Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Vertėjo dalyvavimas Baudžiamajame procese

Vertėjo dalyvavimas Baudžiamajame procese

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Vertėjo dalyvavimas Lietuvos Respublikos baudžiamajame procese. Valstybinės kalbos procese principas. Valstybinė kalba atskirose teisės šakose. Vertėjas. Vertėjo statusas. Vertėjo dalyvavimas: išlaidos. Europos Žmogaus Teismo praktika. Vertėjo dalyvavimas procese. Išlaidos vertėjui Lietuvos Respublikoje. Vertėjas bylos nagrinėjime. Vertėjai kitose pasaulio valstybėse. Vertėjų darbas JAV teismuose. Vertėjai Europos teismuose. Koncentruotumas. Betarpiškumas. Žodiškumas. Teisė į vertėją. Priemonės pagerinti vertėjų kvalifikaciją. Tikrinimas ir atitinkamas pažymėjimas. Mokymai. Naujovių taikymas. Išvados.

Ištrauka

Demokratiškoje visuomenėje ir valstybėje paskutiniu metu labai daug dėmesio skiriama žmogaus teisių ir laisvių apsaugai. Kiekviename procese asmeniui suteikiama teisė į gynėją, teisingą teismą ir kitos teisės. Teisė gauti vertėją taip pat yra labai svarbi žmogaus teisė, ypač kai kalbama apie baudžiamąją teisę. Nes baudžiamajai teisei suteikti didžiausi įgalinimai varžyti ar net visiškai atimti žmogaus laisvę. Būtent todėl labai svarbu stebėti, kad šiame procese kuo labiau būtų apsaugotos prigimtinės žmogaus teisės. Savo darbe panagrinėsiu kaip Lietuvos Respublikoje yra įtvirtintas vertimo institutas. Labai svarbu suprasti, nuo kokio momento atsiranda teisė gauti vertėją, kaip ši teisė gali būti įgyvendinama. Taip pat, ar visuomet valstybėje įgyvendinamas šis principas. Ne mažiau aktuali ir materialinė pusė, kas atlygina vertėjui išlaidas, ar jos yra išreikalaujamos iš nuteistojo. Ir svarbiausia, kokiuose teisės aktuose visa ši sistema yra įtvirtinta ir kas gresia už šio principo nesilaikymą.
Taip pat apžvelgsiu Europos valstybių teisinį reglamentavimą šiuo klausimu. Kaip išreiškiama teisė gauti vertėją ar atsižvelgiama į imigranto materialinę padėtį ir kitos valstybės teisinės sistemos neišmanymą. Taip pa svarbu pažiūrėti, o kaip tose valstybėse yra ruošiami kvalifikuoti vertėjai ir kaip jų kompetencija yra tikrinama. Ar yra pakankamai kvalifikuotų vertėjų, kurie gali atstovauti tautinėms mažumoms ir retai vartojamų kalbų atstovams. Pabandysiu apžvelgti ir teismų praktiką, kokia sistema juose yra įtvirtinta ir kaip jie susidoroja su kilusiomis problemomis. Ar visa Europos teisės sistema vienodai įtvirtina šį principą, kokie skirtumai ir panašumai.
Bet apie viską nuosekliai ir iš eilės, tad pirmiausia darbe bus panagrinėta Lietuvos įstatymai, kurie reglamentuoja vertėjų dalyvavimą, tuomet apie išlaidas ir visas problemas, susijusias su tuo, o tuomet Europos teismų praktika bei viso pasaulio problemos, kylančios šioje srityje. Keli pastebėjimai, kurie padėtų spręsti kai kurias problemas ir naujovės, kurios vis labiau veržiasi į žmonių pasaulį, neaplenkdamos nė teisinės sistemos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-15
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.77 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsist.V. Kilinskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vertejo dalyvavimas Baudziamajame procese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist.V. Kilinskas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą