Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Policijos veiklos ypatumai kovojant su prostitucija, sąvadavimu bei prekyba žmonėmis

Policijos veiklos ypatumai kovojant su prostitucija, sąvadavimu bei prekyba žmonėmis

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadinė dalis. Dėstomoji dalis. Tarptautinių teisės aktų, skirtų užkirsti kelią prekybai žmonėmis, nuostatų įgyvendinimas Lietuvoje. Lietuva kovos su prekyba žmonėmis srityje. Situacijos analizė. Visuomenės nuomonė. Prekybos žmonėmis uždraudimas ir baudžiamosios atsakomybės už prekybą žmonėmis taikymas. Valstybės dedamos ilgalaikės pastangos prekybai žmonėmis panaikinti. Valstybės vykdomos prekybos žmonėmis prevencijos priemonės švietimo srityje. Bendradarbiavimas ir policijos veiklos ypatumai kovojant su prostitucija, sąvadavimu bei prekyba žmonėmis. Išvados. Santrauka (anglų kalba). Santrauka (lietuvių kalba).

Ištrauka

Prekyba žmonėmis yra viena iš kraštutinių žmonių santykių susvetimėjimo formų.
Prekyba žmonėmis pasaulyje suvokiama kaip vergijos forma ir pripažįstama vienu pagrindinių žmogaus teisių pažeidimu. Žmonių grobimo ar prekybos žmonėmis atvejais pažeidžiamos teisės, kurias nustato Visuotinė žmogaus teisių deklaracija bei tarptautiniai teisės aktai, draudžiantys žmogų net ir laikinai paversti kieno nors nuosavybe.
Lietuva – Europos ir pasaulio dalis, taigi visos problemos, būdingos kaimyninėms valstybėms, neaplenkė ir jos. Viena būdingų visoms pokomunistinėms valstybėms problemų – nedarbas - ypač skaudžiai palietė moteris. Norėdamos išgyventi, moterys dažnai imasi bet kokio darbo, net ir seksualinių paslaugų teikimo. Jų bejėgiškumu naudojasi prekeiviai, parduodantys moteris kaip pigią darbo jėgą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Taip jos tampa gyvosiomis prekėmis, pakliūvančiomis į vergovę.
Šiandien prekyba žmonėmis – tarptautinė problema, nes kasmet dešimtys tūkstančių moterų palieka namus, ieškodamos darbo ir geresnio gyvenimo užsienyje. Apgaule, prievarta ar kitokiais būdais (grasinimais, šantažu) nusikalstamo pasaulio atstovai verčia moteris vergiškai dirbti, neretai atima joms dokumentus, asmeninę laisvę, jos dirba tarnaitėmis, slaugėmis, auklėmis, šokėjomis, padavėjomis, yra įtraukiamos į priverstinę prostituciją. Moterys pakliūva į įstatymų nereguliuojamas verslo bei paslaugų sritis, kur patiria fizinę ir psichologinę prievartą, darbdavio savivalę, negauna uždarbio – kitaip tariant, nuolat pažeidžiamos jų teisės.
Viena svarbiausiųjų Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos krypčių teisinės sistemos reformos, teisėtvarkos ir vidaus politikos srityje – įgyvendinti radikalias nusikalstamumo (ypač tarptautinio organizuoto) prevencijos bei kontrolės priemones: kompleksiškai šalinti šių reiškinių priežastis, modernizuoti ir stiprinti teisėsaugos ir kitų valstybės institucijų sistemą, remti nevyriausybinių organizacijų veiklą, ardyti nusikalstamų struktūrų, kurios verčiasi prekyba žmonėmis ir prostitucijos organizavimu, vaikų prievartos ir komercinio išnaudojimo organizavimo tinklus.
Prekyba žmonėmis ir su ja susijusios kitos organizuoto nusikalstamumo pasireiškimo formos kaip nelegali migracija, kontrabanda, prekyba ginklais bei narkotikais tapo viena iš pagrindinių grėsmių šalies nacionaliniam saugumui. Siekdami užkirsti kelią prekybai žmonėmis Lietuvos Respublikos Seimas ir Vyriausybė ėmėsi teisinių ir organizacinių priemonių šiems procesams minimalizuoti bei sukurti atitinkamą jų kontrolės mechanizmą. Dažniausiai prekybą žmonėmis organizuojančią grupę sudaro keli asmenys: sąvadautojas (verbuotojas), aukas į užsienio valstybę vežantys ar lydintys asmenys, aukas užsienio valstybėje pasitinkantys ir parduodantys į viešnamius asmenys, nelegalios prostitučių firmos savininkas ir priedangą organizuojanti nusikaltėlių grupuotė.
Prostitucija – tai reiškinys, veikiantis kaip tam tikrų visuomenės problemų indikacija, atskleidžianti socialines, ekonomines, švietimo bei lyčių lygybės problemas ir parodanti, jog tam tikri veiksniai visuomenėje yra kritinės būklės (Sipavičienė ir kt. 2004, p. 5).
Didėjant prostitucijos ir prekybos moterims mastams požiūris į šį reiškinį pamažu keičiasi. Skeptiška nuostata, jog kiekvienas asmeniškai atsakingas už savo klaidas, užleidžia vietą svarstymams, kad tai yra rimta socialinė problema ir sunkus nusikaltimas (Gaidys, Sipavičienė 2002, p. 6). Todėl vis dažniau apie prostitucijos reiškinį kalbama nelegalios migracijos, lytiškai plintančių ligų, prevencinių programų, seksualinio išnaudojimo aukų apsaugos ar net prostitucijos legalizavimo kontekste. Tuo tarpu kalbant apie prostituciją, kaip socialinę problemą, retai atsižvelgiama į viešąją nuomonę ir jos formavimą.
Temos aktualumas. Šiandieninė masinė kultūra skatina seksualinių poreikių ir vertybių svarbumą. Laisvosios rinkos ekonomikos politika įtakoja visuomenės moralines normas ir didina toleranciją tokioms socialinėms problemoms kaip prostitucija. Ji tampa ne tik pageidaujama bei paklausia veikla, bet ir normaliu ekonominiu, kultūriniu bei socialiniu reiškiniu.
Lietuvos socialinių problemų kontekste prekyba moterimis ir prostitucija išsiskiria kaip viena sudėtingiausių ir mažiausiai pažintų problemų. Oficialiai didėjantį jos aktualumą rodo duomenys apie iškeltas baudžiamąsias bylas bei augančius iš užsienio grąžinamų merginų srautus (Sipavičienė ir kt. 2004, p. 5). Manoma, jog Lietuvoje prostitucija apytiksliai verčiasi nuo 5 iki 8 tūstančių asmenų, o pelnas iš šio verslo siekia beveik 50 milijonų litų per metus (Acus 2001, p. 59).
Darbo tikslas – atskleisti prostitucijos, kaip socialinės problemos, prevencijos priemones ir policijos veiklos ypatumus kovoje su prostitucija..
Uždaviniai:
1. Naudojant literatūros šaltinių analizę, aptarti prostitucijos problematiką.
2. Išnagrinėti polisijos veiklos ypatumus kovoje su prostitucija.
Naudojant literatūros šaltinių analizę, apžvelgti prostitucijos prevencines priemones, taikomas Lietuvoje ir, remiant, pateikti rekomendacijas.
Tyrimo objektas – prostitucijos fenomenas, policijos veiklos ypatumai kovojant su prostitucija, sąvadavimu bei prekyba žmonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-14
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis48.08 KB
AutoriusNadiuxa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. L.Norvilas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos veiklos ypatumai kovojant su prostitucija savadavimu bei prekyba zmonemis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. L.Norvilas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą