Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Savo asmenybės veiklos motyvacijos analizė (5)

Savo asmenybės veiklos motyvacijos analizė (5)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: atskleisti savo asmenybės veiklos motyvaciją. Asmenybės veiklos motyvacija. Pagrindinės motyvacijos teorijos. Faktoriai įtakojantys motyvaciją. Savo asmenybės veiklos motyvacijos analizė. Asmeninis darbo reikšmingumas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus yra savitas ir nepakartojamas, išsiskiriantis tam tikrais bruožais charakterio ypatumais, pasaulėžiūra, savita asmenybe. Asmenybę mes galime suvokti keliais būdais, tačiau psichologų požiūris į asmenybės suvokimą skiriasi, nes jie asmenybe laiko tokį žmogų, kuris pajėgus save suvokti, sąmoningai veikti bei skirti save nuo likusio pasaulio. Šiame darbe aš mėginsiu išsiaiškinti kas tai yra asmenybė, nes tai yra būtina norint atlikti savo asmenybės veiklos motyvacijos analizę. Taigi pagrindinis šio savarankiško darbo tikslas atskleisti savo asmenybės veiklos motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti pasitelkiau įvairių autorių požiūrį į pačią asmenybę, motyvacijos sampratą, aktyvumo šaltinius, elgesio motyvacijos teorijas. Rašydama šį darbą aš stengsiuosi atsakyti į šias užduoties keliamas sąlygas:
Išsiaiškinti, kas yra asmenybės veiklos motyvacija;
Išsiaiškinti, kokie faktoriai įtakoja motyvaciją;
Pateikti pagrindines elgesio motyvacijos teorijas;
Atlikti savo asmenybės veiklos motyvacijos analizę, remiantis teoriniais požiūriais;
Įvertinti šio darbo asmeninį reikšmingumą ( kuo šios užduoties atlikimas naudingas asmenine ir profesine prasme).


Mėgindama išsiaiškinti kas yra asmenybės veiklos motyvacija, pirmiausia išsiaiškinau asmenybės, motyvacijos, bei veiklos sąvokų reikšmes.

Asmenybė. G. Allport asmenybę apibrėžia kaip dinaminę žmogaus psichofizinių sistemų organizaciją, sukuriančią tam tikras konkrečiam žmogui būdingas elgesio, mąstymo ir jausmų tendencijas. Šis apibrėžimas akcentuoja keletą svarbių aspektų:
asmenybė yra tam tikra organizacija, o ne chaotiškas psichologinių aspektų rinkinys;
asmenybė yra dinamiškas procesas, o ne kažkoks statiškas organas;
nors asmenybė yra psichologinė sąvoka, ji neatsiejamai susijusi su fiziniu kūnu;
asmenybė pasireiškia daugiau ar mažiau pastoviomis tendencijomis; kurios stebimos daugelyje žmogaus būties aspektų – elgesyje, mąstyme, jausmuose.
Yra išskiriamos keturios asmenybės teorijos : Psichodinaminė teorija, jai atstovauja S. Freud, C.G. Jung, A. Adler, H.S. Sullivan, E. Erikon teigia Asmenybės bruožų teorija - G. Allport, R. Cattell, H. Eysenck; Humanistinė teorija, jos atstovai yra C. Rogers, A. Maslow; ir Elgesio-kognityvinė teorija - B.F. Skinner, A. Bandura, G.

Veikla. Veikla – tai sąmoninga žmonių veikla, tikslinga asmenybės sąveika su išoriniu pasauliu. Veikdamas žmogus pertvarko tikroves objektus pritaikydamas juos savo veikloje, aplinkoje, tikslėų siekime visa tai skatina asmenybės keitimąsi bei tobulėjimą. Žmogaus veikla yra labai įvairi, todėl išskiriamos kelios jų rūšys:
Žaidimas. Tai savitas kitų veiklos mėgdžiojimas (imitavimas), atlikimas vaidmenų, kurių individas ištiktųjų dar negali atlikti. Svarbūs yra patys žaidimo veiksmai, o ne padariniai.
Mokymasis. Tai veikla, kurios tikslas – pasirengti kurti arba dirbti. Tačiau tai ne visada yra patrauklu.
Darbas. Tai pagrindinė žmonių veikla, kurios tikslas – gaminti materialines bei dvasines vertybes. Darbu įvairūs gamtos daiktai ir reiškiniai keičiami ir pertvarkomi žmogaus reikmėms tenkinti. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-02-04
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.15 KB
Autoriusneriuke
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasS. Šeškutė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasJ. Vienožinskio menų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savo asmenybes veiklos motyvacijos analize (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • S. Šeškutė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą