Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Vaizdinės haliucinacijos

Vaizdinės haliucinacijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Darbo tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Kaip kuriamas pasaulio modelis. Regos analizatorius. Haliucinacijos. Haliucinacijų tipai. Haliucinacijos, pasireiškiančios sveikiems ir turintiems patologinių sutrikimų žmonėms. Vaizdinės haliucinacijos. Šizofrenija. Eidetizmas. Baltoji karštinė. Déja vu. Kolektyvinės haliucinacijos. Psichotropinių medžiagų vartojimo sukeliamos haliucinacijos. Narkotikai. Narkotinių medžiagų poveikis Centrinei Nervų Sistemai. Haliucinogenų rūšys. Natūralūs haliucinogenai. Sintetiniai haliucinogenai. Haliucinogenų poveikis. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas. Išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis (patologinėmis ir ne) žmogus patiria vaizdines haliucinacijas.
Darbo uždaviniai:
• Suprasti, kaip žmogaus sąmonėje formuojasi individualus pasaulio modelis;
• Aptarti sąlygas, kurios keičia neuroninių struktūrų veiklą, iškreipdamos aplinkos suvokimą;
• Išsiaiškinti, kaip veikia regos analizatorius;
• Susipažinti su analizės per sintezę teorija paremtu matomo vaizdo atpažinimu;
• Apibrėžti, kas tai yra haliucinacijos ir kokiose sensorinėse plotmėse jos gali kilti;
• Suprasti, kas yra vaizdinės haliucinacijos ir plačiau panagrinėti jų pasireiškimo atvejus šizofrenija sergantiems žmonėms, eidetikams, baltosios karštinės metu ir dėl narkotikų vartojimo;
• Plačiau aptarti haliucinogenines medžiagas ir jų poveikį žmogaus psichikai;
• Aprašyti déja vu fenomeną;
• Aprašyti kolektyvinių haliucinacijų pasireiškimo galimybę.

Haliucinacijų fenomenas yra tyrinėjamas jau daug metų, tačiau vieningos nuomonės, kas ir kaip pasikeičia normaliame suvokime, kad žmogus ima matyti (girdėti, jausti) haliucinacijas, dar neprieita.
Haliucinacijos – tai suvokimas be objekto ar realaus dirgiklio, tai suvokimo sutrikimas. Atsiranda po sunkių pergyvenimų, apsinuodijus, sergant infekcinėmis arba psichinėmis ligomis.
Kiekvienas žmogus turi savo individualų pasaulio modelį, kurio dėka vienaip ar kitais suvokia jį supančia aplinką. Šiame darbe aprašysiu, kaip žmogus susikuria tą pasaulio suvokimo modelį ir kokiomis sąlygomis tas pasaulio suvokimas tampa neadekvatus.
Taip pat plačiai išnagrinėsiu regos analizatoriaus veikimo mechanizmą. Tiriant vaizdinių haliucinacijų susidarymą (šį darbą atidedu kitiems metams), svarbu suvokti, kaip aplinkos regimieji dirgikliai yra suvokiami normaliomis sąlygomis.
Vaizdines haliucinacijos pasireiškia labai daugelyje sferų. Sveiki žmonės mato taip vadinamas pseudohaliucinacijas, kas reiškia, jog jie suvokia, kad visa tai, ką mato (girdi, jaučia, užuodžia), nėra tikra. Vaizdines haliucinacijas jie patiria sapnuodami, paveikti hipnozės, patirdami déja vu jausmą. Atskiras fenomenas, dažniausiai pasireiškiantis vaikams – eidetizmas. Patologiniais atvejais, haliucinacijos matomos sergant šizofrenija bei esant kitokiems smegenų pažeidimams.
Ryškias haliucinacijas taip pat sukelia psichotropinių medžiagų, tokių kaip haliucinogeniniai preparatai ir alkoholis, vartojimas.
Tema "vaizdinės haliucinacijos" yra labai įdomi ir plati, todėl šiame darbe aptarsiu tik kai kurias vaizdinių haliucinacijų pasireiškimo sąlygas. Sapnus, hipnozės įteigiamas haliucinacijas ir potyrius klinikinės mirties atveju, ketinu nagrinėti kitų metų darbe. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-20
DalykasPsichologijos kursinis darbas
KategorijaPsichologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai44
Dydis70.03 KB
AutoriusJelena
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaizdines haliucinacijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą