Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Privačių duomenų perdavimo tinklų darbo kontrolės ir valdymo metodai ir priemonės

Privačių duomenų perdavimo tinklų darbo kontrolės ir valdymo metodai ir priemonės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546
Aprašymas

Referatas. Resume. Įvadas. Literatūros analizė. Tinklo kontrolės ir valdymo uždaviniai. Tinklo konfigūracijos valdymas. Klaidų apdorojimas. Tinklo našumo ir patikimumo analizė. Saugumo valdymas. Tinklo darbo apskaita. Išvados. Tinklų valdymo sistemų agento – menedžerio modelis. Išvados. Tinklų valdymo architektūra. Išvados. Privataus duomenų perdavimo tinklo valdymo standartai ir protokolai. ICMP pranešimų panaudojimas tinklo kontrolei. Nuotolinis valdymas per Telnet ir SSH. Išvados. Valdymas SNMP protokolu. SNMPv1 protokolo struktūra. Naujesnės SNMP versijos. SNMP protokolo trūkumai . Valdymo informacinės bazės aprašymų kalba. Standartizuoti SNMP MIB modeliai. MIB-I ir MIB-II. RMON –MIB. Išvados. OSI tinklo valdymo standartai. CMIP protokolas. TCP/IP tinklų valdymas CMIP protokolu. Išvados. Tinklo valdymo sistemos. Reikalavimai tinklo valdymo sistemai. Tinklo valdymo sistemų apžvalga. HP OpenView. CabletronSystems Spectrum. IBM Tivoli NetView. Populiariausių gamintojų produktų palyginimas. Išvados. Išvados. Priedas (1). Sutrumpinimai.

Ištrauka

Vystantis informacinėms technologijoms, augant informaciniams srautams bei noras užtikrinti nepriklausomumą ir privatumą sudaro sąlygas vis daugiau įmonių kurti savo privačius duomenų perdavimo tinklus.
Privatus duomenų perdavimo tinklas – tai tinklas, kuris yra skirtas tam tikroms vartotojų grupėms (įmonės bei jų jos filialų darbuotojams, įvairių organizacijų darbuotojams). Toks tinklas paprastai neteikia paslaugų kitiems vartotojams ar kitoms įmonėms ir pagrindinis tokio tinklo sukūrimo tikslas yra pagerinti įmonės darbo efektyvumą. Jeigu šis uždavinys yra įvykdomas, tai reiškia, kad toks tinklas įmonei buvo tikrai reikalingas.
Šiuo metu vis didesnę šiuolaikinių privačių duomenų perdavimo tinklų dalį užima Interneto standartais (TCP/IP) (angl. Transmission Control Protocol/ Internet Protocol) sukurta tinklinė ir programinė įranga. Ši technologija palaipsniui išstumia anksčiau pirmavusias tokias technologijas tokias kaip Frame Relay (FR) ir asinchroninis perdavimo metodas ATM (angl. Asynchronous Transfer Mode). Toks privatus duomenų perdavimo tinklas savo dydžiu ir sudėtingumu gali priartėti prie globalių telekomunikacinių tinklų. Jo struktūrą gali sudaryti daugelis tų pačių tinklo elementų. Todėl reikalavimai tokių tinklų valdymui gali sutapti. Tačiau paprastai privataus duomenų perdavimo tinklo valdymas yra paprastesnis ir dažniausiai valdymui panaudojamas SNMP (angl. Simple Network Management Protocol) protokolas. Globalaus telekomunikacinio tinklo valdymui yra keliami griežtesni reikalavimai, todėl šiuo atveju dažniau taikomas OSI (angl. Open Systems Interconnect) valdymo modelis ir CMIP (angl. Common Management Information Protocol) protokolas.
Privataus duomenų perdavimo tinklo valdymas taip pat priklauso nuo tinklo dydžio, topologijos sudėtingumo bei nuo naudojamų technologijų nevienalytiškumo. Jeigu mes turime nesudėtingą nedidelės grupės žmonių skyriaus tinklą, tai jam valdyti pakaks tik elementariausių veiksmų t.y. gedimų nustatymo ir šalinimo, naujų tinklo mazgų prijungimo bei programinės įrangos atnaujinimo. Tokiu atveju net nereikalinga speciali tinklo valdymo sistema, nes šias funkcijas gali atlikti net ir nelabai įgudęs administratorius. Sudėtingo paskirstytos struktūros tinklo valdymas yra neįmanomas be centralizuotos valdymo sistemos, kuri privalo surinkti įvairius duomenis iš tinklo įrenginių ir perduoti juos tinklo administratoriui. Vykdant pačias paprasčiausias tinklo valdymo operacijas, tokia valdymo sistema turi dirbti automatiniame režime, o iškilus rimtesnei problemai, valdymą turi perimti tinklo administratorius, kuris remiasi prieš tai surinkta valdymo informacija.
Privačiam duomenų perdavimo tinklui didėjant, jo struktūra tampa sudėtingesnė ir gali atsirasti naudojamų technologijų nevienalytiškumas. Tai apsunkina tinklo valdymą ir kelia didesnius reikalavimus valdymo sistemoms, kurios, padidėjus informacijos srautams, privalo užtikrinti tokio tinklo patikimumą, našumą, saugumą bei turėti papildomas funkcines galimybes. Taigi, norint efektyviai panaudoti turimą tinklo įrangą, resursus bei teikiamas paslaugas, tinklo valdymo sistema iš tikrųjų reikalinga.
Šiuo metu yra didelė tokių valdymo sistemų pasiūla, todėl įmonei pasirinkti optimaliausią variantą, atitinkantį jos poreikius gali būti sudėtinga. Tai ypač aktualu įmonėms, kurių veikla tiesiogiai nėra susijusi su telekomunikacijomis. Parenkant tinklo valdymo sistemą reikia atsižvelgti į tinklo sudėtingumą, komunikacinės įrangos įvairovę, tinklo geografinio pasiskirstymo teritorijoje struktūrą bei pačios valdymo sistemos atliekamas funkcijas. Taigi reikia pasirinkti tokią valdymo sistemą, kuri sugebėtų aptarnauti vartotojus su užduota kokybe, ir kurios kaina turi atitikti turimą įmonės tinklą ir vartotojų poreikius.
Darbo tikslas - išsiaiškinti privačių duomenų perdavimo tinklų kontrolės ir valdymo metodus ir priemones, bei pateikti konkretų sprendimą įgyvendinti tokio tinklo valdymui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto diplominis darbas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis241.81 KB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privaciu duomenu perdavimo tinklu darbo kontroles ir valdymo metodai ir priemones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą