Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Psichinė įtampa. Jos priežastys ir pasekmės

Psichinė įtampa. Jos priežastys ir pasekmės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Psichinės įtampos būsenos ir priežastys. Konfliktas. Nusivylimas. Nusiminimas. Stresas. Psichinės įtampos pasekmės. Kaip apsisaugoti nuo psichinės įtampos. Streso testas. Išvados.

Ištrauka

Baigėsi XX amžius, pavadintas nerimo amžiumi. Jis taip pat galėtų būti pavadintas įtampos, nusivylimo arba vilties amžiumi. Atrodo, kad dabartinis žmogaus gyvenimas yra nesibaigianti rūpesčių, įtampos ir problemų virtinė. Aplinkos veiksniai ir įvykiai dažnai stiprina ir didina baimę bei psichinę įtampa. Nors ir skirtingu intensyvumu, tačiau visi patiriame įvairių stresorių veikimą, kaip antai: nepasisekimas darbe, vienokias ar kitokias nelaimes, tarpasmeninių ryšių ir ateities netikrumą. Kartais konkuruojame vieni su kitais dėl karjeros, esame įtraukti į apgaulingas draugystes, tampame praradimo ar smurto aukomis, per anksti kenčiame senatvės negalavimus ir ligas. Kaip dažnai šiandien žmogui neleidžiama lengvai ir laiku numirti: būtinai jis atgaivinamas, kad vėl kentėtų baimę ir skausmus, kol jo organizavimas galutinai atsisakys bet kokios medicinos pagalbos. Todėl nenuostabu, kad psichinė ir fizinė įtampa yra dažna žmogaus gyvenimo palydovė. Tarpais visi ją pajunta: vieni darbe, kiti šeimoje, su giminėmis ar kaimynais, treti visuomeninėje veikloje, o daug kas jaučia ją visur.
Šiuolaikinis gyvenimas nedažnai reikalauja iš mūsų tokių "kovos-ar-bėgimo" operacijų, tačiau jis taip pat pilnas stresorių, kurie sukelia lygiai tokius pat cheminius ir biologinius atsakus kūne, kokius praeityje sukeldavo realus pavojus. Kadangi apimti tokio streso mes paprastai neatliekame jokių fizinių veiksmų, tai nesulaukiame ir relaksacijos etapo. Tokiu būdu mumyse išlieka sukaupti chemikalai, raumenų įtampa, aukštas kraujo spaudimas, paviršutiniškas kvėpavimas. Ir tokia įtampa gali peraugti į chronišką.
Savo darbe stengiausi apžvelgti kokios yra galimos psichinės įtampos būsenos, kas sukelia stresą, jo pasekmes, o svarbiausia – kaip kovoti su visa tai, t.y. kokiais būdais būtų galima to išvengti. Kur kas didesnį dėmesį skyriau stresui, nes dažnai mes vengiame ir prisibijome šio žodžio. Juk žinome, kad stresas yra neigiamas reiškinys, kuria yra pavojingas mūsų psichinei ir fizinei sveikatai. Manome, jog stresui pasiduoda tik silpni ir nemokantys kovoti už save žmonės…
Kaupiantis stresui, mes tampame nuolat įsitempusiais žmonėmis, nesugebančiais racionaliai mąstyti. Išsikreipia seksualinės, miego bei virškinimo funkcijos ir galiausiai mes išvystome sau širdies sutrikimus, insultus, skrandžio opas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-28
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.27 KB
Autoriusjurgyte
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichine itampa. Jos priezastys ir pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą