Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Aristotelio filosofija ir etika

Aristotelio filosofija ir etika

  
 
 
1234567
Aprašymas

Filosofijos referatas tema "Filosofija ir etika". Kas svarbiausia gyvenime? Laikas. Mokslas. Siela.

Ištrauka

Kas svarbiausia gyvenime? Jei paklaustume žmogų, kenčiantį badą, jis atsakytų "maistas". Jei tą patį klausimą užduotume šąlančiam, atsakymas būtų "šiluma". Tačiau, kai visi poreikiai patenkinti, ar dar yra kas nors, ko reikia visiems žmonėms? Filosofai mano, kad taip. Jų nuomone, žmogus negali būti gyvas tik duona. Žinoma, visiems žmonėms reikia maisto, reikia meilės, globos. Bet yra dar kažkas, ko reikia visiems žmonėms. Mes norime rasti atsakymą į tai, kas esame ir dėl ko gyvename. Manau, kad filosofija tai mokslas, kuris leidžia mums nepasimesti šiuolaikiniame pasaulyje. Į tuos klausimus į kuriuos nepajėgia atsakyti etika, atsakymų ieško filosofija. Filosofija-išminties meilė,išminties paieška. Kiekvienas iš mūsų turbūt esame susidūrę su klausimais, kurie paliečia etikos normas, bet niekaip nesuvokiame, kodėl mes privalome jos laikytis. Kai mažam vaikui pasakysi, jog negalima to daryti jis klausys, bet mes juk jau nebemaži vaikai, mes turime tvirtai laikytis savo tikslo ir siekto jo visais įmanomais būdais. Manau, jog geriausias būdas priartėti prie filosofijos, tai užduoti keletą filosofinių klausimų. Kokia yra gyvenimo prasmė ? Ar yra pomirtinis gyvenimas ? Kaip turime gyventi ? Manau, kad panašius klausimus žmonės kėlė visais laikais. Nežinome tokios kultūros, kurioje nebūtų domimasi tuo, kas yra žmonės ir kaip atrodo pasaulis.
Laike gyvena ir gyvūnai ir žmonės,bet buvimą laike gali suvokti tik žmogus,kurti istoriją gali tik žmogus.Filosofija tikrovę kiekviename šimtmetyje pabando suvokti naujai.interpretacija-naujas būdas viską suvokti.interpretacija galioja mene istorijoje ir filosofijoje. Mene kūrinio perskaitymas. Filosofijoje įvykių,klausimų perskaitymas pagal savo interesus ir laikmetį. Pagal Platoną filosofiją domina tiesa, gėris ir grožis.
Pasaulis – gyvas ir sudvasintas organinis derinys, kuris organizuotas visiškai tikslingai ta prasme, kad kiekviena jo dalis užima deramą vietą ir atlieką konkrečią funkcija visumos atžvilgiu. Mes kiekvienas užimame tam tikrą vietą pasaulyje ir atliekame tam tikrą mums skirtą užduotį dėl kurios ir gyvename ir dirbame tam, kad ją įvykdytumėm. Bet žmogus visada klausia atsakymų į pagrindinius gyvenimo klausimus. Būties problema apskritai yra visos filosofijos problematikos centras. Graikų filosofija orientuota į būtį, būties harmoniją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis24.25 KB
AutoriusMartynas
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aristotelio filosofija ir etika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą