Išplėstinė paieška
 
 
 

Valia (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Kas toji valia ir valinga asmenybė. Valios veiksmai. Valios akto struktūra. Valios savybės. Kaip ugdyti valią.

Ištrauka

Žmogaus charakteris – asmenybės bruožai, pastovios savybės, sąlygojančios jo elgesį. Valia sudaro charakterio branduolį, tvirtumo pamatą. Neatsitiktinai silpnavališkumas laikomas silpno charakterio požymiu, neigiamu asmenybės bruožu. Silpnavalis žmogus, susidūręs su tam tikrais sunkumais ar kliūtimis, nesugeba įgyvendinti savo tikslų, nepajėgia savęs valdyti. Jis niekada nesugebės pasiekti aukštų rezultatų, nors turėtų nemenkus gabumus. Neneigdami žmogaus sugebėjimų, žymūs meno ir mokslo atstovai visada pabrėžia vienintelę sėkmės sąlygą – stiprią valią, mokėjimą atkakliai dirbti. Tik valia ir atkaklus darbas padės pasiekti kur kas geresnių rezultatų, Jeigu gabus ir talentingas žmogus neįprato dirbti sistemingai ir atkakliai, jis tampa niekam nereikalingas. Žymus mokslininkas Tomas Edisonas, kuris pats atlikdavo tūkstančius eksperimentų, kad pasiektų tam tikrų rezultatų, mėgdavo juokauti, kad genijus – 1% įkvėpimo ir 99% prakaito.
Jaunuoliai kartais galvoja, kad valia reikalinga tik ypatingais atvejais, o kasdieniniame gyvenime ji neturi didesnės reikšmės. Tačiau iš tikrųjų ar taip yra? Apsižvalgykite aplink ir įsitikinsite, kad valia reikalinga kiekviename žingsnyje. Nė vienoje veiklos srityje – ar tai mokslinėje, ar net visuomeninėje – nepasieksite gerų rezultatų be valios pastangų, be atkaklumo.
Kasdienybėje dar pasitaiko jaunuolių, kurie bijo mažiausių sunkumų ar net ir lengvo darbo. Anot jų, sunkiai dirbti gali tik "arklys", o žmogus turi gyventi patogiai. Tokie jaunuoliai dažniausiai rūpinasi tik savo egoistiniais tikslais, nors kartais mėgsta (dažniausiai neteisingai) įrodinėti savo valios stiprumą. Jeigu žmogaus valios pastangos, jo interesai ir tikslai, yra tik egoistiniai, jų negalima laikyti teigiamais bruožais. Nusikaltėlio ar karštakošio karjeristo atkaklumas, ryžtingumas, drąsumas ir kitos valios savybės gali turėti asocialų pobūdį ir todėl jų tokiais atvejais negalima laikyti teigiamomis savybėmis. Tikrai valinga asmenybe galima vadinti tik tokį žmogų, kurio veiklos tikslai derinasi su visuomenės tikslais. Valingas žmogus – tai gilaus proto , ryškios kūrybinės vaizduotės, tvirtų įsitikinimų, aukštų dorovinių jausmų, idėjiška ir aktyvi asmenybė. Valingos asmenybės svarbiausias požymis- jos veiklumas, sugebėjimas visada sąmoningai įgyvendinti principinius sprendimus, atitinkančius visuomenės ir asmeninius interesus, ryžtingai nugalėti sunkumus ir kliūtis.
Valia asmenybės struktūroje – tarsi tam tikras instrumentas, leidžiantis asmenybei nugalėti sunkumus ir įgyvendinti sąmoningus tikslus (panašiai kaip raumenys padeda žmogui pakelti sunkią naštą). Vienas iš žymių rusų psichologų V. Selivanovas teigia, kad valios bendriausias požymis yra asmenybės sąmoninga kova su sunkumais. Pastangos nugalėti sunkumus išreiškiamos kryptingu ir tikslingu veiklos reguliavimu. Paprasčiau sakant, valia – mokėjimas savo veiksmus pajungti būtinybei. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-17
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis12.54 KB
Autoriusedvinas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valia (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą