Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Įvaikinimas. Įvaikinimo teisinės pasekmės

Įvaikinimas. Įvaikinimo teisinės pasekmės

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Įvaikinimo procedūrų organizavimas Lietuvoje. Įvaikinimo sąlygos. Įvaikinimo tvarka. Žmonės, galintys pretenduoti tapti įvaikintojais. Šeši žingsniai, kaip galima tapti įtėviais. Įvaikinimo registravimas. Įvaikinimo teisinės pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Vaikai - tai didžiausias turtas mūsų gyvenime. Jie geriausiai vystosi šeimos aplinkoje. Deja, yra vaikų, iš kurių dėl vienokios ar kitokios priežasties buvo atimta galimybė augti darnioje šeimoje, džiaugtis visaverčiais šeimos santykiais, nuoširdžia tėvų globa ir meile, jaustis saugiai. Dalis vaikų patenka į globos namus, jų biologiniams tėvams nusprendus, kad jie negali pasirūpinti vaiku ir atsisakius savo teisių į vaiką. Kartais tėvystės teisės atimamos, jei vaikai yra neprižiūrimi ar šeimoje yra smurtaujama. Tik nedidelė dalis vaikų patenka į globos namus po tėvų mirties tapę našlaičiais. Žmonės pasiryžta įvaikinti vaiką dėl skirtingų priežasčių, iš kurių dažniausia - nesugebėjimas turėti savų vaikų (dėl nevaisingumo ar kitų priežasčių). Tai pat kartais įsivaikina žmonės, neturintys partnerio ar vienos lyties šeimos (kur tai įteisinta įstatymais).
Įvaikinimas užtikrina be tėvų globos likusiems vaikams stabilaus ir harmoningo gyvenimo aplinką šeimoje. Lietuvoje įvaikinimą reguliuoja Įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Savarankiško darbo tikslas – aptarti įvaikinimą ir jo teisines pasekmes.
Darbo uždaviniai:
• Aptarti įvaikinimo procedūrų organizavimą Lietuvoje;
• Išsiaiškinti įvaikinimo sąlygas ir tvarką;
• Apibūdinti reikalavimus įtėviams;
• Išdėstyti įvaikinimo procedūras;
• Pateikti šio proceso teisines pasekmes.

Konstitucijos 38-39 straipsniuose įtvirtina, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, todėl valstybė įsipareigoja globoti šeimą, kuri augina vaikus. Ši Konstitucijoje įtvirtinta nuostata reiškia, kad auginanti vaikus šeima yra laikoma svarbiausiu visuomenės elementu.
Įregistruota vaiko kilmė sukelia visas Civiliniame kodekse ir kituose įstatymuose nustatytas tėvų ir vaikų tarpusavio teises ir pareigas. Įvaikintą vaiką ir įvaikintojus sieja tokios pačios teisės ir pareigos kaip vaiką bei jo biologinius tėvus.
Įvaikinimas, neturėdamas biologinio pradmens, yra tam tikras juridinis veiksmas (faktas), kai vaikas ir įvaikintojai įgyja vaikui bei biologiniams tėvams būdingas ir įstatyme įtvirtintas teises ir pareigas. Be to, po šios procedūros baigiasi visos įstatyme nustatytos vaiką ir jo biologinius tėvus siejančios teisės ir pareigos.
Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos preambulėje pabrėžiama, jog vaikas gali visapusiškai ir deramai bręsti tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą. Minėtos konvencijos 22 straipsnio 3 dalyje taip pat nurodoma, kad laikinai ar visam laikui netekęs savo šeimos aplinkos, vaikas turi gauti alternatyvią priežiūrą, kuria laikomas ir įvaikinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis22.99 KB
AutoriusToma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasMedicinos ir socialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ivaikinimas. Ivaikinimo teisines pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą