Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Aristotelis "Poetika"

Aristotelis "Poetika"

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. "Poetikos" analizė. Epo kūrinių ir tragedijų nagrinėjimas. Fabula. Charakteriai. Atpažinimas. Išvados.

Ištrauka

Aristotelis – žymiausias graikų filosofas. Dvidešimt metų buvęs Platono mokinys, vėliau trejus metus auklėjo būsimąjį Aleksandrą Makedonietį. Apie 335 m. pr. m. e. Aristotelis įsteigė Atėnuose savo mokyklą – "Likėjų", filosofų ir mokslininkų bendraminčių draugiją. Tuo metu, kaip manoma, jis sukūrė įvairių mokslo sričių sisteminius traktatus, tarp jų ir "Poetiką". Šių traktatų nei pats autorius, nei jo mokiniai nebuvo literatūriškai apdoroję ir išleidę. Tik apie 100 m. pr. m. e. buvo atrastas pilnas Aristotelio traktatų rinkinio egzempliorius. Naujiesiems laikams "Poetiką" buvo išsaugota Bizantijos imperijos dėka.
Praėjus daugiau kaip 2000 metų, šis Aristotelio veikalas vis dar tebėra aktualus meno žinovams, kaip svarbus istorinis meno paveldas, gausus to meto meninio suvokimo ypatybių. Turėdami galimybę detaliau pažvelgti į Aristotelio veikalą, pamėginsime ir mes atidžiau panagrinėti žymaus filosofo darbą.
Savo traktate "Poetika" Aristotelis analizuoja poeziją. Pirmiausia jis apžvelgia poezijos atsiradimo priežastis. Jos yra dvi: žmonių polinkis mėgdžioti ir malonumas, kurį patiria mėgdžiodami, bei tuo būdu įgydami žinių. Visiškai sutinku su juo. Manau, netgi teatras ir apskritai menas atsirado iš žmonių noro ir sugebėjimo mėgdžioti ir tuo būdu pasakyti tai, kas rūpi. Aristotelis rašo, kad rimtesni poetai ėmė imituoti kilnius veiksmus bei žmones ir rašė tragedijas bei epus, o menkesni poetai imitavo blogų žmonių veiksmus savo komedijose. Šiuo atveju norėčiau nesutikti su Aristoteliu. Nemanau, kad tie poetai, kurie imitavo blogesnius žmones, buvo menkesni. Taigi poezija visais laikais bet kokiu atveju turėjo didaktinių tikslų. Galbūt tie, Aristotelio vadinami, "menkesni" poetai tiesiog kitokiais būdais bandė pamokyt žmones dorovės. Galbūt manė, kad vaizduodami morališkai smukusius asmenis parodys skaitytojams bei žiūrovams, kaip tai blogai atrodo ir privers juos elgtis moraliai.
Aristotelio "Poetikos" dalis, nagrinėjanti komediją, nėra išlikusi. Turime tik tiek, kiek jis užsiminė apie ją tyrinėdamas tragediją. Kaip jau minėjau, komediją jis vadina morališkai blogesnių žmonių imitacija. Tačiau jis rašo, kad "jų blogumas negali būti kraštutinis ir neturi peržengti juokingumo ribų."
"Mintis kurti fabulas komedijoje priklauso Epicharmui ir Formidui (nežinomas komedijų rašytojas). Taigi pirmiausia ji kilo Sicilijoje, o iš Atėnų komikų pirmasis buvo Krateras, kuris ėmė vystyti dialogus ir fabulas." Aristotelis supažindina mus su komedijos gimimu ir imasi gvildenti tragedijas ir epą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-09
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.57 KB
AutoriusSimona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKlaipėdos "Smeltės" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aristotelis Poetika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos "Smeltės" vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą