Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>Komandos JMP aprašymas

Komandos JMP aprašymas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Užduoties analizė. Komandos paskirtis. Komandos formatai. Komandos šešioliktainiai kodai. Eksperimentinė dalis. Apibendrinimas.

Ištrauka

Kažkada asembleris buvo kalba, be kurios buvo neįmanoma priversti kompiuterį kažką padaryti. Laikui bėgant situacija keitėsi. Atsirasdavo naujos programavimo kalbos, kurios buvo patogesnės bendraujant su kompiuteriu – tokios kaip C, Basic, Delphi... Tačiau asembleris, skirtingai nuo kitų programavimo kalbų, nemirė, tuo labiau jis iš principo negalėjo mirti. Kodėl? Todėl, kad asembleris – tai mašininio kodo simbolinė išvaizda. Visi procesai kompiuteryje vykdomi tik mašininio kodo komandomis (instrukcijomis). Todėl visi aukšto lygio kalbų kompiliatoriai turi išėjimo į asemblerio lygio programavimo galimybę arba turi ryšio priemones tarp savu ir asemblerio modulių. Kompiuteriui asemblerio kalba yra suprantamiausia, todėl efektyviausia programa gali būti parašyta tik asembleriu. Tačiau tai sunkus ir labai didelis, reikalaujantis daug atidumo darbas. Todėl realiai asembleriu rašomos tik programos, kurios turi veikti labai greitai ir neužimti daug atminties. Kartais asembleriu rašoma tik programos dalis, o paskui ji suderinama su likusia kodo dalimi parašyta aukšto lygio programavimo kalba.
Šiame kursiniame projekte aptarsiu komandos JMP paskirtį, išnagrinėsiu jos formatus, pateiksiu jos taikymo pavyzdžius ir patikrinsiu veikimą taikant mikroprocesorinę sistemą ir kompiuterį.


Komanda JMP programoje naudojama besąlyginiam valdymo perdavimui tiek komandos segmento viduje, tiek ir už jo ribų. Prie tam tikrų sąlygų apsaugotam darbo režime komanda JMP gali būti panaudojama užduočių perjungimui.
Komanda JMP, priklausomai nuo savo operando tipo, keičia tik vieno registro eip turinį, arba abiejų registrų CS ir EIP:

• jeigu operandas komandoje JMP – žymė segmento komandų (a8, 16, 32) tai asembleris formuoja kodą, operande su ženklu yra sekančio JMP perėjimo komandos. Šiuo atveju keičiasi tik registras EIP/IP;
• jeigu operandas komandoje JMP – atminties ląstelės simbolinis identifikatorius (m16,32,48), tai asembleris numano, kad jame yra adresas, kuriuo reikia perduoti valdymą. Šis adresas gali būti trijų rūšių:
o reiškiantis pereigą į tam tikro kodo segmento pradžią. Poslinkis segmento pradžios atžvilgiu gali būti 16 arba 32 bitų, priklausomai nuo adresavimo tipo;
o taikomas tolimai pereigai į apsaugotą režimą, kuris saugo du adresus – segmentinį ir poslinkio. Šių komandų dydis priklauso nuo adresavimo (use16 arba use32). Jei naudojamas rėžimas yra use16, tai segmento ir efektyvusis adresas užima po 16 bitų, EA yra žemesniojoje dvigubo žodžio skiltyje. Jei yra naudojamas režimas use32, tai segmento adresas ir EA užima tam tikrus, 16 ir 32 bitus, - žemesniojoje dvigubo žodžio skiltyje yra efektyvusis kodas, o aukštesniojoje – segmento adresas;
o adresu viename iš 16 arba 32 – skilčių registruose – šis adresas aprašo postūmį segmento pradžios atžvilgiu, į kurį reikia perduoti valdymą, tam tikrą komandos segmento pradžią.

Kad būtų aiškesnis perėjimo mechanizmas realiame ir apsaugotame režimuose reikia prisiminti, kad realiame režime atminties nurodymui mikroprocesorius tiesiog keičia CS ir EIP/IP į tam tikrą turinį, o apsaugotam režime mikroprocesorius iš anksto analizuoja baito teisių prieinamumą AR deskriptoriuje, kurio numeris nustatomas iš segmento nurodyto turinio. Priklausomai nuo baito AR numerio mikroprocesorius vykdo arba perėjimą, arba užduočių perjungimą. Komandų vykdymas neturi įtakos požymių registrui..
Komanda JMP naudojama vykdyti artimiems ir tolimiems besąlyginiams perėjimams neišsaugant informacijos apie grįžimą.
Ši instrukcija gali būti naudojama penkiais skirtingais būdais:
1. JMP segmento viduje su tiesioginiu adresavimu.
2. JMP trumpas segmento viduje su tiesioginiu adresavimu.
3. JMP segmento viduje su šalutiniu adresavimu.
4. JMP tarp segmentų su tiesioginiu adresavimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-31
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis51.03 KB
AutoriusEdfb
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. A. Gražulevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandos JMP aprasymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-01 IP: 88.118.33.237
    saul;ius sako

    tikrai geras

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. A. Gražulevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą