Išplėstinė paieška
 
 
 

Vietos savivalda

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Vietos savivalda. Vietos savivaldos sistemos samprata ir turinys. Vietos savivaldos sistemos elementai. Atstovaujamoji institucija. Taryba. Meras. Vykdomoji institucija. Administracijos direktorius. Kontrolės institucija. Savivaldybės kontrolierius (savivaldybės kontrolieriaus tarnyba). Vietos savivaldos sistemų įvairovė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Vietos savivalda yra vienas pagrindinių valstybės elementų, kuris organizuojamas ir įgyvendinamas tam tikroje valstybės teritorijoje. Be vietos savivaldos sistemos neįmanoma užtikrinti šiuolaikinės demokratinės valstybės pagrindų. Nepriklausomai nuo šalies pasirinktos valdymo formos, ar ji būtų federacinė ar unitarinė, vietos savivalda valstybės valdyme vaidina svarbų vaidmenį.
Lietuvos savivalda praėjo sunkų ir įdomų išbandymų kelią, kuris kuriamas ir šiandien. Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius Europos Sąjungoje, svarbu sukurti šiuolaikišką, teisės aktais reglamentuotą, efektyviai veikiančią vietos savivaldos sistemą.
Temos aktualumas. Atkūrus Lietuvos valstybės nepriklausomybę, jaunai valstybei iškilo daug uždavinių, siekiant įtvirtinti demokratiškos, teisinės valstybės pagrindus. Vienas iš jų buvo Vietos savivaldos sistemos reforma. Savivaldybės buvo reformuojamos, vyko vietos valdymo bei administracinė teritorinė reforma. Priimti teisės aktai, nustatantys savivaldos formavimą ir funkcijas. Deja, atsirado nemažai prieštaravimų savivaldos teisės įgyvendinimo procese, buvo priimamos Konstitucijos straipsnių pataisos, koreguojami įstatymai. Šiuo metu taip pat iškyla daug klausimų ir problemų, įgyvendinant vietos savivaldos sistemą.
Tiriamojo darbo tikslas. Darbo tikslas yra iš esmės ištirti Vietos savivaldos sistemą. Tirdami savivaldos sistemą, sieksime išsiaiškinti, kaip formavosi ši sistema Lietuvos Respublikai atkūrus nepriklausomybę; kokia Vietos savivaldos sistema buvo pasirinkta ir kodėl būtent tokį modelį pasirinko mūsų valstybė. Atskleisime, kaip kūrėsi ir keitėsi savivaldos sistema Lietuvoje, kokios tų pasikeitimų priežastys ir pasekmės; su kokiomis problemomis buvo susidurta įgyvendinant Vietos savivaldos reformą Lietuvoje. Taip pat bandysime ištirti, kaip veikia Vietos savivaldos sistema šiandien, kokios iškyla problemos savivaldybių ir centrinės valdžios santykiuose. Analizuosime Konstitucinio Teismo 2002 gruodžio 24 d. nutarimo įtaką Vietos savivaldos sistemos kitimui.
Darbo uždaviniai. Yra keletas uždavinių, kuriuos reikia išspręsti, norint pasiekti tyrimo metu iškeltus tikslus. Šių uždavinių sprendimas susideda iš keleto etapų. Visų pirmą atliksime LR teisės aktų, reglamentuojančių Vietos savivaldos sistemą, reviziją, šios sistemos teisinių pagrindų nustatymą. Analizuodami Lietuvos Respublikos teisės aktus išsiaiškinsime pagrindinius Vietos savivaldos sistemos formavimosi ypatumus, sistemos kitimo priežastis, sisteminius ryšius tarp Vietos savivaldos ir valstybės valdžios institucijų. Išanalizuosime Vietos savivaldos institucijų sąrangą, jų funkcijas, institucijų veiklos kontrolę bei šios valdžios realizavimo mechanizmus. Išnagrinėsime problemas, kylančias pasidalinant funkcijas tarp Vietos savivaldos institucijų bei tarp Vietos savivaldos ir valstybės valdžios institucijų.
Darbo objektas ir dalykas. Pats temos pavadinimas atskleidžia tyrimo objektą ir dalyką. Vietos savivaldos sistema yra magistro baigiamojo darbo objektas, kuris ir bus analizuojamas bei tiriamas šiame darbe. Taigi pagrindinis atskaitos taškas yra Vietos savivalda, šio objekto dalyką sudaro šios sistemos institucijos. Darbe aptarsime Vietos savivaldos sistemos institucijų sudarymo, veikimo principus bei jos trūkumus.
Tyrimo metodai. Darbo metu bus naudojami keli mokslinių tyrimų metodai. Naudosime dokumentų analizės ir istorinį lyginamąjį – teisinį tyrimo metodą. Šiais metodais ištirsime Vietos savivaldos sistemą bei jos funkcijas. Bandysime pagrįsti darbe iškeltą hipotezę. Darbe remsimės Kauno miesto savivaldybės pavyzdžiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-20
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis33.29 KB
AutoriusGyte
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vietos savivalda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą