valdžios jam priskirtus įgaliojimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.85 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilieciu (uzsienieciu) administracine teisine padetis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą