Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Konstruktyvus bendravimas

Konstruktyvus bendravimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Nekalbinis bendravimas. Asmeninė erdvė. Akių kontaktas. Veido išraiška. Gestai. Kūno kalba. Apranga bei išvaizda. Mūsų turimi daiktai. Prisilietimai. Garsiniai būdai. Lingvistinis bendravimas. Pagrindinės mintys.

Ištrauka

Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir mūsų aplinką. Mes turime būdų perteikti aplinkiniams savo požiūrį į juos, mūsų susidarytą nuomonę, susiformavusius vertinimus. Savo ruožtu iš kitų žmonių galime sužinoti apie tai, kaip mes patys atrodome iš šalies: ką kiti mano apie mus ir aplinkinį pasaulį. Tik bendraudami žmonės gali ugdyti kitus ir tobulinti save, mokyti ir mokytis, padėti kitiems ir ieškoti pagalbos bei paramos sau. Juk kaip tik bendraujant iš kartos į kartą perduodama amžiais kaupta žmonių patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Be bendravimo neįmanomas joks profesinis pasirengimas bei tobulėjimas, negalima jokia kuriamoji veikla. Todėl tada, kai bendravimas pasunkėjęs – nesiseka mus patiems arba pakankamų sugebėjimų neturi mūsų bendravimo partneriai – mūsų gyvenimas tampa sudėtingas, iškyla daug sunkumų ir problemų. Vadinasi, mūsų siekis yra konstruktyvus bendravimas, kurio metu jaučiamės išgirsti ir teisingai suprasti. Tai visavertis bendravimas, kurio pagrindu kuriami geri individų tarpusavio santykiai.
Tam, kad galėtume geriau suprasti kitą žmogų, pravartu žinoti pagrindinius nekalbinio bendravimo, kuris sudaro apie du trečdalius perduodamos informacijos, būdus. Išskiriami tokie pagrindiniai:
1) Asmeninės erdvės valdymas;
2) Akių kontaktas;
3) Veido išraiška;
4) Gestai;
5) Kūno kalba;
6) Apranga bei išvaizda;
7) Mūsų turimi daiktai;
8) Prisilietimai;
9) Garsiniai būdai.
Aptarsime juos konkrečiau.
Asmeninė erdvė – tai tam tikra nematoma siena aplink mus, kurią nuolatos, sąmoningai ar nesąmoningai, stengiamės išlaikyti. Ši erdvė padidėja arba sumažėja priklausomai nuo to, kur ir su kuo esame. Kaip jau žinote, erdvė pagal E.T.Hall’ą skirstoma į: 1) intymiąją zoną (nuo 15 iki 46 cm); 2) asmeninę zoną (nuo 46 cm iki 1.2 m); 3) socialinę zoną (nuo 1.2 iki 3.6 m); 4) visuomeninę zoną (daugiau nei 3.6 m). Intymioji zona susijusi su meile, globa, apsauga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis13.79 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilosofijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstruktyvus bendravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-03 IP: 82.135.167.33
    Gintare sako

    Sis darbas labai geras, atitiko mano poreikius.:)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą