Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Policijos patrulio veiksmai, sulaikant asmenį, įsilaužusį į butą

Policijos patrulio veiksmai, sulaikant asmenį, įsilaužusį į butą

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Situacija. Atvykimas. Ryšys su budėtoju. Veiksmų planas. Blokavimas. Patikrinimo būdai, sulaikymas. Praktinė situacijos analizė. Išvados.

Ištrauka

Patruliuojant dviese su porininku pagal iš anksto numatytą maršrutą, bei pagal 2002 m. gruodžio 24 d. Policijos generalinio komisaro įsakymą nr. 660 ,, Dėl policijos patrulių veiklos instrukcijos patvirtinimo " atliekant viešajį patruliavimą iš policijos komisariato budėtojo radijo ryšio pagalba buvo gautas pranešimas, kad Kelmėje, Liolių gatvėje 5 numeriu pažymėtame name dega šviesa, nors kaimynas žino, kad šiame name pastaruoju niekas negyvena, nes šeimininkai išvykę uždarbiauti į Angliją. Kaimynas baiminasi, kad gali būti įsibrauta į gyvenamąjį namą. Gavus tokį pranešimą reikia vykti į įvykio vietą išsiaiškinti. Papildomos informacijos iš budėtojo negauta, nes telefoninio ryšio metu su gyventoju metu nebuvo pateikta.
Atvykti į įvykio vietą reikia kuo skubiau ir operatyviau, kad būtų galima sulaikyti dar nepasišalinusių nusikaltėlių. Atvykimas pasirenkamas pėsčiomis ar transporto priemone priklausomai nuo objekto nuotolio į kurį buvo įsilaužta padėties patrulių atžvilgiu. Atvykstant į įsilaužimo vietą transporto priemone tikslinga nenaudoti šviesinės ar garsinės signalizacijos, į įvykio vietą tikslinga vykti tyliai ir palikti automobilį gan dideliu atstumu nuo įvykio vietos, esant galimybei galima prie objekto privažiuoti išjungus automobilio žibintus. Iki pačios įvykio vietos reikia eiti pėsčiomis. Atvykstant reikia pasirūpinti, kad kišenėse neskambėtų raktai, monetos ar kiti metaliniai daiktai, priartėjus prie objekto būtina patildyti radijo ryšį, išjungti kitus garso šaltinius, tarpusavyje kalbėtis tyliai arba bendrauti gestais. Iš transporto priemonių išlipama netrankant durelių. Prieš pradedant veikti nužvelgiama aplinka, automobiliai, įtartini praeiviai. Į priekį judama nepastebimai, mažais etapais pasinaudojant natūraliomis kliūtimis. Priartėjus kaip įmanoma greičiau surandama įsilaužimo vieta, kiti išėjimai bei galimi atsitraukimo keliai iš pastato.
Policijos patrulis ryšį su budėtoju palaiko nuolat. Tai būtina, kadangi budėtojas apie įsilaužimą gali gauti papildomų duomenų. Taip pat į įvykio vietą atvykstant pastiprinimui reikalinga tiksliai pasiskirstyti vaidmenimis, kad pastarieji nesidubliuotų su jau įvykio vietoje esančių pareigūnų vaidmenimis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-06-06
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis16.91 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos patrulio veiksmai sulaikant asmeni isilauzusi i buta [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą