Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Inžinerija>Geodezija>GIS maketas geodezinių punktų aukščiams analizuoti Šiaurės Lietuvoje

GIS maketas geodezinių punktų aukščiams analizuoti Šiaurės Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos aukščių sistemų ir tinklų tyrimas. ArcView programos ypatybės. Geometrinės duomenų bazės formavimas. Atributinės duomenų bazės formavimas. Informacijos paieška. Paieška geometrinės duomenų bazės pagrindu. Paieška atributinės duomenų bazės pagrindu. Teminio žemėlapio formavimas. Išvados.

Ištrauka

GIS – tai informacinės sistemos dalis , organizuojama geografiniu principu, t.y. dirbanti ne tik su aprašomąja (lentelių, atributine ir kt.), bet ir su koordinuota informacija. Pagrindinis GIS privalumas - operavimas erdvine (koordinuota, orientuota erdve) informacija. Informaciją apie tam tikrą miestą ar jo dalį gali būti pateikiama visos eilės konkrečios teritorijos tematinių žemėlapių, atspindinčių tam tikrą vietovės bruožą, pavidalu. GIS tokie tematiniai žemėlapiai vadinami sluoksniais arba temomis, kiekviena iš jų yra saugoma tam tikros teritorijos vienarūšė informacija (pvz: žemės sklypų sluoksnis, autobusų maršrutų , kelių ir kt.) kadangi tai yra tos pačios teritorijos sluoksniai, visi objektai yra koordinuoti ir tvarkingai tarpusavyje suderinti. Visa tam tikros teritorijos informacija suskaidyta sluoksniais – temomis, gali būti analizuojama atskirais sluoksniais arba kaip reikalingų sluoksnių kombinacija. Atsiradus naujiems objektams, atnaujinamas tiktai tas sluoksnis, kuriame saugomi tos rūšies duomenys arba jei tokių nėra, kuriamas naujas.
Turint tam tikros teritorijos daugiasluoksnę duomenų bazę su įvairia informacija (pvz: kelių ir vamzdynų tinklai, hidrografija, demografinės charakteristikos, administracinės ribos, ekonominės zonos ir rodikliai), galima ją naudoti praktiškai bet kokios srities problemas spręsti – teritoriniam planavimui, gamtinių ir ekonominių išteklių tvarkymui ir prognozėms, transporto sistemos modeliavimui ir t.t. Galimybė suskaidyti informaciją sluoksniais, o vėliau sujungti ir kurti įvairias kombinacijas – tai vienas iš GIS privalumų.
Brangiausiai ir daugiausiai laiko užimantis procesas informacijos sistemos kūrime yra duomenų surinkimas ir sutvarkymas, tai duomenų bazės sukūrimas. Čia svarbu gerai apgalvoti duomenų ir apsikeitimo jais standartus, formatus ir specifikacijas. Taigi šio kursinio tikslas išmokti sukurti grafinę ir atributinę duomenų bazę, bei tinkamai sugrupuoti ir suklasifikuoti grafinius objektus duomenų bazėje. Kursinis darbas atliktas ArcView programa. Sukurtoje duomenų bazėje saugoma informacija apie geodezinio vertikaliojo tinklo (o tiksliau linijos Šiauliai – Mažeikiai – Šventoji) geodezinius punktus. Yra trumpai apžvelgti geodeziniai punktų aukščiai šiaurės Lietuvoje. Duomenys kursiniam darbui paimti iš vertikaliojo pirmosios klasės tinklo 2002 m. matavimo duomenų ataskaitos. Aprašytas geometrinės ir atributinės duomenų bazių formavimas. Detaliai aprašoma kaip susikurti sluoksnį, priskirti tam sluoksniui laukus. Išsamiai aprašomi laukų tipai. Pateikiama informacija apie geoobjektų priklausomybę linijiniam, taškiniam ar plotiniam tipui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-14
DalykasGeodezijos kursinis darbas
KategorijaInžinerija >  Geodezija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis472.64 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdoc. E.Paršeliūnas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word GIS maketas geodeziniu punktu auksciams analizuoti Siaures Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
  • doc. E.Paršeliūnas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą