Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Savo asmenybės veiklos motyvacijos analizė

Savo asmenybės veiklos motyvacijos analizė

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Motyvacijos samprata. Biologiniai poreikiai: vidiniai postūmiai. Aktyvacija. Kognityvinio disonanso teorija. Motyvų hierarchija Alkis. Seksualumas. Lytinis elgesys ir žmogaus vertybės. Laimėjimų motyvacija. Laimėjimų motyvacijos šaltiniai. Vidinė motyvacija ir laimėjimai. Išvados.

Ištrauka

Asmenybė – tai kiekvienam būdinga savita mąstysena, jausena, ir veiksena. Jei jūsų elgesys nuolatos labai skiriasi nuo kitų - jei esate nepaprastai gyvybingas, atviras, draugiškas ir vakarėlyje, ir darbe, - žmonės sako, kad esate "ryški" asmenybė.
Asmenybės sąvokos pagrindas – elgesys. Mes matome tik elgesį. Kai kalbame apie skirtingas elgesio rūšis, sukuriame jų pavadinimus. Elgesio pavadinimai – sąžiningas, agresyvus, karštakošis, linksmas, ramus, naivus, kūrybiškas – dažnai yra tie patys žodžiai, kuriuos vartojame asmenybės apibūdinimui.
Asmenybės tyrinėjimui psichologijoje tenka svarbi vieta, nors pati asmenybės sąvoka įvairialypė ir vartojama nevienodai, nelygu kokios metodikos laikosi teoretikas. Ją suformuluoja metodologinė pozicija. Taigi tikslaus apibrėžimo nėra. Tačiau iš esmės žmogus laikomas visuma, jis gali būti suprastas tik visuotiniame kontekste. Asmenybės sandarą ir jos formavimąsi reikia paaiškinti.

Tyrinėjant asmenybę ypatingą reikšmę įgyja individualūs psichologinių procesų skirtumai. Tačiau reikia pabrėžti, kad šių procesų prigimtis ir bendros taisyklės bei dėsniai, pagal kuriuos galima juos apibūdinti, tikriausiai visada yra tie patys. Tik šių procesų derinys ir tarpusavio sąveika konkrečiame žmoguje sudaro jo unikalumą.
(D.Krech, R.Krutchfield, E.Ballachay, 1962).

Priežastis, kurios skatina žmogų veikti, nagrinėja motyvacijos teorijos. Jos ieško atsakymo į klausimą, kodėl žmogus taip elgiasi. Elgesio įvairovė aiškinama skirtingai, esama skirtingų motyvacijos koncepcijų.
Motyvai ir emocijos teikia mūsų elgesiui energijos bei nukreipia jį tam tikra linkme. Tai jėga, kuri reiškiasi noru valgyti, lytiniu geismu, troškimu laimėti.

Veikiami Darwino idėjų, pirmieji teoretikai iškėlė mintį, kad elgesį valdo biologiniai veiksniai, pavyzdžiui instinktai.Bet paaiškėjo,kad pavadindami įvairius veiksmus instinktais, jie tik įvardijo, bet nepaaiškino elgesio, psichologai sukūrė stūmių teoriją.
Daugumos psichologų požiūriu, poreikis yra nepriteklius, pavyzdžiui, maisto stoka, kuris ir stumia mus tą poreikį patenkinti. Psichologinius norus (kartais taip vadinamus poreikiais, pavyzdžiui, laimėjimų poreikį) įžiebia paskatos, kurios traukia ir vilioja mus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-27
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.82 KB
AutoriusElona
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasSaulė Šeškutė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savo asmenybes veiklos motyvacijos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Saulė Šeškutė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą