Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Verslo organizavimo teisinė aplinka Lietuvoje

Verslo organizavimo teisinė aplinka Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Komercinis bendradarbiavimas ir įmonės valdymas. Verslo aplinkos. Teigiami ir neigiami ekonomikos poslinkiai. Verslo aplinka Lietuvoje. Integracijos į Europos Sąjungą (ES) įtaka Lietuvos verslui. Investicijų įtaka verslui. Teoriniai užsienio investicijų aspektai. Tiesioginės investicijos. Investicijų teisinė aplinka. Investicijų skatinimas Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Vidinė verslo aplinka – tai veiksniai, tiesiogiai susiję su verslininko galimybėmis: tai yra vartotojai, tarpininkai, konkurentai, darbo ištekliai ir panašiai. Kiekvienas vartotojas skiriasi savo skoniu, charakteriu, norais ir įpročiais. Tik išanalizavus vartotojo poreikius, galima pateikti jam tai, ko jis nori, ką gali įvertinti ir ką gali apmokėti. Svarbu yra įvertinti, kas nulemia vartotojo pasirinkimą: kaina, kokybė, tiekimo terminai, aptarnavimas, politiniai įsitikinimai ar asmeniniai kontaktai. Kitas, vidinis, verslo aplinkos veiksnys - konkurentai. Dažnai konkurentai lemia, kokią produkciją gaminti ir kokia kaina parduoti. Konkurencija vyksta ne tik dėl vartotojo, bet ir dėl darbo išteklių, medžiagų, kapitalo ir teisės taikyti technikos naujoves. Nuo konkurencijos lygio priklauso verslininko darbo sąlygos, santykiai su pavaldiniais, darbo užmokestis. Kiekvienas verslininkas turi būti gerai susipažinęs su savo konkurentais, turi pasimokyti iš jų, tada jis galės nuspręsti, kiek turi kainuoti jo produkcija. Dar vienas vidinis verslo veiksnys yra tiekėjai. Jų pasirinkimas yra rizikingas veiksmas, todėl prieš juos pasirenkant, juos reikia ištirti.
Viena iš pagrindinių problemų, kliudančių sparčiam Lietuvos ekonominiam vystymuisi yra riboti šalies vidiniai finansiniai ištekliai. Per pastaruosius metus valstybės investicijų srityje susiformavo tokios tendencijos: padidėjęs valstybės investicijų poreikis, viršijantis realias finansavimo galimybes; padidėjęs savivaldybių vaidmuo investicijų procese; ribotos ir santykinai mažėjančios finansavimo iš nacionalinio biudžeto galimybės; nepilnai įvykdomos numatytos investicijų finansavimo iš atskirų finansavimo šaltinių apimtys; pasikeitusi paramos valstybės investicijoms Lietuvoje strategija iš tarptautinių finansinių institucijų, programų bei kitų užsienio partnerių pusės; būtinybė pritraukti naujus investicijų finansavimo šaltinius ir sudaryti sąlygas netradicinėms finansavimo formoms.
Taigi, finansavimo problema ir šiuo metu yra labai aktuali, todėl aktyviai ieškoma patikimiausių ir greičiausių jos sprendimo būdų. Vienas iš šių būdų šalies finansavimo deficitui sumažinti yra užsienio investicijos Lietuvoje.
Tema yra labai aktuali šiandien, nes Lietuvos ekonomika yra gana sudėtingoje padėtyje ir užsienio investicijos yra labai svarbus Lietuvos ekonominio vystymo spartinimo veiksnys. Užsienio investicijos skatina šalies ekonominį augimą, suteikia galimybes perimti naujas pažangias technologijas bei valdymo būdus, užsienio investavimas sukuria tam tikrą konkurenciją vietiniams gamintojams ir tai skatina jų tobulėjimą, užsienio investicijų pagalba kuriamos naujos darbo vietos. Lietuva yra pakankamai patraukli užsienio investuotojams, nes ji pranašesnė kaimyninių šalių atžvilgiu savo geografine padėtimi, pigia darbo jėga bei palyginti nedideliais mokesčiais.
Naudodamasi galiojančiais teisės aktais bei literatūros šaltiniais šiame darbe bandysiu išnagrinėti verslo teisinę aplinką Lietuvoje, investicijų į verslą sąvoką ir rūšis, taip pat išsiaiškinti visus investicijas liečiančius aspektus: pagrindines investicijų rūšis bei jų charakteristikas, investicijas lemiančius motyvus bei priežastis, jas įtakojančius faktorius, būtinas sąlygas investicijoms, investicinę riziką ir valstybines garantijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-20
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis44.77 KB
AutoriusEdgaras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo organizavimo teisine aplinka Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą