Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Italija: etiketas ir protokolas

  Įvadas. Bendra apžvalga. Politika ir valdžia. Mokslas ir švietimas. Religija ir demografija. Pagrindinės kultūros kryptys. Kaip žmonėms geriausia bendrauti? Požiūris į laiką. Rizikuojantys ar vengiantys rizikos? Kaip geriausia visuomenei bendrauti su pasauliu. Pagarbūs kreipiniai į vyrus, moteris, vaikus. Supažindinimas. Fizinis sveikinimosi stilius. Bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, kalbėsena. Tylos intarpai. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Mostai ir skaičiavimas. Laikysena ir fizinis artumas. Žvilgsniai. Emocijos. Verslo etiketas. Darbo kultūra. Vadovavimo stilius. Viršininkų ir pavaldinių santykiai. Susirinkimai ir prisistatymai. Derybos. Korespondencija. Elgesys viešose vietose. Vaikščiojimas ir stovėjimas eilėse. Oro uostuose, geležinkelio stotyse, parduotuvėse. Autobusai, metro, taksi, automobiliai. Arbatpinigiai. Punktualumas. Apranga. Mados. Aksesuarai, papuošalai, kosmetika. Valgiai ir gėrimai. Valgymo laikas ir būdingas maistas. Gėrimai ir tostai. Elgesys prie stalo. Susodinimas. Namuose, restorane, darbe. Kaip būti geru svečiu ar šeimininku. Sąskaitos apmokėjimas. Dovanos. Šventės ir nedarbo dienos.
  Etiketas, referatas(15 puslapių)
  2006-11-15
 • Italija: kultūros dimensijos ir tarpkultūrinės komunikacijos ypatumai

  Įžanga. Italijos kultūros analizė. Trumpa istorinė apžvalga, svarbiausi faktai. Stereotipinis šalies vertinimas. Dimensijos būdingos šalies kultūrai. Neapibrėžtumo vengimas, rizikos toleravimas. Vyriškumas ar moteriškumas. Formalumas ar neformalumas. Asmeninė erdvė. Fizinis kontaktas. Akių kontaktas. Gestai. Vertybės, elgsena ir manieros. Verslo sistemos šalyje ypatumai. Hierarchija ar lygybė? Punktualumas ar dienotvarkės ir terminų nesilaikymas? Artimas ar tolimas fizinis kontaktas? Dėmesys tarpusavio santykiams. Komunikacijos su kitų kultūrų atstovais ypatumai. Išvados.
  Etika, referatas(10 puslapių)
  2007-05-18
 • Italija: Sicilija

  Pagrindinės žinios apie Siciliją. Organizacinė kelionės informacija (maršrutas). Lankytinos vietos. Apgyvendinimo ir maitinimo vietos. Išvados.
  Regioninė geografija, referatas(12 puslapių)
  2006-01-16
 • Italijos administracinė teisė

  Įvadas. Administracinės teisės samprata. Šaltiniai. Administracinės teisės procesas. Viešojo administravimo institucijos. Valstybės tarnyba. Išvados.
  Administracinė teisė, referatas(5 puslapiai)
  2006-05-11
 • Italijos aukštojo mokslo sistema

  Įvadas. Aukštasis Italijos mokslas. Aukštasis mokslas: konstituciniai principai ir tikslai. Universitetų sektorius. Trumpa istorija ir paskutinės reformos. Naujoji reforma. Reformos tikslai. Naujoji universitetų sistema. Buvusi sistema. Naujieji akademiniai laipsniai ir kvalifikacijos. Kursų tikslai. Kreditų sistema. Stojimo sąlygos. Studijų programų klasifikacija. Studijų programos, siūlomos Italijos universitetuose. Italijos Universitetai. Universitetinės organizacijos. Universitetų valdymas. Mokymo ir tiriamojo darbo struktūra. Mokymo nuostatai. Pagrindinės universitetinės institucijos. Švietimo, universitetų ir tyrimų ministerija (Ministero dell’Istruzione, dell’ Università e della Ricerca - MIUR). Nacionalinė universitetų taryba (Consiglio Universitario Nazionale - CUN). Italijos universitetų rektorių asociacija (Conferenza dei Rettori delle Università Italiane - CRUI). Nacionalinė universitetų studentų taryba (Consiglio Nazionale degli Studenti Universitari - CNSU). Valstybinis universitetinės sistemos vertinimo komitetas. Nuotolinis mokslas. Neuniversitetinis sektorius . Įvadas. Švietimas meno ir muzikos srityse. Vykstančios reformos. Dailės akademijos. Taikomųjų menų akademijos. Muzikos konservatorijos. Valstybinės akademijos ir mokyklos. Kultūrinio paveldo institutai. Senovinių knygų ir dokumentų restauravimo mokykla. Tarptautiniai kultūros paveldo institutai. Lietuvos ir Italijos švietimų sistemų palyginimas.
  Mokslas ir švietimas, referatas(19 puslapių)
  2007-02-09
 • Italijos ir Lietuvos švietimo sistemų palyginimas

  Įvadas. Aukštojo mokslo sistema Italijoje. Universitetinį išsilavinimą teikiančios institucijos Italijoje. Neuniversitetinis aukštasis išsilavinimas. Galimybės studijuoti Lietuvos studentams Italijoje. Aukštojo mokslo sistema Lietuvoje. Universitetas. Kolegija. Bakalauras. Magistrantūra. Doktorantūra. Aukštojo mokslo finansavimas. Lietuvos ir Italijos švietimų sistemų skirtumai ir panašumai. Tikslai. Švietimo ateitis. Lietuvos bendradarbiavimas su užsieniu. SOCRATES studentų mainų programa. Išvados.
  Mokslas ir švietimas, referatas(22 puslapiai)
  2006-02-15
 • Italijos miestai XVIII amžiuje. Romos rekonstrukcija

  Italijos miestai XVII amžiuje. Barokas. Romos miesto rekonstrukcija. Kapitolijaus aikštė. Del Popolo aikštė. Šv. Petro aikštė.
  Visuotinė istorija, referatas(5 puslapiai)
  2005-10-19
 • Italijos renesansas

  Protorenesansas. Ankstyvasis Renesansas. Brandusis renesansas.
  Dailė, referatas(6 puslapiai)
  2007-01-29
 • Italijos renesanso ištakos ir raiškos formos

  Įžanga. Renesanso kultūros susiformavimo Italijoje prielaidos. Italijos renesanso kultūra. Vaizduojamajame mene. Pagrindinės vaizduojamojo meno tendencijos. Vaizduojamojo meno bruožai. Architektūra. Skulptūra. Tapyba. Muzika. Meninio skonio įvairovė. Renesansas ir bažnyčia. Renesansas ir istorija. Renesansas "Laisvuosiuose menuose". Renesansas ir humanizmas. Švietimas ir Literatūra. Keblumai, aptikus antikos bei viduramžių suvokimo klaidingumus. Reziume.
  Dailė, referatas(13 puslapių)
  2006-12-21
 • Italijos respublikos valdymo ir administravimo sistema

  Įvadas. Darbo tikslas yra detaliai išanalizuoti Italijos Respublikos valdymo ir administravimo sistemą. Įstatymų leidžiamoji valdžia Italijos respublikoje. Italijos respublikos vykdomoji valdžia. Italijos respublikos teisminė valdžia. Italijos respublikos valstybės tarnyba. Išvados.
  Viešasis administravimas, referatas(13 puslapių)
  2009-08-24
 • Italijos virtuvė

  Regioniniai skirtumai. Ligūrija. Pjemontas. Lombardija. Venecija. Emilija- Romanija. Toskana. Umbrija. Markė. Apulija. Kampanija. Lacijus. Sicilija. Vaišės. Stalo malonumai. Manieros prie stalo. Kavinė ir baras. Gėrimas ir rūkymas. Gėrimai. Pjemontas. Priežastys atrasti naują vyną. Pjemonto vyno stilius. Prunotto vyninė. Arneis vynmedžių baltasis vynas. Dolcetto vynmedžių raudonasis vynas. Barbera vynmedžių raudonasis vynas. Nebbiolo vynmedžių raudonasis vynas. Barbaresco apylinkių raudonasis vynas. Barolo apylinkių raudonasis vynas. Pjemonto vyno derlių apžvalga. Pica. Picos kūrėjas. Kelionė į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV). Neapolietiška pica. Gėrimai prie picos. Sūriai. Itališkas agurotis - cukinija. Makaronai. Mėsa. Kalėdos Italijoje. Velykos Italijoje. Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Kulinarija, referatas(39 puslapiai)
  2005-11-07
 • Italijos virtuvė (2)

  Įvadas. Geografinė padėtis. Gamta. Klimatas. Vidaus vandenys. Žemės ūkis. Istorija. Šventės. Šlovingoji praeitis. Virtuvės ypatumai. Sveikuolių pavyzdys. Itališki pietūs. Makaronų karalystė. Makaronų istorija. Makaronų gaminimo technologija. Spalvotieji makaronai, padažai, priedai. Kaip jie valgomi ir patiekiami. Daržovių ir prieskonių deriniai. Receptai. Išvados.
  Kulinarija, referatas(28 puslapiai)
  2006-01-30
 • Itališkasis fašizmas ir vokiškasis nacionalsocializmas

  Įvadas. Fašizmo ir nacionalsocializmo kaip ideologijų pagrįstumas. Nacionalizmo ir socializmo sintezė. Tautos, elito, vado samprata. Mitų svarba. Požiūris į valstybę. Totalitarizmas. Išvados.
  Politologija, referatas(6 puslapiai)
  2007-02-21
 • Itališkasis fašizmas ir vokiškasis nacionalsocializmas: politinių doktrinų lyginamoji analizė

  Įvadas. Vokiškasis nacionalsocializmas. Rasės teorija. Erdvės teorija – LEBENSRAUM. Itališkasis fašizmas. Itališkojo fašizmo ir vokiškojo nacionalsocializmo palyginimas. Panašumai. Skirtumai. Išvados.
  Politologija, referatas(11 puslapių)
  2006-03-03
 • Italų virtuvė

  Įvadas. Geografinė padėtis. Gamta. Klimatas. Vidaus vandenys. Žemės ūkis. Istorija. Šventės. Šlovingoji praeitis. Virtuvės ypatumai. Sveikuolių pavyzdys. Itališki pietūs. Makaronų karalystė. Makaronų istorija. Makaronų gaminimo technologija. Makaronų. Spalvotieji makaronai, padažai, priedai. Kaip jie valgomi ir patiekiami. Daržovių ir prieskonių deriniai. Receptai. Išvados.
  Kulinarija, referatas(28 puslapiai)
  2006-05-15
 • Įvadas į verslo studijas (2)

  Nemokios įmonės ir bankrotas Lietuvoje šiandien. Kokie veiksniai lemia įmonės veiklos sėkmę? Kodėl verslininkas turi žinoti apie mokesčius?
  Vadyba, referatas(8 puslapiai)
  2007-04-07
 • Įvaikinimas Lietuvoje

  Įvaikinimas Lietuvoje. Globos institucijos - šeimos netekusių vaikų socializacijai. Ką pavyko padaryti? Visuomenės požiūris į vaikus gyvenančius globos institucijose. Įvaikinimo bendros nuostatos. Įvaikinimo motyvacijos svarba. Išvados.
  Socialinis darbas, referatas(10 puslapių)
  2008-04-02
 • Įvaikinimas. Globa ir rūpyba

  Įvadas. Įvaikinimo, globos ir rūpybos istorinė raida. Įvaikinimo, globos ir rūpybos istorinės raidos pagrindiniai aspektai. Įvaikinimo teisiniai aspektai. Įvaikinimo esminiai teisiniai aspektai. Globos ir rūpybos teisiniai ypatumai. Pagrindiniai globos ir rūpybos teisiniai ypatumai. Išvados.
  Socialinis darbas, referatas(22 puslapiai)
  2006-11-07
 • Įvaikinimas. Įvaikinimo teisinės pasekmės

  Įvadas. Įvaikinimo procedūrų organizavimas Lietuvoje. Įvaikinimo sąlygos. Įvaikinimo tvarka. Žmonės, galintys pretenduoti tapti įvaikintojais. Šeši žingsniai, kaip galima tapti įtėviais. Įvaikinimo registravimas. Įvaikinimo teisinės pasekmės. Išvados.
  Civilinė teisė, referatas(15 puslapių)
  2009-06-08
 • Įvaikinimo sąlygos

  Įvadas. Darbo tikslas - darbe siekiama išnagrinėti teisės aktus, reglamentuojančius įvaikinamųjų, jų tėvų ir įvaikintojų teises ir interesus įvaikinimo procese bei šio proceso sąlygas. Įvaikinimo samprata. Reikalavimai vaikui ir būsimiems įtėviams. Vaikai, kuriuos leidžiama įsivaikinti. Asmenys, kurie gali įsivaikinti. Įvaikinamo vaiko, tėvų ir įvaikintojų teisės bei pareigos. Tėvų sutikimas įvaikinti. Vaiko sutikimas įvaikinti. Įvaikintojo sutuoktinio sutikimas įvaikinti. Išvados.
  Teisė, referatas(11 puslapių)
  2009-05-28
Puslapyje rodyti po