Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Pasaulinių tendencijų, valstybinių programų įtaka savivaldai

Pasaulinių tendencijų, valstybinių programų įtaka savivaldai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Vietos savivaldos įstatymas. Bendrosios nuostatos. Savivaldybių funkcijos. Viešųjų paslaugų teikimas. Savivaldybių institucijos, jų sudarymas ir įgaliojimai. Savivaldybės tarybos nariai. Savivaldybės kontrolė ir auditas. Savivaldybės viešojo administravimo įstaigos, jų sudarymas ir įgaliojimai. Atstovavimas gyvenamųjų vietovių bendrovėms. Turtas ir finansai. Savivaldybių santykiai su valstybinėmis institucijomis ir įstaigomis. Savivaldybių teisinės garantijos ir administracinė priežiūra. Savivaldybių atributika ir raštvedyba. Vietos gyventojų apklausa. Lietuvos bendrasis programavimo dokumentas. Nacionalinė darnaus vystymosi strategija. Išvados.

Ištrauka

Ši mano pasirinkta tema "Pasaulinių tendencijų, valstybinių programų įtaka savivaldai" yra gana sudėtinga, tačiau kartu ir įdomi bei naudinga mums, kadangi kiekvienas iš mūsų priklausome kuriai nors tai savivaldai ir mums turi rūpėti šis klausimas- būti aktualiu, kad suvoktume kokią gi įtaką gali suteikti savivaldai pasaulinės tendencijos bei valstybinių programų įvedimas.
Šiam klausimui spręsti pasirinkau tris dokumentus, kuriuos plačiau ir panagrinėsiu. Tai būtų: "Vietos savivaldos įstatymas", "Lietuvos bendrasis programavimo dokumentas", "Nacionalinė darnaus vystimosi strategija". Iš pradžių apžvelgsiu kiekvieną iš jų, o paskiau pamėginsiu visus sujungti į vieną ir nustatyti atspindinčią inžinerinę veiklą šiuose dokumentuose, bei pareikšti išvadas ir pastebėjimus iš šių dokumentų.
Dabar dar pateiksiu įvadines žodžių, esančių šiame temos pavadinime prasmes:
Savivaldybė - valstybės teritorijos administracinis vienetas, turintis juridinio asmens statusą bei Lietuvos Respublikos Konstitucijos laiduotą savivaldos teisę, įgyvendinamą per savivaldybės tarybą.
Savivalda yra susijęs su žodžio autonomija reikšme- teisė patiems apsispręsti ir tvarkytis kurioje nors srityje. Kiekviena miesto savivalda turi savo vadovą- merą.
Tendencija- vyksmo, veiksmo, raidos, pažiūros, nuomonės, skonio ir pan. kryptis, polinkis. Taip pat sąmoningas, šališkos pažiūros, minties kryptingumas.
Programa- organizacijos ar atskiro veikėjo veiklos principų ir uždavinių išdėstymas tam tikslui skirtame leidinyje, pvz. valstybės ar vyriausybės programos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis50.3 KB
AutoriusGiedrius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasauliniu tendenciju valstybiniu programu itaka savivaldai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 30 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą