Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės teisės reguliavimo dalykas

Civilinės teisės reguliavimo dalykas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Civilinės teisės reguliavimo dalykas. Reguliavimo metodas. Funkcijos. Reglamentavimo principai. Išvados.

Ištrauka

Civilinė teisė – teisės šaka, kuria reglamentuojami vienas nuo kito teisiškai nepriklausomų fizinių ir juridinių asmenų santykiai (turtiniai bei kai kurie asmeniniai neturtiniai). Pagrindinis civilinės teisės uždavinys yra nukreipti žmonių, įvairių organizacijų, taip pat valstybės institucijų veiklą ta linkme, kad būtų sparčiau vystoma privatine nuosavybe pagrįsta visuomenės ekonominė bazė ir sudarytos sąlygos vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius ir dvasinius poreikius.

Darbo objektas: mokslinė literatūra,teisės aktai.
Darbo tikslas: remiantis moksline literatūra, išanalizuoti civilinės teisės reguliavimo dalyką, metodą, funkcijas, reglamentavimo principus.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti civilinės teisės reguliavimo dalyką.
2. Nustatyti civilinės teisės reguliavimo metodus.
3. Išsiaiškinti civilinės teisės funkcijas.
4. Nustatyti civilinės teisės reglamentavimo principus.


Kiekviena teisės šaka turi santykinai apribotą teisinio reguliavimo dalyką. ir reguliavimo metodą.
Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1 straipsnyje sakoma, kad šis Kodeksas reguliuoja turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, susiklostančius tarp fizinių asmenų, juridinių asmenų ar organizacijų, neturinčių juridinio asmens statuso. Įstatymu numatytais atvejais Kodeksas taip pat reguliuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
Turtinius santykius taip pat reguliuoja viešosios ir kitos privačios teisės normos. Toliau minėtame projekte sakoma, kad turtiniams santykiams, pagrįstiems administraciniu vienos šalies pavaldumu kitai, taip pat mokesčių ir biudžeto bei kitokiems santykiams, kuriuos reguliuoja viešosios teisės normas, šio Kodekso nustatytos taisyklės netaikomos.
Taigi pagrindinis civilinio teisinio reguliavimo dalykas yra turtiniai santykiai. Turtiniai santykiai - tai tokie visuomeniniai santykiai, kurie atsiranda dėl turto. Jų objektas yra turtas.
Sakydami, kad visų turtinių santykių objektas yra turtas, nurodėme tik vieną, bendrą, nors ir esminį, šių santykių, požymį. Norint pažinti kokį nors reiškinį, reikia žinoti, iš ko jis susideda. Visuomeninių santykių turinį sudaro dalyvių elgesys, veiksmai. Teisės literatūroje paprastai nurodoma, kad turtiniai santykiai - tai ekonominiai santykiai, į kuriuos įeina turto valdymas, naudojimasis juo ir disponavimas. Tačiau šis apibrėžimas iš esmės nusako vien ekonominių nuosavybės santykių turinį. Nors nuosavybės santykiai ir sudaro turtinių santykių. pagrindą., bet be jų civilinėje apyvartoje labai svarbią vietą užima prievoliniai santykiai, t. y. santykiai dėl turto perėjimo iš vienų asmenų kitiems, taip pat dėl darbų atlikimo, paslaugų teikimo ir pinigų mokėjimo. Šie santykiai dažniausiai atsiranda įgyvendinant nuosavybės santykius ir yra susiję su jais, bet išeina už nuosavybės santykių ribų, pavyzdžiui, savininkams perkant-parduodant, mainant daiktus ir pan. O darbas, paslaugų teikimas nėra turtas. Tačiau šiais veiksmais yra sukuriamos turtinės vertybės, be to, už darbo rezultatą dažniausiai mokamas atlyginimas, todėl ir šie santykiai laikomi turtiniais. Taigi, tiksliau pasakius, turtiniai santykiai yra visuomeniniai-ekonominiai santykiai dėl turto valdymo, naudojimosi juo bei disponavimo, jo perėjimo iš vienų asmenų kitiems, taip pat dėl darbų atlikimo, paslaugų teikimo ir pinigų mokėjimo.
Turtiniams santykiams, kuriuos reguliuoja civilinė teisė, yra budinga prekinė piniginė išraiška. Civilinė teisė taip pat reguliuoja ir kai kuriuos neatlygintinus santykius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-03
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis22.96 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaGruzdžių žemės ūkio mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Civilines teises reguliavimo dalykas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Gruzdžių žemės ūkio mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą