Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Sutuoktinių turtiniai santykiai pagal Lietuvos Statutų ir mūsų dienų teisę

Sutuoktinių turtiniai santykiai pagal Lietuvos Statutų ir mūsų dienų teisę

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Sutuoktinių bendras turtas. Sutuoktinių atskiras turtas. Turtas po vyro mirties. Turtas po žmonos mirties. Turtas po skyrybų. Išvados.

Ištrauka

Pagal statutus merginos tekėti negalėjo be tėvų sutikimo, o jeigu tėvų neturėjo, tai be brolių ar dėdžių sutikimo. Jeigu merginos šio reikalavimo nesilaikydavo, tai netekdavo savo teisės į kraitį. Taip pat dėl to jos dar netekdavo teisės į motinos turtą.
Šio darbo tikslas yra palyginti sutuoktinių turtinius santykius pagal Lietuvos statutus ir mūsų dienų teisę, tai yra civilinį kodeksą.
Šio darbo uždaviniai:
• Pateikiami visi santuokos sudarymo metu atsirandantys turtiniai nesutarimai;
• Taip pat apžvelgiama kam turtas atitenka po vieno iš sutuoktinių mirties;
• Kokias teises į vyrų turtą turi našlės;

Pagal šių dienų teisę šeimos turtas yra turtas abiejų sutuoktinių kartu, arba kiekvieno atskirai.taip pat šeimos nuosavybė turi būti naudojama tik bendriems tikslams. Bendru turtu gali būti:
• Šeimos gyvenamoji patalpa(namas, butas, kotedžas ir kt.);
• Kilnojamieji daiktai, skirti namų ūkio poreikiams tenkinti, įskaitant baldus (viryklė, šaldytuvas, skalbimo mašina ir kt.);
Pagal statutus žmona gyvendavo vyro namuose, atsinešusi savo kraitį. Už tai vyras turėdavo jai duoti trečdalį savo dvaro. Dvaru vyras garantuodavo žmonos išlaikymą po jo mirties. Taip žmona turėdavo iš ko gyventi. Tai būdavo įgyvendinama garantiniu raštu. Jo kopiją gaudavo tėvas, o jei jis miręs – tai raštą gaudavo nuotakos motina arba broliai. Jei rašto negaudavo tai nuotaka po vyro mirties prarasdavo savo kraitį.
Tokio dalyko kaip bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė nebuvo. Pagal statutus visą turtą valdydavo vyras. Net ir žmonos atsineštas kraitis buvo vyro žinioje.vyras žmonai tik galėjo užrašyti kilnojamą turtą, išskyrus ginklus, kumeles dvaro gyvulius ir šeimynykščius. Jei žmonai buvo užrašyta trečdalis minėto kilnojamojo turto, tai ji turėjo atlikti karinę tarnybą nuo trečdalio dvaro. Jeigu vaikai panorėdavo tą trečdalį atpirkti, tai motina turėdavo paimti iš jų įkraitį ir atiduoti dvarą su pastatais, bajorais, bajorais, prievolininkais ir šeimynykščiais. Kiti daiktai – ginklai, kumelės, veisliniai gyvuliai ir javai likdavo jai.

Šių laikų teisėje prieš santuoką įgytas turtas laikomas kiekvieno sutuoktinio atskiru turtu. Taip pat ir turtas gautas santuokoje palikimu laikomas kiekvieno sutuoktinio asmenine nuosavybe. O pagal statutus jaunosios tėvo pirktu turtu sutuoktiniai naudodavosi bendrai. Po vyro mirties žmona tėvo turtu ir įkraičiu galėdavo laisvai disponuoti, o po jos mirties visas turtas atitekdavo vaikams.
Pagal statutus, jeigu brolis ar kiti giminaičiai tėvo arba motinos dukteriai paskirtą turtą išeikvodavo, jie privalėjo jai sumokėti paskirto turto vertę pinigais. Net ir tuo atveju, kai brolis visą dvarą perleisdavo kitam asmeniui, seserys galėjo ieškoti iš dvaro gavėjo ketvirtadalį joms priklausančio turto, kaip kraičio. Taigi, visais atvejais merginos galėjo gauti savo kraitį, kuris Statutais buvo nustatytas ketvirtadaliu dvaro vertės. Kai tėvas kraičio neduodavo, ištekėjusios dukterys po jo mirties neturėjo teisės reikalauti kraičio iš brolių arba jų įpėdinių. Tuo atveju, kai jos tekėdavo po tėvo mirties, jos turėjo teisę reikalauti ketvirtadalio dvaro per 10 metų senaties terminą. Jei, nepasibaigus senaties terminui, sesuo mirdavo, jos vaikai turėjo teisę išreikalauti motinai priklausantį kraitį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-11
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis12.9 KB
AutoriusRobertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutuoktiniu turtiniai santykiai pagal Lietuvos Statutu ir musu dienu teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą