Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Asmeniniai ir turtiniai sutuoktinių santykiai. Tėvų ir vaikų santykiai

Asmeniniai ir turtiniai sutuoktinių santykiai. Tėvų ir vaikų santykiai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Asmeniniai ir turtiniai sutuoktinių santykiai. Santykiai santuokoje cum manu. Santykiai santuokoje sine manu. Romėnų šeimos teisės institutas dos. Romėnų šeimos teisės institutas donatio propter nuplias. Tėvų ir vaikų santykiai. Absoliučios tėvo valdžios susilpnėjimas asmeniniu vaikų požiūriu. Absoliučios tėvo valdžios silpnėjimas vaikų turto atžvilgiu. Patria potestas įvedimas. Patria potestas nutraukimas. Išvados.

Ištrauka

Šią kursinio darbo temą pasirinkau todėl, kad ji mane labiausiai sudomino. Rašydama šį darbą norėjau daugiau sužinoti apie romėnų šeimos teisę, palyginti ją su šiuolaikine šeima. Stebėti kaip ji keitėsi, kokie santykiai vyravo tarp sutuoktinių, tėvų ir vaikų, kaip romėnai spręsdavo problemas iškilusiai jų šeimoje.
Santuoka yra seniausia nuostata, praėjusi įvairias vystymosi fazes, tačiau visada tarnavo tam, kad reguliuoti lytinius santykius tarp vyrų ir moterų, bei vaikų gimdymą. Ši funkcija atsispindėjo ir romėnų teisėje. Giminė, konsorciumas ir patriarchalinė agnatų šeima valdoma pater familaes buvo plačios bendruomenės, turinčios didelį skaičių vyrų ir moterų, galinčių sudaryti santuokinius santykius. Kadangi visos bendruomenės buvo egzogaminės tai į santuokinius ryšius turėjo teisę tik skirtingų bendruomenių atstovai. Pagrindinis reikalavimas kuriant santuoką buvo monogamija, kadangi romėnai nuo seniausių laikų pripažino tik vieno vyro su viena moterimi santuoką. Tokiu būdu romėnų santuoka nuo seniausių laikų buvo apibrėžiama kaip biologinė, egzogaminė, monogaminė, ilgalaikė arba visam gyvenimui sąjunga tarp vyro ir moters. Ši sąjunga buvo pagrįsta teisinėmis nuostatomis.
Šis darbas susideda iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje rašoma apie asmeninius ir turtinius sutuoktinių santykius santuokoje cum manu ir sine manu, romėnų šeimos teisės institutus dos ir donatio propter nuplias. Antroje dalyje aprašomi tėvų ir vaikų santykiai, tėvo valdžios susilpnėjimas vaikų atžvilgiu, patria potestas įvedimas ir jo nutraukimas.
Rašydama šį darbą naudojausi -И.А.Покровский "История Римское Право", Иво Пухан "Римское право", Nekrošius, V. Nekrošius, S.Vėlyvis "Romėnų teisė". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis25.83 KB
AutoriusDovilė
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmeniniai ir turtiniai sutuoktiniu santykiai. Tevu ir vaiku santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą