Išplėstinė paieška
 
 
 

Prostitucija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Prostitucija ir prostitutės samprata. Prostitucijos raida. Prostitucija Lietuvoje. Prostitucijos legalizavimas: "už" ir "prieš". Prielaidos ir motyvacija užsiimti prostitucija.

Ištrauka

Prostitucija yra suprantama įvairiai. Toliau bus pateikti keli šios veiklos apibrėžimai.
Anot vokiečių mokslininko I. Bloch, prostitucija – tam tikrų nesantuokinių santykių forma, išsiskirianti tuo, kad asmenys, prekiaujantys savo kūnu, viešai atsiduoda dideliam žmonių skaičiui dažnai neatsirenkant kam; rečiau – be atlygio; daugeliu atveju pardavinėja savo kūną, norėdami patirti malonumą.
P. P. Sokolov‘as teigia, kad prostitute vadinama moteris, kuri pardavinėja savo kūną ir tai yra pagrindinis pajamų šaltinis. Tačiau šiame apibrėžime nėra nieko pasakyta apie tokios veiklos viešumą. Tai gi kitas prostitucijos apibrėžimas: prostitutė – moteris viešai prekiauja savo kūnu it tokiu būdu užsidirba. Bet ir šioks apibrėžimas sulaukė kritikos dėl to, jog viešumą visi supranta tiesiogiai, kaip tai kas vyksta visiems matant.
Ė. Šperk‘as pagrindiniu prostitucijos požymiu laikė profesionalumą. Anot jo, prostitutė ta moteris, kuri tik pardavinėdama savo kūną, o ne kitu būdu užsidirba pragyvenimui. Prostitucija pasak autorių – veikla, teisėta pagreitinta ir aštri vedybų forma (ru. ремесло, законный, скоротечный и острый вид брака).
R. Wardlou prostituciją supranta kaip neleistiną ryšį tarp lyčių. Ji neigia bet kokį skirtumą tarp ištvirkimo ir prostitucijos ir prostitute vadina bet kuria moterį, kuri už pinigus ar nemokamai, savanoriškai aukoja savo dorybę (ru. добровольно жертвует своей добродетелью). Tačiau jis pažymi, jog pavadinti moterį prostitute neužtenka vieną kartą jai su kuo nors permiegoti. Autoriaus nuomone, prostitute vadinama ta moteris, kuri savanoriškai sutiko dar kartą lytiniam aktui (ru. добровольное повторение полового акта).
Kai kurie autoriai, kalbėdami apie prostitucija, prieidavo absurdiškas išvadas, kad prostitutė, tai moteris, kuri nemažiau kaip per 20 valandų atsiduodavo vyrams viešnamiuose.
Analogiškai prostituciją aiškino M. Kuzneciv‘as. Anot jo, prostitutė, tai moteris, kuri atsiduoda už pinigus, norėdama patenkinti seksualinius vyrų poreikius.
M. Rabiuto išskiria pagrindinius bruožus skiriančius prostitutes nuo kitų moterų. Tai individualaus pasirinkimo neturėjimas ir atsidavimas bet kam. Tai reiškia, kad prostitutė, tai moteris, kuri verčiama ar savanoriškai atsiduoda nesvarbu su kam, nejausdama nei simpatijos, nei aistros. Autorius pažymi kai yra pasirinkimas – tai ne prostitucija, o ištvirkimas ir paleistuvystė.
Panašiai kaip M. Rabiuto, L. Martino prostitute vadina tą moterį, kuri nepasirenka savo pirkėjo. Tačiau jis neatmeta minties, kad prostitute gali būti ir ta, kuri pasirenka <...> ir tai daro abejingai. Prostitucija jis laiko prekiavimą kūniškais malonumais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-19
DalykasSocialinės psichologijos konspektas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasKonspektai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.6 KB
AutoriusOksana
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prostitucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą