Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Italijos administracinė teisė

Italijos administracinė teisė

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Administracinės teisės samprata. Šaltiniai. Administracinės teisės procesas. Viešojo administravimo institucijos. Valstybės tarnyba. Išvados.

Ištrauka

Administracinė teisė, kaip žinoma, gali būti analizuojama kaip savarankiška teisės šaka, kaip mokslo šaka, kaip disciplina. Taip pat būtina pabrėžti, kad kaip žinoma administracinė teisė kaip savarankiška teisės šaka apima nemažai teisės institutų, tai: administracinė atsakomybė, asmenų administracinės teisės ir pareigos ir t.t., todėl darbe neanalizuojami visi administracinės teisė institutai, o apsiribojama tik šiais teisės institutais: valstybės institucijų sistema, įgyvendinanti valstybės valdymą, pateikiant institucijų sistemos formavimą bei tarpusavio santykius.
Italijos teisėje, kaip ir kitose romanų-germanų teisinės sistemos šalyse, yra būdingas administracinės teisės išskyrimas į savarankišką teisės šaką, kuri reguliuoja viešojo administravimo institucijų veiklą. Žymaus Italų administracinės teisės specialisto M.S. Džavani nuomone, yra sudėtinga išsamiai išvardinti visus viešojo administravimo institucijas. Šią problemą sąlygojantis faktorius yra tai, kad viešojo administravimo institucijų skaičius nuolat didėja, taip pat išsivysčiusi valstybė praktiškai neturi tokių žmogaus veiklos sričių, kuri nebūtų reglamentuota administracinės teisės normų.
1947 m. įsigaliojusi Italijos konstitucija pakeitė administracinės teisės reguliavimo apimtį bei dalyką. Tai susiję su valstybės kišimosi į ekonomikos ir paslaugų sferą bei integraciją į Europos Sąjungą. Be to šalyje buvo padarytos administracinės reformos, kurių padarinys – suformuotos 20 apygardų, turinčių didelę autonomiją. Reformos eigoje, eilė administracinių reguliavimo sferų buvo perduotos apygardoms, provincijoms bei komunoms, t.y. teritoriniams viešosios teisės subjektams, turinčioms teisę veikti savarankiškai. Minėti pakeitimai suformulavo administracinės teisės rėmuose keletą naujų pošakių (regioninė, urbanistinė ir kt.), bei administracinių teisinių normų, kurie įtvirtina ir reguliuoja ekonominius santykių išskyrimą į specialiąją viešosios teisės sritį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-11
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.42 KB
AutoriusMOdestas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Italijos administracine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą