Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Programos>SQL kalboje naudojama užklausa [SELECT] ir pagrindinės jos funkcijos

SQL kalboje naudojama užklausa [SELECT] ir pagrindinės jos funkcijos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Kas yra SQL? Reliacinės duomenų bazės. DB užklausos. Nesudėtinga SELECT užklausa DB. DISTINCT komanda. WHERE komanda. Operacijų tipai SELECT komandoje. Loginio tipo operacijų nagrinėjimas. LIKE funkcija. Duomenų surikiavimas SELECT užklausoje. SELECT užklausa ir su ja naudojamos funkcijos. Skirtingas duomenų išvedimas. Lentelių grupavimas. Išvados.

Ištrauka

Tema pasirinkta todėl, kad šiuo informacijos ir telekomunikacijų laikotarpiu yra labai svarbu, kaip ir kur galima surasti informaciją ir ją patalpinti, tvarkyti ir dėlioti pagal savo poreilius ir reikalavimus. Norėdamas apžvelgti vieną iš dažniausiai naudojamų duomenų bazių tipų, pasirinkau SQL. Tai nėra lengva tema ir pradedančiajam yra sudėtinga suprasti daugelį šių telekomunikacinių sistemų, ne tik veikimą, bet ir naudojimąsi. Norėdamas bent truputėlį sužinoti ir įsigilinti į šią temą ir šį gaminį, pasirinkau būtent ją, kad galėčiau ne tik sužinoti apie ją, bet kažką ir išmokti, ryšium su tuo, kad tai tikrai įdomus ir dominantis kiekvieną telekomunikantą dalykas. Tai bus lyg susipažindinimas su viena iš šiuo metu dažniausiai naudojamų SQL kalbų, kuri skirta būtent sudaryti duomenų bazėms. Visų pirma reikėtų sužinoti, kas tai išvis yra per daiktas.
2. Kas yra SQL?
SQL – iš anglų kalbos verčiant reiškia Struktūrizuotą užklausų kalbą (Structured Query Language). Žmonės ją dažnai vadina "es ku elu". Tačiau kaip kas pavadins, tas taip nesugadins, nes šis IBM korporacijos gaminys nuo to momento kai tik buvo pradėtos duomenų bazių vystymas, įgavo prioritetą, o dabar ji yra neatsiejama bet kurios duomenų bazės valdymo sistemos (DBVS) dalis. Viena iš pirmųjų SQL kalbą pritaikė Microsoft MS Access kūrėjai, kurią turim kiekvienas savo kompiuteryje. SQL kalba yra įdiegta tokiose sistemose kaip Oracle, MySQL ir kitose.
Apibendrinant galima pasakyti, kad SQL yra duomenų kūrimo kalba skirta tam, kad būtų galima sukurti duomenų bazes ir jomis naudotis. Šio darbo metu nenagrinėsiu pačios tikrosios programavimo SQL kalba sintaksės, o paliesiu tik vieną iš užklausų tipą SELECT, kuri skirta ištraukti ir surasti tam tikrą reikalingą informaciją.
Tačiau norint pradėti šią pažintinę kelionę, po SQL duomenų bazes visų pirma reikia sužinoti, kas yra Reliacinės duomenų bazės.
3. Reliacinės duomenų bazės
Aišku būtų labai gerai iš karto griebti mano pasirinktos temos nagrinėjimą, tačiau tai reikia daryti palaipsniui ir visų pirma sužinosim, kas yra Reliacinės duomenų bazės. Reliacinį modelį pasiūlė 1970 m. E.F.Codd‘as.
Kad būtų paprasčiau pateiksime supaprastintą reliacinio modelio aprašą. Tokioje sistemoje lentelę sudaro horizontalios eilutės (angl. row) ir vertikalūs stulpeliai (angl. column). Taigi, akip supratote reliacinio modelio sąvoka yra lentelė. Tokios reliacinės sistemos pagrindiniai principai yra:
Duomenų pateikimas vartotojui lentelėmis;
Vartotojui pateikiami operatoriai generuoja naujas lenteles iš senų (pvz: pateikiamas operatorius, kuris leidžia gauti turimos lentelės eilučių poaibį, bei operatorius, įgalinantis gauti lentelės stulpelių poaibį). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-17
DalykasProgramų kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Programos
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis34.2 KB
AutoriusEgidijus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word SQL kalboje naudojama uzklausa [SELECT] ir pagrindines jos funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą