Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Piliečių administracinė, teisinė padėtis

Piliečių administracinė, teisinė padėtis

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Piliečių administracinė-teisinė padėtis. Administracinis teisnumas. Administracinis veiksnumas. Teisės ir laisvės santykis. Pagrindinės piliečių teisės, laisvės ir pareigos. Administracinės teisinės piliečių teisių ir laisvių garantijos. Užsieniečių ir asmenų be pilietybės administracinis teisinis statusas.

Ištrauka

Piliečio administracinė teisinė padėtis – tai teisės normomis sureguliuotų ryšių ir santykių tarp piliečių, valstybės, jos institucijų ir pareigūnų visuma. Kitaip sakant, tai visuma teisių, laisvių ir pareigų valstybinio valdymo srityje.
Administracinis teisinis statusas priskiriamas prie specialaus (šakinio) piliečio teisinio statuso, tačiau jo pagrindas yra konstitucinės normos, konkretizuojamos ir detalizuojamos administracinės teisės normomis. Piliečių administracinį teisinį statusą nustato ir savarankiškos administracinės teisės normos, neturinčios betarpiško ryšio su konstitucinį teisinį statusą sudarančiomis teisėmis ir pareigomis.
Administracinės teisės normos reguliuoja įvairius piliečių santykius su valstybinio valdymo institucijomis, organizacijomis, valstybės tarnautojais, visuomeninėmis organizacijomis ir jų atstovais, turinčiais valstybinio pobūdžio valdingus įgalinimus, nustato piliečių teises ir pareigas valstybinio valdymo srityje. Nemaža dalis kitų piliečių teisių ir pareigų, reguliuojamų kitų teisės šakų normomis, realizuojamos valstybinio valdymo sferoje. Tokiu atveju vadovaujamasi valstybinio valdymo principais bei metodais ir taikomos administracinės-teisinės jų realizavimo garantijos.
Piliečių teisių pakopos:
1. Konstitucinės teisės.
2. Išvestinės teisės.
3. Savarankiškos teisės.
Administracinio teisinio statuso struktūra yra:
1. Teisnumas.
2. Veiksnumas.
3. Piliečių teisės, laisvės, teisėti interesai.
4. Piliečių pareigos.
5. Teisių ir pareigų realizavimo garantijos.
Administracinis teisnumas – įstatymuose įtvirtinta asmens galimybė būti administracinės teisės subjektu, turėti teises ir pareigas valstybinio valdymo sferoje. Administracinis teisnumas atsiranda piliečiui gimus, o nutrūksta mirus. Kaip ir bet koks kitas teisnumas administracinis teisnumas pripažįstamas visiems žmonėms, t.y. piliečiams, užsieniečiams, asmenims be pilietybės, pabėgėliams, ir yra neatimamas ir neperduodamas kitiems asmenims. Administracinis teisnumas – administracinių teisių ir pareigų atsiradimo pagrindas. Jis gali būti apribotas tik įstatymu. Administracinis teisnumas realizuojamas sąveikoje su valstybės valdžios institucijomis, vietos savivaldos institucijomis, įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, jų pareigūnais, taip pat visuomeninėmis organizacijomis ir jų pareigūnais.
Konkrečią teisnumo apimtį ir turinį nustato valstybė administracinės teisės normomis. Pavyzdžiui, fizinių asmenų teisnumas priklauso nuo pilietybės – Lietuvoje esantys užsieniečiai ir asmenys be pilietybės neturi kai kurių piliečiams nustatytų teisių ir pareigų, tačiau jiems nustatomi papildomi apribojimai bei pareigos, kurie piliečiams netaikomi. Kaip minėta administracinis teisnumas gali būti apribotas tik įstatymo nustatytais atvejais, t.y. gaivalinių nelaimių ir kitų nepaprastųjų aplinkybių sąlygomis, ir tvarka tam tikroje teritorijoje gyvenančių piliečių. Jis taip pat gali būti apribojamas piliečiui padarius administracinį nusižengimą ar nusikaltimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-03
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.85 KB
AutoriusTusikas
Viso autoriaus darbų58 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pilieciu administracine teisine padetis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą