Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Geografija>Lietuvos geografija>Telšių regiono vieningo geodezinio pagrindo duomenų bazės sukūrimas

Telšių regiono vieningo geodezinio pagrindo duomenų bazės sukūrimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Įvadas. Profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti šiuo darbų, sąrašas. Informacinių šaltinių apžvalga. Darbo temos analizė. Darbo metodai. Darbo priemonės. Duomenų valdymo sistemos. Programa ArcView Gis. Programa Geo Map. Programa GEOSECMA NT. Darbo procesas. Bendrieji reikalavimai geodeziniam pagrindui. Geodezinio pagrindo punktų kodų sudarymas. Telšių savivaldybės geodezinio pagrindo duomenys. Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių geodezinio pagrindo duomenys. Perėjimo iš vietinės koordinačių sistemos į LKS–94. Darbo rezultatai ir jų aptarimas. Duomenų bazės struktūros sudarymas. Duomenų bazių sudarymas AutoCad Map programa. Išvados ir rekomendacijos. Anotacija. Annotation.

Ištrauka

Šiame baigiamajame darbe sukursiu duomenų bazę Telšių regiono vieningam geodeziniam pagrindui. Tai darysiu geoinformacinių sistemų (GIS) technologijos pagalba.
Geoinformacinės sistemos yra gana naujas dalykas. Todėl jų spartesnis vytimasi prasidėjo tik atsiradus galingiems personaliniams kompiuteriams, kitai techniniai įrangai bei intelektualiems programiniams produktams. Šita sistema yra labai paplitusi ir naudojama įvairiose srityse dėl to, kad ji palengvina darbą, atsiranda galimybė per labai trumpą laiką įvertinti esamą padėtį tam tikroje srityje.
Lietuvoje geoinformacinės sistemos dar tik pradėtos naudoti, tačiau be jų jau taip pat nebeįsivaizduojamas darbas daugelyje sričių. Viena iš tokių yra duomenų bazių kūrimas, jų tvarkymas ir saugojimas.
Kuriant geodezinio pagrindo duomenų bazę, visu pirma, reikėtų išsiaiškinti, kas yra tas geodezinis pagrindas, kas jį sudaro ir pan.
Geodeziniu pagrindu vadinamas fiksuotų žemės paviršiuje taškų tinklas su žinomomis jų koordinatėmis ir altitudėmis. Geodezinį pagrindą sudarantys geodeziniai tinklai skirstomi į horizontaliuosius ir aukščių. Geodeziniai tinklai skirstomi dar į valstybinius, vietinius ir nuotraukos.
Horizontalieji geodeziniai tinklai sudaromi trianguliacijos, trialateracijos arba poligonometrijos metodais, o aukščių geodeziniai tinklai – niveliacijos metodu.
Pirmos klasės trianguliacijos tinklas dar vadinamas astronominiu geodeziniu Jis taip pat naudojamas kaip geodezinis pagrindas sudarant žemesnių klasių trianguliacijos tinklus.
Antros klasės trianguliacijos tinklas yra projektuojamas pirmos klasės poligonų viduje.
Trečios ir ketvirtos klasių trianguliacijos tinklai sutankina pirmos ir antros klasių trianguliacijos tinklą.
Teritorija, kuri yra nagrinėjama šitame diplominiame darbe, apima Telšių, Plungės ir Rietavo savivaldybes.
Telšių savivaldybėje galutinis sutankinimas buvo atliktas 1994 m., o Plungės ir Rietavo savivaldybėse 1995m.
Gauti duomenys saugomi kataloguose, tačiau yra poreikis tokių duomenų pateikimo internete. Geodezijos specialistai darbus vykdo po visą apskritį ir dar toliau. Darbams atlikti reikalingas geodezinis pagrindas. Tačiau prie duomenų priėjimas yra problematiškas, t.y. kiekvienų atveju reikalinga kreitis į savivaldybės geodezininką, dėl geodeziniu punktu. Tam gaištamas labai brangus laikas.
Siekiant visą tai supaprastinti, palengvinti ir yra reikalinga sukurti geodezinio pagrindo duomenų bazę.
Darbo problema: Vieningos geodezinio pagrindo duomenų bazės sukūrimas, užtikrinant viešą priėjimą.
Darbo tikslas: Sukurti Telšių regiono vieningo geodezinio pagrindo duomenų bazę.
Ji turi būti tokia, kurioje išdėstoma geodezinio punkto struktūra, tai yra punkto kodas, pavadinimas, punkto klasė, inventorizacijos metai, kryptis, jo koordinatės bei altitudė.
Darbo objektas: Telšių regiono vieningo geodezinio pagrindo duomenų bazės sukūrimas.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti įstatyminę bazę.
2. Surinkti ir išanalizuoti Telšių, Plungės ir Rietavo savivaldybių geodezinio pagrindo duomenys.
3. Susipažinti su programomis, skirtomis sudaryti duomenų bazes.
4. Sukurti duomenų bazės struktūrą.
5. Sukurti Telšių, Plungės, Rietavo savivaldybių duomenų bazę AutoCAD Map programos pagalba.
6. Pateikti rekomendacijas papildymui ir atnaujinimui.
Į šią bazę bus įtraukti Telšių rajono, Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių geodezinio pagrindo punktai. Plungės rajono savivaldybei priklausytų Plungės miesto, Aleksandravo, Didvyčių, Varkalių, Gintališkės gyvenviečių ir Kulių, bei Alsėdžių miestelių vietinio geodezinio pagrindo (aišku susieto su valstybiniu geodeziniu pagrindu) punktai, Rietavo savivaldybei Rietavo miesto, Tverų miestelio bei Daugėdų, Pelaičių gyvenviečių, taip pat ir Telšių rajono vietinio geodezinio pagrindo punktai .
Geodezinio pagrindo duomenų bazė yra labai reikalinga, žemės sklypų kadastrinius matavimus, toponuotraukas ir kitus geodezinius darbus vykdantiems ir kontroliuojantiems specialistams, kaip informacinė medžiaga.
Darbo apimtis: Baigiamąjį darbą sudaro įvadas, profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti šiuo darbų, sąrašas, informacinių šaltinių apžvalga, darbo metodai ir priemonės, rezultatai ir jų aptarimas, išvados ir rekomendacijos, informacijos šaltinių sąrašas, anotacija lietuvių ir anglų kalbomis. Baigiamasis darbas sudarytas iš 43 puslapių, 9 lentelių ir 9 paveikslų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-07
DalykasLietuvos geografijos diplominis darbas
KategorijaGeografija >  Lietuvos geografija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis211.33 KB
Autoriusmarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslektorius S. Jucevičius
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo Technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Telsiu regiono vieningo geodezinio pagrindo duomenu bazes sukurimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • lektorius S. Jucevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą