Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Žmogaus psichologijos atspindys jo kalbos kultūroje

Žmogaus psichologijos atspindys jo kalbos kultūroje

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Žmonių tipai pagal kalbėseną ir bendravimą. Kalbos kodai. Puikiai bendraujantis žmogus. "Aš tik pajuokavau" sindromas. Nesuvokiantys ką kalba. Mėgėjas ginčytis. Menkintojas. Plepys. Paskalų skleidėjas. Šokinėjantis nuo vienos temos prie kitos. "Aš, mano ir man" sindromas. Mėgėjas kištis į svetimus reikalus. Mėgėjai išsipasakoti. Mėgėjas kalbėti užuolankomis. Nenuovokūs stačiokai. Besistengiantys likti nepastebimi. Nežiniukas. Melagis. Netikri švepliai. Etninių priemaišų mėgėjai. Nukrypstantys nuo temos. Užsikertantys ir lemenantys. Murmekliai. Kalbantys nuotrupomis. Dvejojantys pašnekovai. Amžini verkšlentojai. Mažakalbiai. Darantys malonę. Kiršintojai. Niurzgos. Pertraukinėtojai. Keikūnai. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną dieną bendraujame su daugybe įvairių žmonių. Dar daugiau jų stebime tik iš šalies ar net visai nekreipiame dėmesio prasilenkdami gatvėje. Turbūt visi žmonės, bendraudami tarpusavyje susidaro tam tikrą nuomonę apie vienas kitą: kaip apsirengęs ir, apskritai, ar tvarkingai atrodo. Tačiau labiausiai atkreipiame dėmesį į žmogaus bendravimo manieras, minčių nuoseklumą ir, žinoma, kokį "žodyną" žmogus vartoja. Iš šių kriterijų galime nemažai sužinoti ar bent jau nuspėti, kokio tipo yra žmogus, tačiau toliau analizuosiu tik tai, ką atspindi žmogaus bendravimo ir kalbos kultūra.
Žmogaus bendravimo ir kalbos kultūrą įtakoja daugybė faktorių: charakterio ypatumai, požiūris į pasaulį ir supančią aplinką bei pati aplinka, išsilavinimas, dirbamas darbas ir jo aplinka, pomėgiai ar tam tikros manijos, žmogaus amžius. Apie visus šiuos veiksnius plačiau bus aprašyta tolimesnėje darbo eigoje. Taigi, nieko nelaukdami persikelkime į pirmąjį skyrių.

Kalbos turinys yra ypatingai svarbus – jis išduoda, koks kalbantysis yra iš tikrųjų. Ar jis pasakoja tai, apie ką, turėtų prasitarti nebent psichoterapeutui? Jei vos sutiktas žmogus išpasakoja intymiausias problemas, reiškia, jis nejaučia ribų. Jei tai artimas draugas – kitas dalykas.

Puikiai bendraujantis žmogus. Kultūringi žmonės puikiai žino, ką sakyti aplinkiniams. Jie negaili malonesnių žodžių ar komplimentų, yra švelnūs ir mandagūs. Jie yra nuoširdūs, o jų reakcija – tikra.
Jie sąžiningi, jiems nieko nereikia įrodinėti. Prieš ką nors sakydami jie pagalvoja ir nenusišneka. Jie visuomet suvokia ką ir su kuo kalba. Jie kalba tai, ką iš tikrųjų galvoja. Jų kalba yra glausta, nenukrypstanti nuo temos. Šiuos žmones lengva suprasti.
Jie daugiau domisi savo pašnekovu, nei savimi, dėl to yra geri klausytojai. Jie daugiau gilinasi į tai, ką sako kiti, ir mažiau rūpinasi pasirodyti įdomūs patys.
Tie, kurie puikiai bendrauja, neturi poreikio tapti dėmesio centru. Jie pasitiki savimi ir turi ką pasakyti.
Jie linkę vartoti nugalėtojų žodžius bei posakius, pavyzdžiui, "veikiausiai galėsime" ar "galbūt taip jums bus geriausia". Kalbantis su jais, neapleidžia bendradarbiavimo ir harmonijos pojūtis – kalbėdami jie žvelgia supratingai, reaguoja į mūsų jausmus.
Šie žmonės yra jautrūs ir emociškai stabilūs. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-21
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis30.95 KB
AutoriusVytenis
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus psichologijos atspindys jo kalbos kulturoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą